Yükleniyor...

Vietnam & Kamboçya & Tayland Turu

Ho Chi Minh City
7 Gece - 8 Gün

USD 1,799.00

' den başlayan fiyatlarla
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
UÇUŞ BİLGİSİ

IST - SGN Atatürk / Tan Son Nhat Intl.

19 Eylül 2019

BKK - IST Suvarnabhumi Intl. / Atatürk

26 Eylül 2019

ODA SEÇENEKLERİ
Double

USD 1,799.00

-
Kişi
+
Single

USD 2,199.00

-
Kişi
+
0-2 Yaş

USD 200.00

-
Kişi
+
2-6 Yaş

USD 1,599.00

-
Kişi
+
6-12 Yaş

USD 1,599.00

-
Kişi
+

0

Vietnam & Kamboçya & Tayland Turu Tur Programı

Pasaport işlemlerini bitirdikten sonra uçağın kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Ardından tarifeli sefer ile Saigon (Ho Chi Minh City) uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Kahvaltıdan sonra panoramik şehir turu. Turumuzda Eski ismi ile Saigon olarak bilinen, Vietnam’ın en büyük ve aynı zamanda ekonomik, kültürel başkenti konumundaki Ho Chi Minh şehir turumuz sırasında Uzlaşma Sarayı, Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Notre-Dame Katedrali, Posta Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Ben Tanh pazarında alışveriş için serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra ekstra Cu Chi Tünelleri Gezisi (50 USD). Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş, Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Vietnam savunucularının yer altına yaklaşık 200 km uzunluğunda yaptıkları Cu Chi Tünelleri’ni, Amerika ile savaşın yaşandığı dönemde kullanılan savaş araç ve malzemelerinden örnekleri görme imkânımız olacak. Gezi sonrası otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

Erken kahvaltı sonrası ekstra Mekong Nehri Gezisi (65 USD). Turumuzda ilk durağımız Ben Luc bölgesinde bulunan Cao Dai Tapınağı. 1919 yılında oluşturulan yeni bir din olan Caosinizm'e adanan bu tapınak, 1933 - 1955 yılları arasında inşa edilmiştir. Tapınak ziyareti sonrasında özel teknemiz ile birlikte Mekong Irmağına yolculuğumuz başlıyor. Tekne turumuzda ilk olarak Thoi Son adası ziyaretimiz olacaktır. Bu ada “Vietnam’ın Meyve Sepeti” olarak adlandırılmaktadır. Bu adada birbirinden ilginç tropikal meyveleri tatma imkanınız olacaktır. Ada ziyareti sonrasında yerel bir köy yolu üzerinde 15 dakikalık atla yürüyüş imkanımız olacaktır. Bu yürüyüş sonunda Chuong Duong Meyve Bahçeleri’ne ulaşacağız. Bu bölgede hem tropikal meyveler hem de Vietnam’ın güzel yeşil çayını yerel Vietnam müziği eşliğinde tatma imkanımız olacak. Öğle yemeğini lokal bir restoranda alacağız. Tur bitiminde havalimanına hareket ediyor ve Hanoi'ye uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışı takiben otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Erken kahvaltı sonrası ekstra Halong Bay Gezisi (100 USD). Keyifli bir tekne turunda dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezi keşfedeceğiz. Adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alıyoruz. Gezi sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Kahvaltıdan sonra panoramik şehir turu. Turumuzda şehir turumuz için otelimizden hareket; Ho Chi Minh Mozolesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde havalimanına hareket ediyor ve Siem Reap'e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışı takiben otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Kahvaltıdan sonra tam günlük Angkor Wat tapınaklar turu için otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, dünyanın en büyük tapınağı olan Angkor Wat’ı ve Khmer başkenti Angkor Thom’u ziyaret ediyoruz. 81 hektarlık bir araziye kurulmuş olan tapınak kompleksi Pekin'deki İmparatorluk Sarayı’ndan dahi daha büyüktür. Ayırt edici 5 kulesi Kamboçya Bayrağı’nda yer almaktadır. Sanat tarihçilerine göre Khmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu başyapıttaki kuleler; Meru'nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder. Sonrasında bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm’u geziyoruz. Angelina Jolie’nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, keşfedildiği zamandan beri hiçbir restorasyon geçirmemiş olmasıyla meşhur. Bu gizemli tapınak içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor. Turumuzun ardından ekstra Tonle Sap Gezisi (40 USD). Siem Reap’in 10 km. uzağında yer alan Chong Khenas “Tonle Sap“, Güneydoğu Asya’nın en büyük gölüdür. Yüzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha nice binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeri olan Tonle Sap’da insanların suyun üzerinde geçen hayatlarına tanıklık edeceğiz.  Gezi sonrası otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

Kahvaltıdan sonra havalimanına hareket ediyor ve Bangkok'a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışı takiben gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda dünyaca ünlü 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Budha Heykeli, Oturan Budha Heykeli, Stupalar (mezar taşları), masaj okulu bulunan Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Budha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı, Çin Mahallesi, çiçek pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland Kralı'nın Bangkok'taki malikânesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ekstra Sea Food Market ve Patpong Gece Pazarı Gezisi (20 USD). Gezimizin ilk durağı Bangkok'un ve Tayland'ın en büyük ve ünlü deniz mahsulleri restoranı Sea Food Market. Günlük taze deniz mahsullerinden istediğimiz kadar seçecek ve zevkimize göre pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz. Istakoz, jumbo karides, yengeç, deniz tarağı, balık çeşitleri arasından seçim size kalmış. Restoranın sloganı “if it swims we have it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”. Ayrıca meyve reyonundan Uzakdoğu'ya has pek çok farklı meyvelerden deneyebilir, şarap reyonundan ise dünyanın hemen her yöresinden şarap çeşitlerinden seçebilirsiniz. Yemeğin ardından Bangkok'un en meşhur gece pazarı olan, elişi ahşap ve bölgeye has orijinal hediyeliklerden, değişik ev dekorlarına ve markaların taklit ürünlerine (Rolex saat, Versace Çanta v.s) kadar geniş bir yelpazede alışveriş yapacağımız PatPong Gece Pazarı'na geçiyoruz. Gezi sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Sabah erken havalimanına transfer oluyoruz. Tarifeli sefer ile İstanbul uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun sonu.

1
İptal
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 15 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Mavi Rota Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Mavi Rota Tour, iptali bizzat bildirmek zorundadır. <br /> <br /> Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
2
Çocuk İndirimi
3
Sorumluluk sınırları
Dahil Olanlar
Türk Hava Yolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Ara uçuşlar
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Hariç Olanlar
Yurtdışı çıkış harcı 15 tl
Öğlen ve akşam yemekleri
Vize ücreti
Ekstra Turlar
Şoför ve rehber bahşişleri
Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası

Vietnam & Kamboçya & Tayland Turu

Ho Chi Minh City
7 Gece - 8 Gün

USD 1,799.00

' den başlayan fiyatlarla