Yükleniyor...

Özbekistan Bahar Turu

Tashkent
5 Gece - 6 Gün

EUR 1,260.00

' den başlayan fiyatlarla

Özbekistan Bahar Turu

31 Mart - 05 Nisan 2020 Özbekistan 5 Gece 6 GÜN Buhara (1),  Semerkand (2), Taşkent (2)

Daha Fazla
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
UÇUŞ BİLGİSİ

IST - TAS Atatürk / Yuzhny

31 Mart 2020

SKD - IST Samarkand / Atatürk

05 Nisan 2020

ODA SEÇENEKLERİ
Double

EUR 1,260.00

-
Kişi
+
Single

EUR 1,305.00

-
Kişi
+
0-2 Yaş

EUR 0.00

2-6 Yaş

EUR 0.00

6-12 Yaş

EUR 0.00


0

Özbekistan Bahar Turu Tur Programı

1. 31 Mart Salı                      

00:30 Türk Hava Yollari TK368 sayılı uçuşuyla Taşkent’e uҫuş. 07:00 Taşkent’e variş. Pasaport ve gümrük işlerinden sonra yerel restoranda kahvaltı. Sabah kahvaltı sonrası Taşkent şehir turu: Kaffal’i Şaşi ve Barak Han medresesi ziyaretleri. Tilla Şeyih Camii.  Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal nüshasının ziyareti. Kökeldaş medresesi, Ҫarşi Pazar gezisi sonrası otelde kısa dinlenme. Bağımsızlık meydani. Emir Timur meydani gezileri.

Akşam yemeği sonrası otelde konaklama.

2. 01 Nisan Çarşamba        

Sabah kahvaltısı sonrası Kazakistan sınırları içinde bulunan Türkistan şehrindeki Hoca Ahmet Yesevi türbesi hazretleri ziyareti için otobüsle hareket (sınır geҫişinde otobüs değişecek). Yolculuğumuz yaklaşık gidişte 4 saat sürecek ve ziyaretler sonrası yine 4 saatlik bir yolculuk ile Taşkent’e geri döneceğiz. Taşkent’te akşam yemeği ve konaklama.

3. 02 Nisan Perşembe         

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası tren istasyonuna transfer. 07:30-11:40 Afrasyab hızlı treniyle Buhara’ya transfer. (Daha bu tarihte Taşkent-Buhara uҫuşlari aҫilmadi. Denk gelirse sabah uҫuşuyla transfer) Buhara gezisi: Samaniler türbesi, Ҫeşme-i Eyüp – Buhara su müzesi, Bolo Havuz camisi, Ark kalesini dışarıdan panoramik görüyoruz, Poy-i Kalon külliyesinde bulunan Mir Arab Medresesi, Kalon minaresi ve Kalon camisi ziyaretleri. Uluğbey ve Abdulazizhon medreseleri gezileri sonrasi akşam yemeği ve otelde konaklama.

4. 03 Nisan Cuma    

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Buhara gezimize devam ediyoruz: Lebi havuz, Nodir Divan begi Medreseleri. Seyid Mir Külal k.s. türbesi ziyareti. Ondan sonra Seyit Mir Külal’in öğrencisi, ziyaretimizin en önemli noktasi olan Şah-i Nakşibendi k.s. türbesi ve külliyesi ziyareti. Buhara tren istasyonuna transfer. 15:50-17:30 Afrasyab hızlı treniyle Semerkant’a transfer. Imam Buhari hazretleri türbesi ziyareti. Akşam yemeği sonrası otelimizde konaklama.

5. 04 Nısan. Cumartesi       

Sabah kahvaltısı sonrası, Semerkant gezisi: Semerkant gezisi: Emir Temur türbesi, Registan meydaninda bulunan Uluğbek, Tillakori ve Şirdar medreseleri gezisi. Bibihanim cami ve medresesi. Tarihi Siyab pazarinda alış veriş iҫin serbest zaman ve Şah-i Zinda külliyesi gezisi. Imam Maturidi türbesi, Mirzo Uluğbey rasathanesi gezi ve ziyaretleri sonrası akşam yemeği. Otelimizde konaklanma.

6. 05 Nisan. Pazar   

03:30 havaalanına transfer. 05.45-08.50 Türk Havayolları ile İstanbul’a uҫuş.

İstanbul’a varış , pasaport kontrolü sonrası  bavul alımı ve turumuzun sonu…

Bir Başka Mavi Rota Tour organizasyonunda görüşmek ümidiyle…

1
İptal
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 15 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Mavi Rota Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Mavi Rota Tour, iptali bizzat bildirmek zorundadır. <br /> <br /> Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
2
Çocuk İndirimi
3
Sorumluluk sınırları
Dahil Olanlar
Türk Hava Yolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Tren bileti
Akşam yemeği
Türkçe rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası
Hariç Olanlar
Yurtdışı çıkış harcı 15 tl
Şahsi harcamalar
Ekstra Turlar
Öğle Yemekleri
Şoför ve rehber bahşişleri

Özbekistan Bahar Turu

Tashkent
5 Gece - 6 Gün

EUR 1,260.00

' den başlayan fiyatlarla