Yükleniyor...

Madagaskar Turu

Antananarivo
10 Gece - 11 Gün

70 milyon yıldır anakaradan kopuk bir halde kendi doğasını oluşturmuş olan ve barındırdığı hayvanların ve bitkilerin yüzde 99'unun sadece burada bulunabildiği eşsiz Madagaskar'ı keşfe çıkıyoruz.  

Daha Fazla

Madagaskar Turu Tur Programı

Madagaskar turu için Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde rehberimiz ile buluşuyoruz. Türk Havayolları’nın gece uçuşu ile Antananarivo’ya hareket ediyor ve 12 saatlik yolculuğumuz sonrası varıyoruz. Havalimanında karşılanma sonrası otelimize transfer ediliyoruz. Madagaskar dünyanın en büyük 4. adası. Madagaskar'ın ana karadan kopuşu 165 milyon yıl öncesine dayanıyor. Dolayısıyla ada bu tarihten beri izole bir hayat yaşıyor. Bu durumdan dolayı Madagaskar'ın barındırdığı canlıların %99'u sadece buraya özgü. Malgaş dilinde "Binlerin kenti" anlamına gelen Antananarivo, Madagaskar'ın başkenti ve en büyük şehridir. Madagaskar 1625'te Kral Andrianjaka tarafından kurulmuş. Şehri koruma altına alan birçok askerin olması nedeniyle şehire "Antananarivo" (Binlerin Şehri) ismi verilmiş. Akşam yemeği ve konaklama buradaki otelimizde. 

Kahvaltı sonrası Madagaskar’ın termal merkezi Antsirabe’ye hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otele yerleşiyoruz. Antsirabe kelimesi çok tuzun bulunduğu yer anlamına geliyor. Barındırdığı birçok kaplıca nedeniyle Fransa'nın sömürge bölgesi olduğu dönemlerde Madagaskar'ın Vichy'si olarak adlandırılmıştır. Antsirabe bir spa kasabası olarak 1800’lerde buraya gelen misyonerler tarafından sağlık merkezi inşa edilen bir yer olarak tanınmıştır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kahvaltıdan sonra Ranomafana’ya hareket. Yolumuz pirinç tarlalarının ve yağmur ormanlarının arasından geçecek. Yolumuz üzerinde Ambositra’yı ziyaret. Buradaki el işi atelyelerini gezdikten sonra Ranomafana’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama buradaki kampımızda. 

Erken saatlerde Ranomafana Milli Parkı’nda orman içinde kısa bir yürüyüş. Parkın muhteşem doğasına şahit olacağız ve lemurları yakından görme şansımız olacak. Ardından Ranomafana’da serbest zaman. Ranomafana birbirinden farklı 12 lemur türüne ve akıllara hayret verecek derecede bir biyolojik çeşitliliğe sahip bir milli park. Park dağ eteklerine kadar uzanan 415 kilometrekarelik bir alanı kapsıyor. Kampımızda alacağımız akşam yemeği sonrası ise gece yürüyüşüne çıkıyor ve adaya özgü hayvanların izini sürüyoruz. 

Kahvaltı sonrası Ranohira’ya hareket. Yol üzerinde Ambalavao’da kağıt atölyesini ziyaret ediyoruz. Ardından Anja rezervini geziyor ve köylüler tarafından yönetilen ve idare edilen bu rezerv hakkında bilgi alıyoruz. Gezinin ardından otele yerleşme ve konaklama ve akşam yemeği. 

Sabah saatlerinde Isalo Milli Parkı’nı ziyaret ediyor ve safir avcılarının bulunduğu pazarı görüyoruz. İsalo Milli Parkı etrafını çevreleyen kum tepeleri ve derin kanyonları ile ünlü. Gezinin ardından Tulear’a doğru yolumuza devam ediyor ve varışımız ile birlikte 4x4 araçlarımıza binerek Ifaty’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Ifaty'deki otelimizde.

Ifaty ünlü bir dalış merkezi. Bugünkü zamanımız Ifaty'nin muhteşem denizini ve sahillerini keşfetmek için serbest. 

Kahvaltı sonrası Tulear havalimanına transfer ve Antananarivo uçuşu. Varışımız ardından yerel bir restoranda öğle yemeği ve otele tranfer.

Kahvaltı sonrası Andasibe’ye hareket. Yolumuz üzerinde egzotik bir çiftlik gezisi yapıyor ve Madagaskar’a özgü sürüngenleri görebilme şansına sahip oluyoruz. Bu ziyaretimiz sonrasında Lemur Krallığı olarak bilinen Andasibe’ye varış ve otele yerleşme. Etrafı birçok park ve koruma alanları ile çevrili olan Andasibe farklı florası ile Madagaskar’ın önemli bir ziyaret noktasıdır. Öğle yemeği ardından serbest zaman. Akşam hava karardıktan sonra heyecan dolu bir gece yürüyüşüne çıkıyor ve geceleri kendilerini gösteren canlıları keşfediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Sabah erken saatlerde Analamazaotra Milli Parkı’nı ziyaret. Analamazaotra Rezervi, Madagaskar'daki vahşi yaşamın koruma altına alınmış bölgelerinden bir tanesi olan, Andasibe-Mantadia Milli Parkı'nın bir kısmına ev sahipliği yapmaktadır. Adanın en kuzeyine kadar ulaşan büyüklüğü ile kendine hayran bırakmaktadır. Bu gezimiz sırasında dünyanın en büyük lemurları olarak bilinen Indri lemurlarını göreceğiz. Öğle yemeği sonrası Antananarivo’ya dönüş ve otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Bugün Antananarivo’yu kendi gözümüz ile keşfe çıkmak ve alışveriş yapmak için serbest zaman ayırıyoruz. Öğleden sonra havalimanına transfer ediliyor ve Türk Havayolları’nın akşam uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz. İstanbul’a varış ve tur sonu.

1
İptal
İptal ve İade ” tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2
Grup
3
Sözleşme
4
Uçak Bileti
5
Rötar
6
Mil
7
Vize Ücreti
8
Odalar
9
Çocuk İndirimi
10
Kayıt
11
Kahvaltı
12
Sehir Turu
13
Paket
14
Ekstra Tur
15
Seyahat Sigortası
16
Sağlık
17
Eşya
18
Cep Telefonu
19
Bagaj
20
Değişiklik
Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Havalimanı vergileri
Belirtilen hava yolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Hariç Olanlar
Yurt dışı çıkış harcı 15 tl
Ekstra harcamalar (öğlen ve akşam yemekleri vb.)
Şahsi harcamalar
Vize Ücreti

Madagaskar Turu

Antananarivo
10 Gece - 11 Gün