Dubai Vizesi Nasıl Alınır ? Gerekli Evraklar

Dubai Vizesi Başvuru Süreci

Türkiye Cumhuriyeti Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri en az 6 ay geçerliliği olan pasaportları ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu yapmaları için öncelikle almak istenilen vize türüne göre hareket etmelidir. Dubai vize türleri turistik, ticari, transit ve ziyaret vizesi olup uzun süreli ve kısa süreli olarak ayrılır.

Dubai Vize Türleri Nelerdir?

Dubai Turistik Vize

Turistik amaçla Dubai'yi ziyaret etmek isteyenlerin alması gereken bir vize türüdür. Diplomatik (siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Dubai’ye 180 gün içinde 90 günü geçmeyen seyahatlerinde Dubai vize işlemlerinden muaftırlar. Bordo pasaport sahiplerinin pasaportları, seyahatin sona erme tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.

 

Turistik amaçla Dubai’yi seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma iznine sahip olanlar için kısa süreli ve uzun süreli olarak iki tür Dubai turistik vizesi vardır.

 

Dubai Kısa Süreli Turistik Vize

Vize onay kağıdında belirtilen tarihler arasında giriş yaparak 29 gün konaklama hakkını ifade eder.Kısa süreli turistik vize ise 58 gün içinde 29 gün konaklama imkanı sağlar.

 

Uzun Süreli Turistik Vize

Uzun süreli turistik vize, tek girişli ve çok girişli olabilir.Konaklama süresi 90 günü aşmamalıdır.

 

Dubai Ticari Vize

Dubai'ye iş toplantısı,iş görüşmesi, fuar, seminer, organizasyonlar ve diğer ticari faaliyetler için seyahat eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan yabancıların başvurduğu bir vize türüdür.

 

Kısa Süreli Ticari Vize

29 gün konaklama imkanı verir. Onay tarihinden itibaren vizenin geçerlilik süresi 60 gündür.

 

Uzun Süreli Ticari Vize

 Tek veya çok girişli olup, konaklama süresi 90 gündür.

Dubai Transit Vize

Dubai transit vize başvurusu yapacak kişilerin, Dubai üzerinden aktarma yapacakları ülkeye 48 saat içinde uçmaları ve gerekli vizelerini geçiş sırasında görevlilere bildirmeleri gerekir.

 

Dubai Vizesi Nasıl Alınır ?

T.C. Hizmet Pasaportu (Gri), Hususi Pasaport (Yeşil) ve Diplomatik Pasaport (Siyah) sahipleri, Dubai seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek konaklamalarında Dubai vizesinden muaftırlar. Birleşik Arap Emirlikleri üzerinden diğer ülkelere aktarmalı seyahat edecek olan kişilerin Dubai 96 saatlik transit vize başvurularını Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğuna yapmaları gerekir.Dubai transit vize başvuru sahiplerinin, Dubai üzerinden aktarma yapacakları ülkeye 96 saat içinde uçmaları ve gerekli vizelerini geçiş sırasında görevlilere bildirmesi gerekir.

Dubai Vizesi İçin Gereken Evraklar ?

Dubai vize başvurusu için gereken evraklar, tercih edilen vize çeşidine göre değişir. Kısa süreli dubai vizesi için gerekenler;

⦁ Renkli Taranmış Pasaport (vesikalık resim ve pasaport detaylarını gösteren sayfa)
⦁ Renkli Taranmış Biyometrik Fotoğraf (yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz olmalı)
⦁ Dubai Vize İşlemleri için Yapılan Banka Ödeme Dekontu
⦁ Dubai vize işlemleri sırasında kullanılacak pasaportların geçerlilik süreleri, seyahat bitiminden sonra en az 6 ay daha olmalıdır.


Ayrıca Dubai vizesi ile ilgili evrak listelerine web sitemizin ilgili sayfalarından ulaşabilirsiniz. 

Mavi Rota Tour ile Dubai Vize Başvurusu

Mavi Rota Tour ile kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Dubai Vizesi için başvuru yapabilir, planladığınız seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mavi Rota Tour ile irtibata geçtiğiniz andan itibaren süreç aşağıdaki gibi işlemektedir.

Gerekli Evrakların Tespiti

Almayı istediğiniz vize türü ve Dubai'de kalmayı planladığınız süreye göre teslim etmeniz gereken kişisel bilgiler ve pasaportunuza dair dokümanlar, iş yerinizden almanız gereken mesleki belgeler, daha önce seyahat ettiğiniz ülkelere ilişkin bilgiler, Dubai vize formu, finans durumunuz,seyahat tarihleriniz ve seyahat amacınıza göre değişen evraklar tarafınıza iletilmektedir.

Randevu Alma Süreci

Evrak Kontrol

Hatalı ya da eksik evraktan dolayı konsolosluktan ret alınmaması adına teslim edilmesi gereken belgelerin doğru ve eksiksiz olması için tüm kontroller tamamlanır. Bu süreçte evraklarda bir eksiklik ya da yanlışlık olması halinde tarafınıza bildirilerek yenileri temin edilir. Böylelikle vizenin kabul alma şansı arttırılır. Tamamlanan belgeler, aracı kuruma iletildikten sonra vize ücreti ödenmelidir.

Başvuru Süreci ve Dosya Teslimi

Vize ücreti ödendikten sonra aracı kurumun vereceği referans takip numarası ile VİZE İŞLEM SÜRECİ online olarak takip edilebilir. Bu sayede vizenin durumu hakkında güncel bilgi elde edilmektedir.

Başvuru Sonucu ve Pasaport Teslimi

Konsolosluk vize talebinizi sonuçlandırdıktan sonra pasaportunuzu size kargo yolu ile gönderir.Vizeniz pasaport ile birlikte elinize geçer.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar

Dubai dubai vize ücreti 'de 140 Euro+ KDV’dir.

Dubai Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

⦁ Pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve pasaportun vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması,
⦁ Vize başvurusunun, planlanan Dubai seyahatinden 7 gün öncesine kadar yapılmış olması,
⦁ Vize başvurusu yapılırken geçerli bir Birleşik Arap Emirlikleri vizeniz bulunmamalıdır. Aksi takdirde ikinci yapacağınız başvuru otomatik olarak redde düşecek, ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.
⦁ Kısa süreli Dubai vizesine sahipseniz, ülkede 29 günden uzun süre kalmanız durumunda, hakkınızda cezai işlem uygulanacak,  bu durum daha sonraki Dubai vize başvurunuzda ret almanıza neden olacaktır.
⦁ 18 yaşından küçükler anne ya da babalarından herhangi biriyle yolculuk edeceklerse, seyahate katılmayacak olan ebeveynin noter tasdikli muvafakatname vermesi gerekir.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Vize için sunulan bilgilerin doğru ve eksiksiz olması durumunda, ortalama 72 saat (üç iş günü) içinde sonuçlandırılmaktadır.

Dubai Vize Randevusu

Dubai vizesi için randevu Mavi Rota Tour üzerinden alınır. Vize türünüze ve durumunuza göre değişebilen evraklar doğru ve eksiksiz bir biçimde tamamlandıktan sonra online olarak Dubai Konsolosluğu’ndan randevu alınabilir. Randevu esnasında yanınızda olması gereken dokümanlar ve mülakatla ilgili ayrıntılı bilgiler tarafımızdan size iletilmektedir. Dubai vize başvurusunun reddi de ihtimaller dahilindedir. Dubai Konsolosluğu’nun vize reddi olarak gösterdiği sebepler arasında aşağıdakiler yer alır.

Dubai Vize Reddi Nedenleri:

⦁ Vize başvurusu yaparken geçerli bir Dubai vizesine sahip olunması,
⦁ E-vize Dubai başvuru işlemleri sırasında yanlış, hatalı ya da eksik bilgilerle vize başvuru formunu doldurmanız, 
⦁ Vize geçerlilik süresinin sona ermesine rağmen ülkeden çıkış yapmamış olmanız sicilinize işler ve bir sonraki vize başvurunuzdan ret alma riskiniz oldukça yükselir,
⦁ Vize başvurusunda bulunan kişinin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması,
⦁ Vize Başvurusu yaparken sunduğunuz bilgilerin güvenilir olmaması, seyahat amacınızın inandırıcı bulunmaması veya yetkililerin vize süreniz sona erdiğinde Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarından çıkış yapmayacağınızı düşündürecek herhangi bir durum vize reddi almanıza yol açabilir.

Dubai Vizesi Reddi İtirazı

Dubai vize reddi itiraz hakkınız bulunmamaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından sizlere iletilen, vize reddi almanıza yol açan maddeleri düzenleyip tekrar Dubai vize başvurusu yapabilirsiniz. Dubai vizesi için gerekli evrakları, döküman ve şartları öğrenmek için içeriğimizin devamını okuyabilir, bizimle iletişime geçerek anında randevu oluşturabilirsiniz. 

Sizi Arayalım
Kategoriler