Cezayir Vizesi Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir'e seyahat etmek isteyen Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi kişiler vizeye tabidir. Yeşil Pasaport (Hususi), Gri Pasaport (Hizmet) ve Siyah Pasaport (Diplomatik) sahibi kişiler Cezayir'e yapacakları üç ay'a kadar ikamet süreli seyahatlerde vizeden muaftır.

Cezayir Vize Türleri Nelerdir?

Cezayir’e yapacağınız seyahatin amacına göre vize tipi belirlenmelidir. Bu nedenle vize türlerine göre başvuru evrakları hazırlanmalıdır. Cezayir çalışma (ticari) vize başvurusunda bulunacakların davet yazıları Fransızca veya İngilizce olmalıdır. Davet yazıları belediye tarafından onaylı ve orijinal doküman olmalıdır. Cezayir vizesi için sahip olunan Türkiye Cumhuriyeti pasaportu son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalı ve seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Cezayir Turistik Vize

Turistik amaçlı ve kısa süreli seyahatler için alınması gereken bir vize türüdür.Ziyaret ve ticari vizeden farklı prosedürler içerir.Başvuru sahibinin Cezayir vize başvurusu, kısa bir süreyi kapsıyorsa ve ticari, ziyaret gibi amaç taşımıyorsa turistik vize başvurusu olarak yapılmalıdır.

Cezayir Ticari Vize

İş sebebi ile Cezayir’e seyahat edecek kişilerin alması gereken vize türüdür. İş seyahatleri, kongreler, fuarlar, eğitimler ve seminerler de ticari vize kapsamındadır.Cezayir ticari vizesi alabilmek için ziyaret edilecek firmadan alınacak davetiye mektubu başvuru evrakları arasında olmalıdır.

Cezayir Çalışma Vizesi

Cezayir’de çalışmak isteyen kişilerin alması gerekmektedir.

Cezayir Ziyaretçi Vizesi

Cezayir Ziyaretçi Vizesi maksimum 30 günlük bir süreyi kapsar. Seyahat amacı aile ziyareti, akraba ziyareti, arkadaş ziyareti olarak belirtildiği taktirde başvuru doğrudan ziyaretçi vizesi olarak listelenir.

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır ?

Cezayir vize başvurusu için ilk olarak ziyaret amacınıza göre vize tipini belirlenmesi ve vize başvuru formununun doldurulması gerekir. Cezayir'e bir ay (tek girişli), üç ay (çok girişli) ve altı ay (çok girişli) vize müracaatı yapılabilir.Ayrıca, Cezayir Express vize (Cezayir acil vize) ve Cezayir Kapı Vizesi uygulaması bulunmamaktadır.

Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hazırlanacak evraklar seyahatin içeriğine göre değişiklik gösterir. Cezayir turistik vize, Cezayir ticari vize, Cezayir ziyaretçi vizesi Cezayir vize türleridir. Cezayir vizesi ile ilgili evrak listelerine web sitemizin ilgili sayfalarından ulaşabilirsiniz. 

Mavi Rota Tour ile Cezayir Vize Başvurusu

Mavi Rota Tour ile kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Cezayir Vizesi için başvuru yapabilir, planladığınız seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mavi Rota Tour ile irtibata geçtiğiniz andan itibaren süreç aşağıdaki gibi işlemektedir.

Gerekli Evrakların Tespiti

Almayı istediğiniz vize türü ve Cezayir'de kalmayı planladığınız süreye göre teslim etmeniz gereken kişisel bilgiler ve pasaportunuza dair dokümanlar, iş yerinizden almanız gereken mesleki belgeler, daha önce seyahat ettiğiniz ülkelere ilişkin bilgiler, Cezayir vize formu, finans durumunuz,seyahat tarihleriniz ve seyahat amacınıza göre değişen evraklar tarafınıza iletilmektedir.

Randevu Alma Süreci

Evrak Kontrol

Hatalı ya da eksik evraktan dolayı konsolosluktan ret alınmaması adına teslim edilmesi gereken belgelerin doğru ve eksiksiz olması için tüm kontroller tamamlanır. Bu süreçte evraklarda bir eksiklik ya da yanlışlık olması halinde tarafınıza bildirilerek yenileri temin edilir. Böylelikle vizenin kabul alma şansı arttırılır. Tamamlanan belgeler, aracı kuruma iletildikten sonra vize ücreti ödenmelidir.

Cezayir Vize Ücreti 2022

Cezayir vize ücreti 2022 yılı için 165 Euro+ KDV’dir.

Başvuru Süreci ve Dosya Teslimi

Vize ücreti ödendikten sonra aracı kurumun vereceği referans takip numarası ile VİZE İŞLEM SÜRECİ online olarak takip edilebilir. Bu sayede vizenin durumu hakkında güncel bilgi elde edilmektedir.

Başvuru Sonucu ve Pasaport Teslimi

Konsolosluk vize talebinizi sonuçlandırdıktan sonra pasaportunuzu size kargo yolu ile gönderir.Vizeniz pasaport ile birlikte elinize geçer.

Cezayir Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pasaport son 10 yıl içerisinde alınmış olmalı ve yapılacak seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır.Cezayir vize başvurusu, seyahat tarihinin en az 10 gün öncesinde gerçekleştirilmelidir.Seyahat amacı farketmeksizin Vize başvurusunda Cezayir Devleti tarafından verilen resmi davetiye belgesi bulunmalıdır.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Cezayir vizesi işlem sürecinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi ve vize başvurusuna ilişkin kararın vize onayı alması halinde Cezayir vizesi ortalama 7-10 iş günü içerisinde çıkar. Ama Cezayir vize başvurularında karar verici olan Cezayir Konsolosluğu başvuru dosyasının dikkatle incelenmesi için bu süreyi daha uzun tutabilir veya eksik evrak talebi olduğu durumlarda başvuru evraklarını tamamlanmamış sayabildiğiniden vize çıkış süresi uzayabilir.

Cezayiz Vizesi Pandemi Kuralları

Cezayir şu anda karantina ya da aşı türü ile ilgili kesin bilgi vermedi. Sputnik aşısını kendi ülkesinde kuracağı tesiste yapacağını belirti. Buradan kabul edeceği aşı türü Sputnik aşısı olacağı gözükülüyor. 

Cezayir Vize Reddi

Cezayir vize başvurusunun reddi de ihtimaller arasındadır. Cezayir Konsolosluğu’nun vize reddi olarak gösterdiği sebepler arasında aşağıdakiler yer almaktadır.

Cezayir Vize Reddi Nedenleri

  • Seyahat amacının doğru kanıtlanmaması,
  • Sahte ya da eksik evrak verilmesi,
  • Geçerli pasaport ya da onaylı seyahat belgesinin olmaması,
  • Aynı ülke için önceden sınır dışı kararının olması,
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması,
  • Seyahat süresinin sonunda kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunmaması gibi durumlarda Cezayir vizesi başvurusu, Vize reddi ile sonuçlanabilir.

Cezayir Vize Ret İtirazı

Cezayir vize başvurunuz ret almış olabilir. Cezayir Konsolosluğu başvuru evraklarını ve seyahat gerekçesini yetersiz görmüş ise vize talebiniz ret ile sonuçlanmıştır. Vize başvuru evraklarınızı doğru bir şekilde hazırlayarak yeni bir başvuru yapabilirsiniz. Yeni başvuru yapmanızın önünde herhangi bir yasal engel bulunmaz.Ayrıca, Cezayir Konsolosluğunun ret sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.

Cezayir vize işlemleri, seyahat sağlık sigortası, itiraz dilekçesi ve uzatma işlemleri için Hemen 0332 350 8080 nolu telefonlardan bizleri arayabilirsiniz.

Sizi Arayalım
Kategoriler