Yükleniyor...

Ramazan Bayramı Meksika Turu

Mexico City
9 Gece - 10 Gün

Şeker Bayramı Meksika Turu 30 Mayıs - 08 Haziran   (10 Gün, 9 Gece)

Daha Fazla

Ramazan Bayramı Meksika Turu Tur Programı

30 Mayıs 2019 Çarşamba
Gece saat 00.45’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından 04.15’da Air France Havayolları’na ait AF 1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 07.00’de Paris’e varıyoruz. Uçak değiştirip saat 11.10’de AF 178 sefer sayılı uçak ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Uçak yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16.05’de Mexico City Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen otobüslerimiz ile otelimize transfer. Konaklama Mexico City’deki otelimizde.

31 Mayıs 2019 Perşembe
Kahvaltının ardından, Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Calle Madero’dan geçip Bellas Artes Saray’ını görüyoruz.  Tur sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz extra olarak Mariachi Gecesi’ne katılabilirler Konaklama otelimizde.

Mariachi Gecesi (yemekli) - 75 $ (Kişi başı)

01 Haziran 2019 Çarşamba
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Teotihuacan Tapınaklar Turu:  85 $ (Kişi başı)

02 Haziran  2019 Perşembe
Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Merida’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından kısa bir Merida panoramik şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda; Akıl alıcı Yucaton yarımadasının dar sokaklarını gezme fırsatı bulacağımız gezide ayrıca kolonyal dönemden kalma hoş binalar görebileceğiz. Bu bölgeye ayrıca ‘Beyaz Şehir’ denir. Sebebi ise etrafta görebileceğiniz Beyaz taşlanmış kireç tası yapılardır.  Merida, Yucatan yarımadasında Maya kültürünün merkezi konumundadır. Ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde.

03 Hazian  2019 Cuma
Kahvaltı sonrası Cancun’a hareket ve otele yerleşme. Geceleme Cancun’da otelimizde.

04 Haziran  2019 Cumartesi
Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Tulum & Xcaret Park turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Xcaret turu için devam edilecektir. Xcaret; Meksika’nın gizli cennet olan dünyanın en ünlü eko-arkeolojik parkıdır. Karayipler denizinin büyüleyici güzelliğinde kaybolup, bin yıl öncesi medeniyetlerin sihirinin etkisinde kalacaksınız. Mayaların zamanında oynanan oyunlar, su aktiviteleri, muhteşem gösterileri ile bu parkta zaman su gibi akıp gidecek. Turumuz sonrası otelinize transfer. Konaklama otelimizde.

Tulum &  Xcaret Park turu: 190 $ (Kişi başı)

05 Haziran  2019 Pazar
Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman.  İsteyen misafirlemirz için extra olarak Chichen Itza turu için hareket ediyoruz. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir.. Tur sonrası Cancun’a hareket ve otele yerleşme. Geceleme Cancun’da otelimizde.

Chichen Itza Turu: 85 $ (Kişi başı)

06 Haziran  2019 Pazartesi
Kahvaltının ardından serbest zaman. Sonrasunda havalimanına transfer olmak üzere buluşuyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve saat 19:30’te AF651  sefer sayılı Air France Havayolları uçağı ile Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

07 Haziran  2019 Salı
Yerel saat ile 12:10’da Paris Havalimanı’na varıyoruz. Uçağımızı değiştirdikten sonra saat 22:50’de AF1390  sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket ediyoruz.

08 Haziran  2019 Çarşamba
08 Haziran 2019 Çarşamba günü yerel saat ile 03:15’d
e İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere. 

****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

1
İptal
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 15 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Mavi Rota Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Mavi Rota Tour, iptali bizzat bildirmek zorundadır. <br /> <br /> Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
2
Çocuk İndirimi
3
Sorumluluk sınırları
Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Havalimanı - otel - havalimanı transferler
Havalimanı vergileri
Belirtilen hava yolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Hariç Olanlar
Yurtdışı çıkış harcı 15 tl
Öğlen ve akşam yemekleri
Şahsi harcamalar
Vize ücreti
Seyahat sigortası

Ramazan Bayramı Meksika Turu

Mexico City
9 Gece - 10 Gün

Etiketler

meksika turu