18 Yaş Altı Çocuklar ve Öğrenciler için Etiyopya Vizesi

18 Yaş Altı Çocuklar ve Öğrenciler için Etiyopya Vizesi

Üyelere Özel İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Gerekli Evraklar

Pasaport

Seyahat bitiş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır 

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Tarafımızdan sağlanacaktır.

* İrlanda Cumhuriyeti başvurularında sigorta İngilizce olarak istenmektedir. 

30.000 Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası.

Uçak Bileti Rezervasyonu

Mavi Rota tarafından sağlanacaktır

Otel Rezervasyonu

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu konfirmesi Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Davetiye

Davetiye var ise ASLI (bağlı bulunduğu belediyeden çıkarılmış orjinal davetiye.Davet eden kişinin adres,irtibat bilgilerini içeren davetiye ile birlikte davet eden kişiye ait;oturma izni veya Almanya kimlik fotokopisi,pasaport fotokopisi,eğer masrafları karşılıyorsa ,son üç aylık maaş bordrosu da olmalıdır.)

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus müdürlüklerinden ya da e-devlet üzerinden temin edilebilir. 
Nüfus Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları, Anne / Babası ve Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır. Yerleşim yeri bilgisini de içermesi gerekir.

Kimlik Fotokopisi

A4 kağıda alınız.

Biyometrik Fotoğraf

2 adet olmalıdır. Schengen başvurularında beyaz fon üzerine 3.5 cm x 4.5 cm., İngiltere ve Ameraka başvuralarında ise 5 cmm c 5 cmm ölçüsünde olmalıdır.

Öğrenci Belgesi Aslı

Okul öğrenci işlerinden alınmış, yeni tarihli.

Okuldan Talep Edilen Vize Süresi İçin İzin Yazısı Aslı

Tatil dönemi haricinde seyahat edilecekse

Sponsora Ait Gelir Belgeleri

Çalışan,emekli ve işveren olması durumuna göre gelirini gösterir belgeler.

Noter Onaylı Muvafakatname (18 Yaş Altı Çocuk)

Yalnız seyahat edecekse her iki ebeveyninden,ebeveynlerden biriyle seyahat edecekse seyahatte bulunmayacak olan diğer ebeveyninden alınmış noter onaylı muvaffakatname ASLI ve fotokopisi.

* Bazı ülkeler (Almanya) başvuralarda seyahat eden ebeveynden de muvaffakatname istemektedir. Detaylı bilgi için lütfen bize danışınız.

İngilizce Vize Talep Dilekçesi
İngilizce Sponsor Dilekçesi
Vize Başvuru Formu
Etiyopya Vize Ücreti 125,00 $

Fiyata Dahil Olanlar: Konsolosluk Harcı, Aracı kurum Hizmet Bedeli, 6 gunluk seyahat sigorta bedeli, Kargo Ücretleri, Mavi Rota Tour Hizmet Bedeli, KDV

Etiyopya Afrika kıtasının doğusunda yer alır. Eritre ile girdiği savaşı kaybettikten sonra Kızıldeniz’e olan kıyılarını kaybetmiştir, yani denize kıyısı yoktur. Etiyopya Batı ülkeleri tarafından sömürgeleştirilememiş tek ülkedir ve aynı zamanda Hristiyanların ve Müslümanların bir arada yaşadığı bir ülkedir. İnsanlık tarihinin en eski medeniyetlerinden biri olan ülke tarihi kültürel zenginlikleri, büyüleyici manzarası ve antik kutsal bölgeleri ile çok zengin ve görülmesi gereken bir yapıya sahiptir. Ülkede Latin alfabesi kullanılmaz. Ülkenin resmi dili Arapçaya benzer bir yapıdaki Amhar alfabesi ile yazılan Amharcadır. Tarihi ve kültürü zengin ancak kendisi fakir olan ülkede başkent Addis Ababa Afrika’nın diğer bölgelerine göre daha gelişmiş bir yapıya sahiptir. Ülkenin en büyük geçim kaynağı tarım olmasına rağmen yine de dışarıdan besin almak durumunda olan Etiyopya kahvenin de çıktığı yerdir. Tropikal muson ikliminin görüldüğü ülke Haziran ve Ekim ayları arasında çok fazla yağış alır. Para birimi Birr’dir.

Sizi Arayalım
Kategoriler