Yükleniyor...

Kenya Safari Turu

Nairobi
6 Gece - 7 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

USD 0.00

Single

USD 0.00

0-2 Yaş

USD 0.00

2-6 Yaş

USD 0.00

6-12 Yaş

USD 0.00


0

Kenya Safari Turu Tur Programı

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde buluşma. Check-in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayolları TK-607 seferi ile 21.35'te Nairobi'ye hareket. Geceyi uçakta geçiriyoruz. 

Yaklaşık 7 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 02.30'da Nairobi'ye varış ve otele transfer. Kısa bir dinlenmenin ve kahvaltının ardından Aberdare Milli Parkı'na hareket. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuzun ardından öğle yemeğini Aberdares Country Club’ta alıyoruz. Volkanik bir dağ olan Aberdare; gür ormanları, derin dağ geçitleri, şelaleler, dereler, alp bitkileri, puslu bataklıklar ve yabani hayatla iç içedir. Akşam The Ark Lodge balkonunda vahşi hayvanları seyredeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Lodge’ta.

Sabah kahvaltısının ardından özellikle pembe flamingoları ile ünlü Nakuru gölüne hareket. Varışımızın ardından safariye çıkacağız. Nakuru gölü içerdiği mineraller nedeni ile birçok kuş çeşidine, özellikle de pembe flamingolara ev sahipliği yapmaktadır. Gergedanlar, filler ve büyük kediler başta olmak üzere bu ulusal parkta birçok hayvanı gözlemleme imkanı bulacaksınız. Öğle yemeğimizi lodge'ta alıyoruz. Safarinin ardından Naivasha gölünde bulunan lodge’umuza transfer. Akşam yemeği ve konaklama buradaki lodge'umuzda.
 

Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından lodge'umuzdan ayrılıyor ve Masai Mara’ya doğru hareket ediyoruz. Masai Mara ve Serengeti Milli Parkları safari cenneti olan Kenya’nın en çok ziyaret edilen parkları. Sayısız kuş türüne, ender görülen leoparlardan çitalara, gergedanlardan zürafalara ve antilop sürülerine ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Masai Mara’daki lodge'umuzda.
 

Çay, kahve ve kek servisinden sonra otelden çok erken saatte ayrılıp safari için yola çıkıyoruz. Safari bitimi dinlenmek için otele dönüş ve oteldeki öğle yemeğinden sonra ikinci safarimize çıkıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodge'umuzda.

Kahvaltının ardından Nairobi’ye hareket. 4 saat sürecek yolculuğun ardından Nairobi’de kısa, panoramik bir tur yapıyoruz. Ulusal Müze, Nairobi Market ve Yılan Parkı ziyaretlerinin ardından otele transfer. Dinlenmenin ardından akşam yemeği yerel bir restoranda alınacak.

Erken saatte havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları'nın TK-608 seferi ile 05:45'te İstanbul’a hareket. 12:35'te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

1
İptal
İptal ve İade ” tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2
Grup
3
Sözleşme
4
Uçak Bileti
5
Rötar
6
Mil
7
Vize Ücreti
8
Odalar
9
Çocuk İndirimi
10
Kayıt
11
Kahvaltı
12
Sehir Turu
13
Paket
14
Ekstra Tur
15
Seyahat Sigortası
16
Sağlık
17
Eşya
18
Cep Telefonu
19
Bagaj
20
Değişiklik
Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Havalimanı vergileri
Belirtilen hava yolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Hariç Olanlar
Yurt dışı çıkış harcı 15 tl
Ekstra harcamalar (öğlen ve akşam yemekleri vb.)
Şahsi harcamalar
Vize Ücreti

Kenya Safari Turu

Nairobi
6 Gece - 7 Gün