Emekliler için İsviçre Schengen Vizesi

Emekliler için İsviçre Schengen Vizesi

Üyelere Özel İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Gerekli Evraklar

Pasaport

Seyahat bitiş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır 

Schengen Vizesi Başvuru Formu

Tarafımızdan sağlanacaktır

Vize Talep Dilekçesi

Örneği tarafımızdan sağlanacaktır. İş yeri sahipleri şirket antetli kağıdına yazmalıdır.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Tarafımızdan sağlanacaktır.

* İrlanda Cumhuriyeti başvurularında sigorta İngilizce olarak istenmektedir. 

30.000 Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası.

Uçak Bileti Rezervasyonu

Mavi Rota tarafından sağlanacaktır

Otel Rezervasyonu

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu konfirmesi Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Davetiye

Davetiye var ise ASLI (bağlı bulunduğu belediyeden çıkarılmış orjinal davetiye.Davet eden kişinin adres,irtibat bilgilerini içeren davetiye ile birlikte davet eden kişiye ait;oturma izni veya Almanya kimlik fotokopisi,pasaport fotokopisi,eğer masrafları karşılıyorsa ,son üç aylık maaş bordrosu da olmalıdır.)

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Banka Hesap Dökümü

Bankadaki hesabınıza ait son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren,içerisinde minimum 7000 TL bakiye bulunan yetkili imzalı- kaşeli,güncel hesap dökümü ( yetkililere ait imza sirküleriyle beraber,maksimum 1 hafta önce alınmış olmalıdır)

* İtalya ve İngiltere ve İrlanda Cumhuriyeti vize başvurularında son 6 aylık banka dökümü istenmektedir. 

Tapu - Ruhsat Fotokopileri

Var ise tapu - ruhsat fotokopileri,kira gelirini gösteren kontratlar dosyaya eklenebilir. 

Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus müdürlüklerinden ya da e-devlet üzerinden temin edilebilir. 
Nüfus Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları, Anne / Babası ve Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır. Yerleşim yeri bilgisini de içermesi gerekir.

Kimlik Fotokopisi

A4 kağıda alınız.

Biyometrik Fotoğraf

2 adet olmalıdır. Schengen başvurularında beyaz fon üzerine 3.5 cm x 4.5 cm., İngiltere ve Ameraka başvuralarında ise 5 cmm c 5 cmm ölçüsünde olmalıdır.

SGK Emekli aylık bilgisi (4A)

E-devlet üzerinden ya da SGK'Dan temin edilebilir. 

Schengen Ülkeleri Bilgi Formu
70 yaş üstü seyahat edebilir raporu
Schengen Vize Ücreti 160,00 €

160,00 € :

Fiyata Dahil Olanlar: Konsolosluk Harcı, Aracı kurum Hizmet Bedeli, 6 gunluk seyahat sigorta bedeli, Kargo Ücretleri, Mavi Rota Tour Hizmet Bedeli, KDV

Batı Avrupa’da yer alan İsviçre’nin topraklarının büyük bölümü Alplerden oluşur. Alpler ve Jura dağlarının arasında yer alan küçük bir ülke olan İsviçre gölleri ve ormanları ile sayısız doğal güzelliğe sahip görülmesi gereken ülkelerdendir. Ülke 1815 yılından beri savaş durumuna girmemiştir ve bu tarafsızlığını dünya savaşları da dahil olmak üzere günümüze kadar korumuştur. Ülke buna rağmen dünya siyasetinde etkin bir role sahiptir ve yine Kızılhaç’ın doğduğu ülke de İsviçre’dir. Bir çok uluslararası önemli organizasyonun ev sahipliğini yapar. Yaklaşık 8 milyon insanın yaşadığı ülkede resmi bir dil yoktur. Çoğunlukla Almanca konuşulur onu sırasıyla Franszıca, İtalyanca ve güneyde Graubünden kantonunda konuşulan Romanca gelir. Schengen bölgesine dahil olmasına rağmen bir Avrupa Birliği üyesi olmayan İsviçre Avrupa Serbest Ticaret Birliğinin kurucu üyelerindendir. Schengen bölgesine dahil olmadığından para birimi olarak avro kullanılmaz, yerli para birimleri frank kullanılmaktadır.

İsviçre’nin genelinde yer yer farklılıklar görülmesine karşın ılıman iklim görülür.

İsviçre’de yaşanan son savaş 1847 yılında Protestan ve Katolik kantonlar arasında meydana geldi ve o savaştan sonra 1849 yılında kabul edilen federal anayasa ile günümüz İsviçre’nin temelleri atıldı.

Sizi Arayalım
Kategoriler