Emekliler için Kamerun Vizesi

Emekliler için Kamerun Vizesi

Üyelere Özel İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Gerekli Evraklar

Pasaport

Seyahat bitiş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır 

Uçak Bileti Rezervasyonu

Mavi Rota tarafından sağlanacaktır

Otel Rezervasyonu

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu konfirmesi Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Davetiye

Davetiye var ise ASLI (bağlı bulunduğu belediyeden çıkarılmış orjinal davetiye.Davet eden kişinin adres,irtibat bilgilerini içeren davetiye ile birlikte davet eden kişiye ait;oturma izni veya Almanya kimlik fotokopisi,pasaport fotokopisi,eğer masrafları karşılıyorsa ,son üç aylık maaş bordrosu da olmalıdır.)

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Banka Hesap Dökümü

Bankadaki hesabınıza ait son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren,içerisinde minimum 7000 TL bakiye bulunan yetkili imzalı- kaşeli,güncel hesap dökümü ( yetkililere ait imza sirküleriyle beraber,maksimum 1 hafta önce alınmış olmalıdır)

* İtalya ve İngiltere ve İrlanda Cumhuriyeti vize başvurularında son 6 aylık banka dökümü istenmektedir. 

Kimlik Fotokopisi

A4 kağıda alınız.

Biyometrik Fotoğraf

2 adet olmalıdır. Schengen başvurularında beyaz fon üzerine 3.5 cm x 4.5 cm., İngiltere ve Ameraka başvuralarında ise 5 cmm c 5 cmm ölçüsünde olmalıdır.

SGK Emekli aylık bilgisi (4A)

E-devlet üzerinden ya da SGK'Dan temin edilebilir. 

Aşı Kimlik Kartı
Vize Başvuru Formu
Bulaşıcı Hastalık Yoktur Raporu (HIV)
Kamerun Vize Ücreti 165,00 € 2 AY 15 GÜN

265,00 €  6 AY 30 GÜN

365,00 €  6 AY 90 GÜN

465,00 €  1 YILLIK 90 GÜN

EKSPRES FARKI 110 €

Fiyata Dahil Olanlar: Konsolosluk Harcı, Aracı kurum Hizmet Bedeli, 6 gunluk seyahat sigorta bedeli, Kargo Ücretleri, Mavi Rota Tour Hizmet Bedeli, KDV

Küçük Afrika olarak ta anılan Kamerun Orta Afrika’nın batısında yer alan bir ülkedir. Ülke içerdiği inanılmaz biyo çeşitlilik ve endemik bitki ve hayvan türü açısından önem taşır. Birçok doğal parkı UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne adaydır ve Dja Ulusal Parkı bu listenin içerisinde yer almaktadır.

Kamerun’un başkenti Yaounde’dir ve ülkenin iki resmi dili İngilizce ve Fransızca ülkeye sömürge dönemlerinden miras kalmıştır. Bunların dışında ülkede pek çok yerli dil de konuşulur. Ülke 1960 yılında bağımsızlığa kavuşmuştur. Tropikal iklimin hakim olduğu ülke her sene ziyaret edilebilir. Para birimi olarak Orta Afrika CFA frangı kullanılan Kamerun’da temel geçim kaynağı tarımdır ve endüstrisi de kağıt ve kaqğıt ve kereste üzerine kuruludur.

Sizi Arayalım
Kategoriler