Yükleniyor...

Beyrut Turu - Yılbaşı

Beirut
3 Gece - 4 Gün

EUR 379.00

' den başlayan fiyatlarla

Beyrut turu ile Akdeniz kültürünün önemli başkentlerinden olan Beyrut’ta yılbaşı! En uygun tur programı ve rezervasyon seçenekleri için hemen yerinizi ayırtın!

 

 

Daha Fazla
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

EUR 379.00

-
Kişi
+
Single

EUR 529.00

-
Kişi
+
0-2 Yaş

EUR 150.00

-
Kişi
+
2-6 Yaş

EUR 329.00

-
Kişi
+
6-12 Yaş

EUR 329.00

-
Kişi
+

0

Beyrut Turu - Yılbaşı Tur Programı

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 04:00’da hazır bulunulması. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Özel Havayolları ile saat 06.30'da Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 07.25’de varış ve alanda bizi bekleyen aracımızla Beyrut şehir turu. Turumuz esnasında; Güvercinler Kayasi, Martyrs Meydani (Eski şehir)  ve Hamra bölgesi (Modern şehir) panoramik olarak görülecektir. Tur sonrası otele yerleşme ve ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan akşam yemekli ‘’Lübnan Gecesi’’ turuna katılabilirler (80 USD). Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek‘’Harisa & Jeita & Biblos’’ gezimize katılabilirler (100 USD). Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulundurur. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye hareket. Hava izin verirse 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelimizde.

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Baalbeck-Anjar & Ksara’’ Şarap tadımı turuna katılabilirler (90 USD). Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Tur sonrası Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, Doğu-Batı ve Kuzey-Güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş. Geceleme otelimizde.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberinizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak ‘’ Beiteddine Sarayı & Moussa Kalesi & Deir El Kamar’’ turuna katılabilirler (60 USD). Osmanlı zamanında Lübnan Emiri Dürzî lider 2.Beşir Çehab tarafından 1812 yılında inşasına başlanan Beiteddine Sarayı; dıştaki mütevazı görüntüsüne tezat bir şekilde içerisindeki zenginliği ile ünlüdür. Saray Lübnan’ın feodal mimarisinin en önemli eseridir. Beyrut’un 45 km güneyinde bulunan, Lübnanlı yöneticilerin 16.yy’dan 18.yy'a kadar yerleşim yeri olan eski Deir El-Qamar köyü, Moussa Kalesi ve Sidon liman şehri gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Özel Hava Yolları  ile saat 21.05’de İstanbul’a hareket, yerel saat ile 23.55’de  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

1
İptal
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 15 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Mavi Rota Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Mavi Rota Tour, iptali bizzat bildirmek zorundadır. <br /> <br /> Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
2
Çocuk İndirimi
3
Sorumluluk sınırları
Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Havalimanı vergileri
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Şehir Vergileri
Belirtilen hava yolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Hariç Olanlar
Yurt dışı çıkış harcı 15 tl
Şahsi harcamalar
Ekstra harcamalar (sabah , öğlen ve akşam yemekleri)
Müze & ören yeri giriş ücretleri
Seyahat sigortası

Beyrut Turu - Yılbaşı

Beirut
3 Gece - 4 Gün

EUR 379.00

' den başlayan fiyatlarla

Etiketler

Beyrut Turu