Yükleniyor...

Filipinler Turu

Manila
12 Gece - 13 Gün

USD 1,999.00

' den başlayan fiyatlarla
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

USD 1,999.00

-
Kişi
+
Single

USD 2,599.00

-
Kişi
+
0-2 Yaş

USD 200.00

-
Kişi
+
2-6 Yaş

USD 1,899.00

-
Kişi
+
6-12 Yaş

USD 9.00

-
Kişi
+

0

Filipinler Turu Tur Programı

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce hazır bulunuyoruz. Singapur Havayolları kontuarında  işlemlerimizi yapıyoruz. 14.25'te Singapur aktarmalı olarak Filipinler’in başkenti Manila’ya uçuyoruz. Geceleme uçakta.

Manila’ya 13.00 varıyoruz. Havaalanı transferimizin ardından şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşir yerleşmez, eşyalarımızı bıraktıktan sonra bugün için serbest saatlerimiz olacak. Geceleme şehir merkezimizdeki otelimizde.

Sabah otelde kahvaltı ardından otelimizi boşaltıp özel aracımızla havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Uçuş saatimiz 11.20. Adaları aşarak, muhteşem bir yolculukla Bohol’a ulaşacağız. Bugün Filipinler’in doğal güzellikleri ve dünyanın en enteresan hayvanı tarsierleriyle ünlü Bohol’a ulaşıyoruz. Bohol, dünya mirası listesinde de kendine yer bulmuş Çikolata Tepeleri ile ünlü. Havaalanından transferimiz ile Panglao Adası’na geçiyoruz. Panglao, köprüler ile Bohol Adası’na bağlanıyor. Adanın otellerinin bulunduğu, sırt çantalıların cirit attığı asıl konaklama bölgesi ise Panglao. Bugün hep beraber okyanusun güzelliklerini keşfediyoruz. Tüm gün tropikal adanın keyfini çıkarıyoruz.

Bugün erken saatlerde uyanıyoruz. Bohol’de bulunma sebebimiz olan Çikolata Tepeleri turu için hazırız. Panglao’dan özel araçlarımızla tura başlıyoruz. Önce Bohol’deki milli parka uğruyor ve dünyada sadece Güney Filipinler’deki adalarda ve Endonezya’nın belirli bölgelerinde bulunan, dünyanın en küçük maymun familyasından gelen “tarsier”leri görüyoruz. Rehberimiz bize bu sevimli hayvanlar hakkında bilgi veriyor. Milli parkta onları, orijinal yaşam alanlarında ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında turumuza Çikolata Tepeleri adı verilen çok özel oluşumları ziyaretimizle devam ediyoruz. Adanın ortasında, büyük bir alana yayılmış olan, üzerinde bitki yetişmeyen yüzlerce tepeyi özel seyir teraslarından izliyor ve fotoğraflıyoruz. Bu tepeler hakkındaki efsaneleri dinliyoruz. Çikolata Tepeleri özel olarak korunan, Dünya Mirası Listesi’ne girebilmeyi başarmış bir alan. Filipinler’in en turistik noktalarından biri. Dileyen misafirlerimiz tur boyunca yapılacak olan çeşitli aktivitelerin en çılgınını, zipline deneyimini yaşayabilirler. Bu uzun ve yorucu turumuzun ardından otelimize geri dönüş. Konaklama otelimizde.

Sabah erken saatlerde uyanıyoruz. Bugün Bohol adasından ayrılıyoruz, önce tekne iskelesine gideceğiz, daha sonra yerel tekneler ile Cebu’ya geçiyoruz. Filipinler’in en büyük şehirleri arasında yer alan Cebu adasına varışımızı takiben panoramik şehir turumuz yapılacak. Turumuz sonrası, havalimanına geçiyoruz. Boracay uçuşumuzu yapacağız. Akşam saatlerinde önce yan ada Katiclan havalimanına ulaşıyoruz, buradan deniz yolu ile Boracay adasına geçiyoruz. (Boracay adasında havalimanı yok, bu sebeple uçuşlar yan adaya iniyor, geçişler oradan yapılıyor.) Geceleme Boracay’da otelimizde.

Boracay’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa zamanlı tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Boracay’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa zamanlı tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Boracay’da son günümüz, rehberimizin eşliğinde vakitlice otelimizden ayrılıyoruz ve Caticlan Havalimanı’na yeniden geçiyoruz. Buradan yerel havayolu SwiftAir ile 15.20’de El Nido (Palawan) uçuşumuzu yapacağız. 16.25’de varışımızı takiben küçük otelimize yerleşiyoruz. Geceleme El Nido bölgesinde otelimizde.

Kahvaltıdan sonra ekstra Tam Gün Öğle Yemekli Lagün ve Tekne Gezisi (95 USD). Eşsiz doğası ve el değmemiş bakir koylarda yüzme ve tekne ile koyların ziyaretini kapsayan, yerel geleneksel tekneler ile tam gün sürecek, öğle yemekli tekne turumuz olacak. Geceleme otelimizde.

 

 

Bu sabah El Nido’daki otelimizden ayrılıyoruz. Palawan adasının orta bölgesindeki Puerto Princesa kentine doğru yola çıkacağız, yolculuğumuz 6-7 saat sürecektir. Günün en önemli aktivitesi mağara tekne turu olacak. Küçük kanolar ile turu yaptıktan sonra Palawan havalimanı bölgesine yakın otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Manila uçuşumuzu yapacağız. Varışı takiben Manila şehir turumuzu yapacağız. Manila şehir turu için otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Manila Körfezi’nin kenarında bulunan, Filipinler’in kültürel merkezine gidiyoruz. Filipinler’in ulusal kahramanının infaz edildiği Rizal Parkı ve 17. yüzyıldaki İspanyol Hükümeti’nin ikameti olan Santiago Kalesi’ni göreceksiniz. Sonrasında Manila Katedrali ve 17. yüzyıl Manila evlerinin bir replikası olan “Casa Manila” gezilecek. San Agustin Kilisesi ve müzesini gördükten sonra şehrin iş merkezi olan Makati şehri ve Manila’nın ilk havalimanını panoramik olarak geziyoruz. Şehir turu sonrası otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

Kahvaltı sonrası ekstra Öğle Yemekli Villa Escuardo Gezisi (90 USD). Turumuzda Manila kent merkezinden dışarıya çıkıyoruz, yaklaşık 2,5 saat kara yolu mesafesinde olan Hindistan cevizi ekim bölgesi, özel bir doğal güzellik ve eğlence bölgesine gideceğiz. Yerliler buraya “ Villa Escudero” ismini vermişler. Ve özellikler hafta sonlarında, şehirden bunalan Filipinliler ve turistlerin uğrak bir bölgesi konumunda. Yanınıza mutlaka mayo-şort-terlik ve havlu alınız. Islak bir gün olacak. Yöresel manda arabası ile park bölgesine giriş yapacağız. Masaların suların içerisinde olduğu yerel restoranda öğle yemeği alacağız, arzu edenler yüzebilecekler. Çok huzurlu ve eğlenceli bir gün bizi bekliyor. Turumuzun sonunda yeniden Manila’ya döneceğiz. Ardından havalimanına geçiyoruz, uçuş saatimiz 19.00. Singapuraktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz başlıyor, geceleme uçakta.

Varışımızla birlikte turumuzun sonu.

1
İptal
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 15 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Mavi Rota Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Mavi Rota Tour, iptali bizzat bildirmek zorundadır. <br /> <br /> Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
2
Çocuk İndirimi
3
Sorumluluk sınırları
Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Ara uçuşlar
Belirtilen hava yolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Boracay - Caticklan arası iki yönlü feribot bileti
Hariç Olanlar
Yurtdışı çıkış harcı 15 tl
Müze & ören yeri giriş ücretleri
Ekstra Turlar
Şoför ve rehber bahşişleri

Filipinler Turu

Manila
12 Gece - 13 Gün

USD 1,999.00

' den başlayan fiyatlarla