Yükleniyor...

Bangkok - Phuket - Pattaya Turu

Bangkok
7 Gece - 8 Gün

Bangkok - Phuket - Pattaya Turu Tur Programı

Saat 17.00’da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde hazır bulunuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 64 sefer sayılı uçuşu ile 20.10’da Bangkok’a hareket.

Yerel saat ile 09.25’de Bangkok’a varış. Alanda bizi bekleyen otobüsümüzle Bangkok şehir turu. Göreceklerimiz arasında 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle dünyaca ünlü Yatan Buddha Heykeli, Kraliyet Tapınağı Wat Pho, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları) ve içinde 5,5 ton ağırlığında altından Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı var. Ardından Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Çin Mahallesi, Parlamento Binası ve Tayland’ın şu andaki kralının Bangkok’taki malikanesi göreceğimiz diğer yerler. Tur sonrası otele transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli Patpong Gece Pazarı (15 Euro) turuna katılabilirler. Yemek sonrası Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan daha çok taklit ürünlerin (Rolex saatler, Chanel çantalar v.b) ağırlıklı olduğu Pat Pong gece pazarına uğruyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Otelde sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz Yüzen Çarşı ve Yılan Çiftliği  turuna katılabilirler. (50 Euro) Turumuzda ilk durağımız Bangkok’un dışında bulunan dünyaca meşhur Siam İkizleri’nin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan cevizi çiftliği. Burada Tay halkının Hindistan cevizi ağacından nasıl faydalandıkları hakkında bilgi alıyoruz ve Hindistan cevizi ağacından yapılan hediyelik eşyaları görüyoruz. Çiftliğin içindeki orkide bahçesi de gezilebilecek. Ardından 10 dakikalık bir yolculukla Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye varıyoruz. Teknemize binip göz alıcı egzotik Uzak Doğu manzaraları eşliğinde yarım saatlik bir yolculuğun ardından ünlü Yüzen Çarşı’ya geliyoruz. Burada nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Ayrıca bir yılan çiftliğine ugrayacak, burada Kobra ve Piton gibi yılanlarla yapilan ilginç bir gosteri izleyecegiz. Gezinin ardından Pattaya’ya hareket ve varışın ardından otele yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Alcazar Show’da unutulmayacak bir gece geçirebilir. (35 Euro). Tayland’ın Lido tarzı bu en güzel kabare şovunda, değişen sahne dekorları, değişen kostümleriyle dansçıları, muhteşem ışık ve ses sistemleriyle dolu güzel bir akşam geçiriyoruz.  Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Nong Nooch Tropik Bahçe turuna katılabilirler.(35 Euro). Bu bahçe yıllarca Tayland’ın en iyi düzenlenmiş bahçesi seçilmiş ve olağanüstü güzellikte. Önce Tay kültürünü yakından gözlemleyeceğiniz bir kültürel gösteri izleyeceğiz. Tay dansları, Tay Boksu ve tarihi savaşların canlandırmasının görüleceği ilk bölümün ardından ikinci bölümde   fillerin yaptıkları harika gösteriyi izleyeceğiz. Tayland’ın simgesi olan bu sevimli hayvanlar sizlere harika bir gösteri sunacak. Bu sevimli hayvanların yaptıklarına inanamayacaksınız. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Fil Safarisi yapabilir. (35 Euro) Tur sonrası otele transferimizin ardından dileyen misafirler ekstra olarak Timsah Çiftliği turuna katılabilirler. (20 Euro) Burada timsahlarla yapılan tehlikeli gösteriyi izleyecek, daha sonra tropik bitkilerle bezenmiş bahçeyi gezeceğiz. Kaplanlar ile hatıra fotoğrafı çektirip, filleri elimizle besleyebilecek ve bahçedeki çeşitli Uzakdoğu’ya has canlıları görebileceğiz. Ardından otele dönüş ve serbest zaman. 

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına hareket. Yol üzerinde bir mücevher fabrikasını ziyaret edeceğiz. Tayland’da çıkarılan yakut, safir gibi değerli taşların işlenişini ve mücevher haline getirilişini göreceğiz. Bangkok’a varışımıza istinaden yerel havayolları ile Phuket Adası’na hareket. Varışımızın ardından otele transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği akşam yemekli Phuket Fantasea turuna katılabilirler. (60 Euro). Akşam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonra gösterinin yapıldığı tiyatro kısmına geçiyoruz. Las Vegas şovlarını andıran bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler, havada bale, akrobasi, özel efektler, fil gösterisi ve Tay kültürünün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Her yaştan ve kültürden ziyaretçileri büyüleyen bu gösteride çok güzel bir gece geçireceğinizden eminiz. Otele dönüş.

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz Phi Phi Adası turumuza katılabilirler. (70 Euro) Phuket’in yakınında bulunan iki muhteşem güzellikteki adaya sürat teknelerimizle ulaşacağız. İlk ada Phi Phi Don. Palmiye ağaçları ile bezenmiş bembeyaz kumsalı ve turkuaz rengi deniziyle Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği “Maya Bay”’de denize girip güneşlenme imkanı bulacaksınız. İkinci adamız Phi Phi Ley. Burada Viking Mağarası’nı ziyaret edeceğiz ve öğle yemeğimizi de burada alacağız. Ziyaretlerimizin ardından sürat teknelerimizle otelimize dönüş ve serbest zaman.

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek James Bond Adası turuna katılabilirler. (70 Euro) İlk durağımız tekne ile ulaşacağımız birçok belgesele konu olmuş Panak ve Hong adaları olacak. Özel kanolarımız ile yapacağımız gezintide koy ve mağaralar arasında muhteşem doğa manzaralarına şahit olacağız.  Teknemizde alacağımız açık büfe öğle yemeğinin ardından James Bond serisinin “Altın Tabancalı Adam” bölümünün çekildiği James Bond Adası bir sonraki durağımız. Bu adadaki meşhur kayayı ve sahili göreceğiz. Adada bulunan Müslüman köylülerden alışveriş yapmak ve fotoğraf çektirmek için serbest zaman. James Bond adasından sonraki ve en son durağımız ise şnorkel ile dalış yapabileceğimiz, sahilinde güneşlenip dinlenebileceğimiz Lawa Adası veya Naka Adası olacak.  Tur bitimi otelimize dönüş. Aksam yemeğimizi almak üzere rehberimizin belirttigi saatte otelden hareket. Yemek bitiminde serbest zaman. Belirlenen transfer saatinde Phuket Havalimanı’na hareket. Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 173 sefer sayılı uçuş ile saat 05.30‘da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 12.00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Dahil Olanlar
Türk Hava Yolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Havalimanı vergileri
Akşam yemeği
Şehir turu
Ekstra Turlar
Hariç Olanlar
Yurtdışı çıkış harcı 15 tl
Müze & ören yeri giriş ücretleri
Seyahat sigortası

Bangkok - Phuket - Pattaya Turu

Bangkok
7 Gece - 8 Gün