Yükleniyor...

Barselona Turu Sonbahar

Barcelona
3 Gece - 4 Gün

İspanya'nın en önemli turistik merkezi Barselona'da unutulmaz bir tatil. Muhteşem mimarisi, sokakları ve parkları ile Barselona'nın bilindik ve bilinmedik tüm güzellikleri bu turumuzda. 

Daha Fazla

Barselona Turu Sonbahar Tur Programı

Sabah saat 07.00’da Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları kontuarında hazır bulunulması. Bilet ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları’nın PC 1091 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:00’da Barselona’ya hareket. Yerel saat 11:40’ta Barcelona’ya varışımızın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile panoramik Barselona şehir turu. Plaza De Catalunya Meydanı, Kristof Kolomb Heykeli, La Rambla Caddesi, ünlü La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Turun ardından otele dönüş ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Barselona ve lokal mahalleler gece turu (35 Euro). Barselona’nın ünlü yönetmenler Inarritu ve Woody Allen'in filmlerine konu olan yerel sokakları ve hayatı tanımanızı sağlayacak bu özel turumuzu kaçırmamanızı öneririz. Görülecek yerler arasında Paral-el mahalle,  El Raval, El Born sokakları ve Plaza Real bulunmaktadır. Turun ardından otele dönüş.

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Barselona İkonları turuna katılabilirler (55 Euro). İlk durağımız UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Barselona’nın yetiştirdiği ve Art Nouveau (Modernismo) sanat akımının dünyadaki en önemli öncülerinden kabul edilen ünlü Katalan mimar ve tasarımcı Antoino Gaudi’nin tasarladığı Park Güell. Park aynı zamanda ‘Viki Christina Barcelona’ filmine de sahne olan mekanlardan birisi. İkinci durağımız İspanyol köyü yani Poble Espagnol. Köy, 1929 Barselona Uluslararası Fuarı için inşa edilmiş ve tüm İspanya’ya ait 117 farklı ve eşsiz mimari yapı ile İspanya'nın bir kopyasını sunuyor. Köyde ayrıca şehrin en önemli cam sanatları, butik çikolata, şarap ve el işi deri atölyelerini de keşfetme olanağı bulacağız. Daha sonra şehrin arka sokaklarında kaybolma vakti! Yürüyerek gerçekleştireceğimiz turumuzun bu etabında Katalonya Meydanı’ndan başlayarak Barselona Katedrali ve Katedral Meydanı, Barselona’da bulunan ve İspanya’daki Girona ardından en iyi korunmuş Yahudi Mahallesi kabul edilen ‘El Call’, Saint Jaume Meydanı ve meydanın hemen yanı başında bulunan tarihi Roma şehri kalıntıları, Saint Neri Meydanı, Plaza Reial, şehrin hatta Avrupa’nın en eski pazarlarından birisi olan Mercat de la Boqueria ve son olarak Font de Canaletes çeşmesi keşfedeceğimiz yerler arasında. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra olarak düzenlenecek Flamenco turu( 55 Euro). Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme otelinizde.

Sabah kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Girona & Figueras & Dali Müzesi turuna (65 Euro) katılabilirler. Turumuzda Orta Çağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrasında otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Pegasus Havayolları’nın PC 1092 sefer sayılı uçağı ile saat 12:40’ta İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

1
İptal
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 15 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Mavi Rota Tour’da saklıdır. Turun iptali durumunda Mavi Rota Tour, iptali bizzat bildirmek zorundadır. <br /> <br /> Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
2
Çocuk İndirimi
3
Sorumluluk sınırları
Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Havalimanı vergileri
Belirtilen hava yolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Şehir vergileri
Hariç Olanlar
Yurtdışı çıkış harcı 15 tl
Öğlen ve akşam yemekleri
Şahsi harcamalar
Vize ücreti
Müze & ören yeri giriş ücretleri
Seyahat sigortası
Ekstra Turlar

Barselona Turu Sonbahar

Barcelona
3 Gece - 4 Gün