Yükleniyor...

Büyük İtalya Turu

Rome
7 Gece - 8 Gün

EUR 499.00

' den başlayan fiyatlarla
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
UÇUŞ BİLGİSİ

IST - MXP Atatürk / Malpensa

27 Temmuz 2019

NAP - IST Capodichino / Atatürk

03 Ağustos 2019

ODA SEÇENEKLERİ
Double

EUR 499.00

-
Kişi
+
Single

EUR 749.00

-
Kişi
+
0-2 Yaş

EUR 100.00

-
Kişi
+
2-6 Yaş

EUR 449.00

-
Kişi
+
6-12 Yaş

EUR 449.00

-
Kişi
+

0

Büyük İtalya Turu Tur Programı

Pasaport işlemlerini bitirdikten sonra uçağın kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Ardından tarifeli sefer ile Milano uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışı takiben gerçekleşecek panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasında olan yerler; Şehirde tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan, İtalya’nın en büyük 2. kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza Kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Kahvaltıdan sonrası Venedik için yolculuğumuz başlıyor. Güzergah üzerinde ekstra Verona Gezisi (30 Euro). Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Juliet’in evi, Verona arenası, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde Venedik yolculuğumuz devam ediyor.  Varışımızla birlikte gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkûmların cezaevine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi yerler arasındadır. Sonrasında ekstra Gondol Gezisi (25 Euro). Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.

Kahvaltıdan sonra Floransa için yolculuğumuz başlıyor. Güzergah üzerinde ekstra Bologna Gezisi (30 Euro). Bologna şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde Floransa yolculuğumuz devam ediyor.  Varışımızla birlikte gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici ailesinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.

Kahvaltıdan sonra ekstra Pisa & Portofino Gezisi (90 Euro). Bu turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra şarkılara konu olan dünyaca ünlü Portofino kasabasına tekne ile gidilecektir. Milli park içinde yeralan bu küçük beldeye doyamayacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Kahvaltıdan sonra Roma için yolculuğumuz başlıyor. Güzergah üzerinde ekstra Orvieto Gezisi (25 Euro). İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Roma yolculuğumuz devam ediyor.  Varışımızla birlikte gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.

Kahvaltıdan sonra ekstra Outlet ve Göller Bölgesi Gezisi (45 Euro). Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, dünyanın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam ekstra Yemekli Gece Gezisi (55 Euro). Konaklama otelimizde.

Kahvaltıdan sonra Napoli için yolculuğumuz başlıyor. Güzergah üzerinde ekstra Pompei Gezisi (45 Euro). Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Gezi bitiminde Napoli yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızla birlikte gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup havalimanına transfer oluyoruz. Tarifeli sefer ile İstanbul uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun sonu.

Dahil Olanlar
Türk Hava Yolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Hariç Olanlar
Yurtdışı çıkış harcı 15 tl
Öğlen ve akşam yemekleri
Vize ücreti
Müze & ören yeri giriş ücretleri
Ekstra Turlar
Şoför ve rehber bahşişleri

Büyük İtalya Turu

Rome
7 Gece - 8 Gün

EUR 499.00

' den başlayan fiyatlarla