Yükleniyor...

Filipinler Turu

Manila
12 Gece - 13 Gün

Doğu ile Batı'nın birleştiği başkent Manila, doğal güzellikleri ve dünyanın en enteresan hayvanı tarsierleriyle ünlü Bohol, Unesco Dünya Mirası olan ünlü Çikolata Tepeleri, cennetten bir köşe Boracay, el değmemiş doğası ile Güneydoğu Asya'nın en güel adalarından Palawan. 

Daha Fazla

Filipinler Turu Tur Programı

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 11:30’da buluşma. Singapur Havayolları kontuarında işlemlerimizi yapıyoruz.Singapur  aktarmalı olarak Filipinler’in başkenti Manila’ya saat 14:25’de hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

Manila’ya 15:30’da varış. Havaalanı transferimizin ardından şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşir yerleşmez eşyalarımızı bıraktıktan sonra bugün için serbest saatlerimiz olacak. Geceleme şehir merkezindeki otelimizde.

Sabah kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri. 11:20'de havalimanına hareket. Bohol Filipinler’in doğal güzelliklerini ve dünyanın en ilginç hayvanı tarsierleriyle ünlü muhteşem güzellikte bir yer. Burada ayrıca bir Unesco Dünya Mirası olan Çikolata Tepeleri bulunmakta. Havaalanından transferimiz ile Panglao Adası’na geçiyoruz. Panglao köprüler ile Bohol Adası’na bağlanıyor. Adanın otellerinin bulunduğu, sırt çantalıların cirit attığı asıl konaklama bölgesi ise Panglao. Bugün hep beraber okyanusun güzelliklerini keşfediyoruz. Tüm gün tropikal adanın keyfini çıkarıyoruz.

Sabah erken saatlerde Çikolata Tepeleri için hareket. İlk olarak Bohol’deki milli parkı ziyaret ediyoruz. Burası, yalnızca Güney Filipinler’deki adalarda ve Endonezya’nın belirli bölgelerinde bulunan, dünyanın en küçük maymun familyasından gelen “tarsier”lerin yaşam alanı. Ardından Çikolata Tepeleri'ni ziyaret ediyoruz. Bu çok özel tepeler adanın ortasında, büyük bir alana yayılmış. Üzerinde bitki yetişmeyen yüzlerce tepeyi özel seyir teraslarından izleyeceğiz ve tepeler hakkında anlatılan efsaneleri dinleyeceğiz. Bu tepeler Unesco Dünya Mirası listesinde bulunmakta ve koruma altında. Turun ardından otele geri dönüş. Konaklama otelimizde.

Sabah erken saatlerde tekne iskelesinden yerel bir tekne ile Cebu'ya geçiyoruz. Cebu, Filipinlerin en büyük şehirleri arasında. Varışımızına  ardından panaromik şehir turu.ak. Turumuz  sonrası Boracay uçuşu için havalimanına transfer. Akşam saatlerinde önce Katiclan havalimanına ulaşıyor buradan deniz yolu ile Boracay adasına geçiyoruz. Konaklama Boracay'da otelimizde.

Boracay’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa zamanlı tekne turlarına katılabilirler. 

Boracay’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa zamanlı tekne turlarına katılabilirler. 

Kahvaltının ardından Caticlan havalimanına transfer ve El Nido (Palawan) uçuşu. Akşam üstü varışımızın ardından otele yerleşme ve serbest zaman. 

El Nido muhteşem el değmemiş doğası ile Filipinler'in ve dünyanın en güzel yerlerinden biri. Bugünümüz serbest. 

Kahvaltının ardından Palawan adasının orta bölgesindeki Puerto Princesa kentine hareket. Varışımızın ardından küçük kanolar ile yapacağımız Mağra turu tekne turu. Ardından otele yerleşme ve konaklama. 

Kahvaltının ardından Manila uçuşu için alana transfer. Varışımız ardından Manila şehir turu. İlk olarak Manila körfezinin kenarında bulunan Filipinler’in kültürel merkezine gidiyoruz. Filipinler’in ulusal kahramanının infaz edildiği Rizal parkı ve 17. yüzyıldaki İspanyol hükümetinin ikameti olan Santiago kalesini göreceğiz. Sonrasında Manila Katedrali ve 17. yüzyıl Manila evlerinin bir replikası olan “Casa Manila” gezilecek. San Agustin Kilisesi ve Müzesi'ni gördükten sonra şehrin iş merkezi olan Makati şehri ve Manila’nın ilk havalimanını panoramik olarak göreceğiz. Şehir turu sonrası otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

Kahvaltının ardından uçak saatine kadar serbest zaman. Dieyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek öğle yemekli Villa Escuardo turuna katılabilirler. Manila kent merkezinden dışarı çıkarak 2,5 saatlik bir sürüşle hindistan cevizi ekim bölgesine, özel bir doğal güzellik ve eğlence bölgesine gideceğiz. Yerliler buraya ‘’Villa Escudero’’ yani Şelale ismini vermişler. 19:00. Singapur aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

08:25'te İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

1
İptal
İptal ve İade ” tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2
Grup
3
Sözleşme
4
Uçak Bileti
5
Rötar
6
Mil
7
Vize Ücreti
8
Odalar
9
Çocuk İndirimi
10
Kayıt
11
Kahvaltı
12
Sehir Turu
13
Paket
14
Ekstra Tur
15
Seyahat Sigortası
16
Sağlık
17
Eşya
18
Cep Telefonu
19
Bagaj
20
Değişiklik
Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Havalimanı vergileri
Belirtilen hava yolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Hariç Olanlar
Yurt dışı çıkış harcı 15 tl
Ekstra harcamalar (öğlen ve akşam yemekleri vb.)
Şahsi harcamalar
Vize Ücreti

Filipinler Turu

Manila
12 Gece - 13 Gün