Yükleniyor...

Lapland & Kuzey Işıkları Turu

Helsinki
4 Gece - 5 Gün
TUR PAKETİNİ SEÇİNİZ
ODA SEÇENEKLERİ
Double

TRY 0.00

Single

TRY 0.00

0-2 Yaş

TRY 0.00

2-6 Yaş

TRY 0.00

6-12 Yaş

TRY 0.00


0

Lapland & Kuzey Işıkları Turu Tur Programı

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 07.00’da buluşmamızın ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile 09.00’da Helsinki`ye hareket. Yerel saat ile 11:30'da varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile panoramik Helsinki şehir turu. Turumuzda, Alman mimar Carl Ludwig Engel tarafından yapılan neoklasik mimarinin en güzel örneklerinden Senato Meydanı ve yine onun tarafından 1830 - 1852 yılları arasında Rus Çarı I. Nikolay adına inşa ettiği Helsinki Katedrali, Market Meydanı, Mannerheim Anıtı, Kaviopuisto Parkı, Parlamento Binası ve ünlü besteci Sibelius’a ait anıt göreceklerimiz arasında. Son durağımız muhteşem mimarisi ile ünlü Kaya Kilise. Turumuzun ardından akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeğimizin ardından Helsinki tren istasyonuna geçerek Kuzey Kutup ekspresi ile Rovaniemi'ye keyifli bir tren yolculuğu. Konaklama trende.

Trende yapacağımız kahvaltı sonrası Rovaniemi`ye varış. Rovaniemi, Kuzey Kutup dairesinin geçtiği şehirlerinden biri ve Santa’nın evi olduğu söylenen Santa Clause köyü burada bulunuyor. Burası Ekim - Mart arası dönemde kuzey ışıklarının gözlemlenebildiği yerlerden biri. Varışımızın ardından özel aracımız ile Kuzey Kutup dairesini geçip Noel Baba köyüne varıyoruz. Bu çok renkli köyde Noel Baba ile hatıra fotoğrafı çektirebilir ve sevdiklerinize postanden kartpostal gönderebilirsiniz. Ardından geyik çiftliğini ziyaret ediyoruz ve akşam saatine kadar dinlenmek ve otele yerleşmek için otele dönüş. Rehberimizin belirteceği saatte aksam yemeği için otelden hareket. Yemeğimizin ardından kar motorları ile safari. Karla kaplı ormanlar ve donmuş nehir üzerinde kutuptaki yaşamı gözlemleyeceğimiz bu 2 saatlik safari turunda Kuzey Işıkları'nı yakalamaya çalışacağız. Kamp ateşi altında, sıcak içecekler eşliğinde ısınacak ve Lapland ve Kuzey Işıkları hakkında bilgi alacağız. Konaklama Rovaniemi otelimizde.

Otelde kahvaltının ardından Ranua Vahşi Yaşam Parkına hareket. Kutup ormanları ile kaplı bu vahşi yaşam parkında bölgeye has kutup ayıları, tilkiler, yaban geyikleri, vaşaklar ve çok sayıda kuş türü bulunuyor. Bu muhteşem parkta vahşi hayata tanıklık ediyor ve burada alacağımız öğle yemeğinin ardından Huskyleri görmek için Husky çiftliğine hareket ediyoruz. Huskylerin çektiği kızakları nasıl idare edeceğimizi öğreneceğiz ve bu cana yakın harika hayvanlarla harika vakit geçireceğiz. Gezimiz sonrası konaklama Rovaniemi`deki otelimizde. 

Otelde kahvaltının ardından yatakları bile buzdan yapılmış ünlü buz oteli ziyaret ediyoruz. Yaklaşık -20 derece sıcaklığa sahip olan otel her yıl eridikten sonra tekrar inşa ediliyor. Ziyaret edeceğimiz otel içindeki kilise de buzdan yapılmış. Ardından otelin hemen yanında bulunan donmuş nehirde buzda balık avına çıkıyoruz. Bu konuda uzman olan rehberlerimizden buzda balık avlamanın püf noktalarını öğreneceğiz ve şansımız yaver giderse balık yakalayacağız. Bu oldukça eğlencili deneyimin ardından otelin restoranında öğle yemeği. Yemeğin ardından otele dönüş ve serbest zaman. 

Otelde kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Saat 18:10'da İstanbul’a hareket. Yerel saat 22.40'ta  İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

1
İptal
İptal ve İade ” tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2
Grup
3
Sözleşme
4
Uçak Bileti
5
Rötar
6
Mil
7
Vize Ücreti
8
Odalar
9
Çocuk İndirimi
10
Kayıt
11
Kahvaltı
12
Sehir Turu
13
Paket
14
Ekstra Tur
15
Seyahat Sigortası
16
Sağlık
17
Eşya
18
Cep Telefonu
19
Bagaj
20
Değişiklik

Lapland & Kuzey Işıkları Turu

Helsinki
4 Gece - 5 Gün