Yükleniyor...

Vietnam Turu

Ho Chi Minh City
5 Gece - 6 Gün

Vietnam Turu Tur Programı

22:35’te Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşuyor 01:35’te Türk Havayolları TK-168 seferi ile Saigon’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 16:35’te. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyoruz ve akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.

Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile panoramik Ho Chi Minh turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tarihi posta binası, Notre – Dame Katedrali ve Ben Thanh pazarı, başkanlık binası ve savaş müzesi göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizin ardından otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Chu Chi Tünelleri turumuza katılabilirler. Bu turumuzda, yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş  Vietnam – A.B.D  savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Mekong Deltası turuna katılabilirler. Mekong deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünya My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından serbest zaman. Akşamüstü Hanoi uçuşumuz için havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Hanoi uçuşu. Varış sonrası otele transfer. Konaklama  otelimizde.

Kahvaltının ardından Hanoi şehir turumuza başlıyoruz. İlk önce  Ho Chi Minh kompleksini gezeceğiz. Bu kompleksin  içinde bulunan ulusal kahraman Ho’nun mozolesi ve başkanlık sarayını ziyaret edeceğiz. Ayrıca Hanoi şehrinin sembolü olan lotus çiçeği şeklindeki One Pillar Pagoda  ve tarihi 1070’li yıllara uzanan Vietnam’ın en eski üniversitesi olan Edebiyat Tapınağı’nı göreceğiz. Öğle yemeğimizden sonra dileyen misafirlerimiz düzenlenecek olan Hoan Kiem Gölü turuna katılabilirler. Burada  Ly Thai To Büstü, Ngoc Son Tapınağı'nı gezeceğiz ve ayrıca Kızılırmak deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası tiyatrosunu izleyeceğiz. Konaklama (Hanoi) otelimizde.

Kahvaltının ardından Halong Bay’a seyahat ediyoruz ve varışımızla birlikte UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’de keyifli bir tekne turuna çıkacağız.  Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde,  adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Ardından Halong Bay iskelesine yanaşıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Halong şehrindeki otelimizde.

Kahvaltının ardından İstanbul uçuşumuza kadar serbest zaman.. Ardından Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerinin ardından saat 21:55’de Türk Hava Yolları’nın TK-168 seferi ile İstanbul’a hareket. 04:50 varış ve turumuzun sonu

1
İptal
İptal ve İade ” tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2
Grup
3
Sözleşme
4
Uçak Bileti
5
Rötar
6
Mil
7
Vize Ücreti
8
Odalar
9
Çocuk İndirimi
10
Kayıt
11
Kahvaltı
12
Sehir Turu
13
Paket
14
Ekstra Tur
15
Seyahat Sigortası
16
Sağlık
17
Eşya
18
Cep Telefonu
19
Bagaj
20
Değişiklik
Dahil Olanlar
Belirtilen otellerde oda & kahvaltı dahil konaklama
Tüm transferler
Havalimanı vergileri
Belirtilen hava yolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Hariç Olanlar
Yurt dışı çıkış harcı 15 tl
Ekstra harcamalar (öğlen ve akşam yemekleri vb.)
Şahsi harcamalar
Vize Ücreti

Vietnam Turu

Ho Chi Minh City
5 Gece - 6 Gün