Yükleniyor...

Kolombiya - Peru Turu

Bogota
7 Gece - 8 Gün

Kolombiya - Peru Turu Tur Programı

23.00’da Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşma. Check-in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayollarının TK-175 seferi ile saat 01.10’da Kolombiya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Bogota’ya uçuyoruz. Yerel saat 08.00’da varış. Alanda bizi bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuza çıkıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında hem Kolombiya’nın en ünlü ressamı Fernando Botero’nun hem de uluslararası birçok ressamın eserlerini göreceğimiz Botero müzesi, dünyanın en geniş altın koleksiyonunun bulunduğu Altın müzesi, kolonyal dönem mimarisi örneklerini görebileceğimiz bölgenin ilk yerleşim alanı olan La Candelaria tarihi bölgesi bulunuyor. Öğle yemeği sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama Bogota otelimizde.

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Peru’nun başkenti Lima’ya uçuyoruz. Varışta öğle yemeğimizi box olarak alıyoruz. Pre-Hispanik döneme ait 45.000’den fazla eserin sergilendiği ve hatta İnka öncesi döneme ait birçok obje ve mücevherin bünyesinde bulunduğu Peru tarihinin izlerinin sürüldüğü Larco Herrera müzesini ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası yerel restorana hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası otele transfer. Konaklama Lima'daki otelimizde.

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer ve Cuzco’ya hareket. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile dünyanın en renkli yerel pazarlarından biri olan, bölgede bulunan birçok köy ve kasabadan gelen yerlilerin alışverişlerini çoğunlukla da takas usulü gerçekleştirdikleri Pisac pazarını görmek üzere Pisac’a hareket ediyoruz. Burada And Dağları yerlilerinin yapmış olduğu ürünlerden alabilir ya da renk cümbüşü içinde muazzam kareler yakalayabilirsiniz. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Gezinin ardından Ollantaytambo’ya geçiyoruz. Toplamı 50 tonu geçen 6 monolitten oluşan Ollantaytambo kalesi ve Güneş Tapınağı bugün görülecek son yerler. Akşam yemeği ve konaklama Kutsal Vadi'deki otelimizde.

Kahvaltının ardından Ollanta tren istasyonuna transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Küçük otobüsler ile yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya gidiyoruz. Lokasyonun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da serbest zamana kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi ören yerinin içerisinde olan Picchu Santuary Lodge’da alıyoruz. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Dönüşümüzde Cuzco’ya giderek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltının ardından başlayacağımız şehir turunda ilk durağımız İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı. İçinde barındırdığı yarım daire şeklindeki tribünleri nedeni ile aynı zamanda mahkeme olarak da kullanıldığına inanılan Kenko gezisinin ardından yine bir İnka kalıntısı olan Sacsayhuaman kalesini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay kalıntıları. Gezeceğimiz son yer ise askeri bir yapıt olan “Kızıl Kale” Puca Pucara. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Birçok tarihi olaya sahne olan Plaza de Armas ve Barok tarzı muazzam mimarisi ile Cuzco Katedrali göreceklerimiz arasında. Günü İnkaların Güneş Tanrısına adanmış olan Korikancha Tapınağı gezisi ile tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Lima’ya uçuyoruz. Varışta UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Lima Tarihi Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı, Peru başkanlık makamı olan Presidential Hall ve City Hall gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğinin ardından 1874 yılında İspanyol yerleşimciler tarafında kurulan, Miraflores bölümünde Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan Barranco bölgesine gidiyoruz. “Yel Şehri” olarak ta bilinen bölgede 20. yüzyıl başlarında ünlü Perulu yazarlar ve sanatçılar yaşamıştır. 1876 yılında yapılmış, depremlerden ve Pasifik savaşından zarar görmemiş Ahlar köprüsünü (Puente de Los Suspiros) görüyoruz. Genç aşıkların dilek tuttukları bu köprüyü gördükten sonra ünlü heykeltıraş Victor Delfin’nin  “El Beso” yani “Öpücük” heykelini görüyor ve otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Peru’nun başkenti Lima’dan Bogota’ya uçuyoruz. Varışta Bogota’nın 50 km. kuzeyinde bulunan, tarihi 250 milyon yıl öncesine dayanan, geçim kaynağı Zipaquira köyündeki madencilere adanmış, toplam 8.000 kişilik ibadet etme kapasitesine sahip Tuz katedralini ziyaret ediyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi katedral tuz madeninin içerisine Katolik maden işçileri tarafından oyularak yapılmıştır. İçerideki her obje tuzdandır ve 180 metre derinliği bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman ve akşam yemeği. Konaklama otelimizde.

Erken kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK-175 sayılı tarifeli seferi ile 09.30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.25+1'de Atatürk Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

1
İptal
İptal ve İade ” tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2
Grup
3
Sözleşme
4
Uçak Bileti
5
Rötar
6
Mil
7
Vize Ücreti
8
Odalar
9
Çocuk İndirimi
10
Kayıt
11
Kahvaltı
12
Sehir Turu
13
Paket
14
Ekstra Tur
15
Seyahat Sigortası
16
Sağlık
17
Eşya
18
Cep Telefonu
19
Bagaj
20
Değişiklik
Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Havalimanı vergileri
Belirtilen hava yolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Hariç Olanlar
Yurt dışı çıkış harcı 15 tl
Ekstra harcamalar (öğlen ve akşam yemekleri vb.)
Şahsi harcamalar
Vize Ücreti

Kolombiya - Peru Turu

Bogota
7 Gece - 8 Gün