Hindistan Vizesi

Hindistan Vizesi

Hindistan vizesi başvurularında Hindistan’ın son yıllarda gerek teknoloji ve ekonomi, gerek de alternatif tıp alanında göstermiş olduğu ilerlemeler ve Türk vatandaşlarının Hindistan’a olan ilgisinin artmasından sonra oldukça büyük bir artışa neden olmuştur. Teknoloji ve yazılım alanındaki yükselişi nedeniyle ülkede birçok fuar yapılmakta ve Türk ve Hintli şirketler arasında iş anlaşmaları imzalanmaktadır. Ülkenin özellikle Budizm kaynaklı mistik yapısı, sokakları, tapınakları bir çok pop müzik sanatçısının yeni şarkılarına klip çekmek için Hindistan’ı tercih etmesine neden olmaktadır.

Hindistan vize başvurularında artan talebin bir diğer önemli nedeni de alternatif tıp alanında hem tedavi hem de eğitim konularında göstermiş olduğu ilerlemelerdir. Fiziksel ve ruhsal tekniklerle bedenin ve ruhun bir bütün olarak rahatlaması ve dinginleşmesini sağlayan ve dünyanın her yerinde yoğun ilgi gören ve uygulanan Yoganın doğum yerinin Hindistan olması da yine bu ülkeye olan talebi arttırmaktadır.

Sektördeki  tecrübemiz ve konusunda uzman ekip arkadaşlarımızla Hindistan vize başvurularının her aşamasında sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz. Yapmanız gereken tek şey seyahat programınızı netleştirmek. Geriye kalan bütün süreçlerle ilgili ofisimizi ziyaret edebilir ya da 0332 350 8080 numaralı telefondan bizleri arayabilirsiniz.

Hindistan Vizesi Mavi Rota Tour Süreç Nasıl İşliyor ?

Mavi Rota Tour olarak Hindistan vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin vize başvurusu formunun doldurulması, evrakların sisteme taranması ve başvurunun onaylanması sonucunda vizenin yine aynı sistem üzerinden çıktı olarak alınmasına kadar bütün süreci sizler adına yapıyoruz.  Mavi Rota Tour olarak seyahatinizin türü ve çalışma durumunuzu dikkate alarak, vize alım süreçlerinin her aşamasında sizlere destek olmaktayız.

Vize alımı önemli ve profesyonel eller tarafından yönetildiğinde karşılaşılabilecek sorunların minimize edildiği bir süreçtir. Mavi Rota Tour olarak uzun yıllardır sektörde var olmamız sonucu kazanmış olduğumuz tecrübemiz ve konusunda uzman profesyonel ekip arkadaşlarımızla, konsolosluğun sizlerden istediği evrakların tarafınızla paylaşılmasından vize başvuru formunuzun doldurulmasına, vize randevunuzun oluşturulmasından randevu günü Hindistan konsolosluğunda karşılanmanıza, süreç sonunda pasaportunuzun tarafınıza ulaştırılmasına kadar bütün aşamalarda yanınızda olacağız.

Size bir telefon uzaklıktayız ! 0332 350 8080 bizleri arayabilir ya da ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Türleri

Hindistan vizesi türleri, ülkeye seyahat nedeninin çeşitliliğinden dolayı oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.  Turist vizesi, ticari vize, konferans vizesi, öğrenci vizesi, çalışma vizesi, transit vize, film vizesi, kapıda vize, tedavi amaçlı vize, refakatçi vizesi gibi birçok farklı ana başlık bulunmaktadır. 

Hindistan vizesiyle ilgili bu durum gözünüzü korkutmasın çünkü  klasik vize uygulamalarında çalışma durumunuza göre konsolosluğun sizlerden istediği evraklar hemen hemen aynıdır. Farklılık seyahat amacınızın temelinden kaynaklanmaktadır. Örneğin ticari vize başvurularında Hintli şirketten alınmış, güncel tarihli davetiye istenmekteyken, tedavi vizesinde hem Türkiye’deki hastaneden alınmış güncel sağlık raporu hem de Hindistan’da tedavi göreceğiniz hastane ya da tedavi merkezinden alınmış davet mektubu sunulmalıdır. Uygulama alanı çok sınırlı olan vizeler de vardır, örneğin Türk vatandaşları kapıda vize uygulamasına tabi değildirler.

Hindistan vizesi talepleriniz için planladığınız seyahat tarihinden en az 20 gün önce bizi aramanız ya da ofisimizi ziyaret etmeniz yeterlidir. Seyahat amacınıza göre hangi evrakların hazırlanıp vize başvurusunda nasıl bir yol izleneceğiyle ilgili güncel bilgi seyahat uzmanlarımız tarafından sizinle paylaşılacaktır.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan, Türk vatandaşları ve konsolosluk tarafından belirlenmiş 156 ülkenin vatandaşları için farklı vize prosedürleri uyguladığından, Hindistan vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı değişiklik gösterecektir. Türk vatandaşlarının vize başvurularında şahsen bulunması gerekirken, 156 ülkenin vatandaşları klasik vize başvurularından farklı olarak bütün süreci online olarak yönetebildikleri e-vize uygulamasına tabidirler.

Tarafımıza ulaştığınızda seyahat uzmanlarımız öncelikle konsolosluğun sizlerden talep edeceği evrak listesini iletir. Seyahat amacınız ve çalışma durumunuza göre konsolosluk tarafından belirlenmiş olan evrakları hazırlayıp tarafımıza ilettikten sonra, konsolosluğun web sitesinde yer alan, online ve İngilizce olan vize başvuru formu, vermiş olduğunuz bilgiler dikkate alınarak doldurulur ve vize randevunuz oluşturulur. Konsolosluk parmak izinizi talep ettiğinden başvuruda şahsen bulunulması gerekmektedir. 70 yaş üstündeki vatandaşlarımız bu uygulamadan muaftırlar. İkamet iline göre Balıkesir, Kocaeli, Sakarya, Muğla, Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet eden vatandaşların vize başvurularını sadece İstanbul’da, diğer illerde ikamet eden vatandaşlarımız ise sadece Ankara’da bulunan Hindistan Başkonsolosluğundan yapabilmektedir. Randevu günü konsoloslukta, görevli bir arkadaşımız sizleri karşılamaktadır.

Hindistan Vize Başvurusu 2022

Mavi Rota Tour olarak  Türk vatandaşlarının Hindistan Vize Başvurusu 2022 yılında da bizim aracılığımızla yapılabilmektedir.

Hindistan vizesi başvurularında ilk adım seyahat amacınız ve çalışma durumunuza göre konsolosluğun sizlerden talep ettiği evrakların hazırlanmasıdır. seyahat uzmanlarımızla iletişime geçtiğinizde size öncelikle hazırlamanız gereken evrak listesi iletilir. Evrakların tam ve eksiksiz olarak ve hızlı bir şekilde hazırlanması önemlidir. ikinci aşama, konsolosluğun web sitesinde yer alan online ve İngilizce olan Hindistan vizesi başvuru formunun doldurulmasıdır. Bu form uluslararası statüde resmi evrak olarak tanımlandığından ve bilgiler kaydedildikten sonra geri dönüş yapılarak güncelleme yapılmasına izin verilmediğinden, doğru şekilde doldurulması, vize başvurunuzun reddedilmemesi açısından büyük önem arz etmektedir. seyahat uzmanlarımız, tarafımıza iletmiş olduğunuz bilgiler ışığında, profesyonel bakış açısıyla bu formu doldurmaktadır. Hindistan vizesi başvurularında sıradaki adım, vize randevunuzun oluşturulmasıdır. Konsolosluk parmak izinizi talep ettiğinden vize başvurularında ikamet ilinize göre İstanbul ya da Ankara’daki Hindistan konsolosluğunda şahsen bulunmanız gerekmektedir. Tarafımızca vize randevunuz oluşturulur ve randevu günü yetkili personelimiz konsoloslukta, süreçle ilgili sizlere yardımcı olur.

E-vize uygulamasına tabi ülke vatandaşlarının Hindistan vizesi başvurularının da her aşamasında sektördeki 20 yıllık tecrübemiz ve konusunda uzman ekip arkadaşlarımızla yanınızda yer almaktayız.

Hindistan Vize Başvuru Formu 2022

Hindistan Vize Başvuru Formu, Hindistan konsolosluğunun web sitesinde yer alan, online ve İngilizce olan, resmi evrak statüsünde bir formdur. Hem Türk vatandaşları, hem de e-vize uygulamasına tabi tutulan 156 ülkenin vatandaşları Hindistan vizesi başvurularında bu formu doldurmak zorundadır. Hindistan Vize Başvuru Formu 2022 yılında konsolosluk tarafından vize talep eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri, seyahat amacı, mesleği, ülkeye giriş ve çıkış tarihleri hakkında temel bilgiler edinebilmek adına hazırlanmış ana başlıklar içermektedir. Vize başvuru formu kişiye özeldir ve her başvuru sahibi için ayrı ayrı doldurulmalıdır. Seyahat amacınız ve çalışma durumuza göre konsolosluğa sunacağınız evraklarda yer alan bilgilerle, vize başvuru formunda doldurulan bilgiler uyumlu olmalıdır. Aksi durumda vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Türk vatandaşlarının başvurularında vize başvuru formunun çıktısı alınır ve imzalanır. İmzalanan bu form hem iletmiş olduğunuz bilgilerin doğru olduğu hem de planlanan seyahat tarihi sonunda ülkeyi terk edeceğinizi konsolosluğa garanti ettiğiniz anlamına gelmektedir. Aynı şekilde konsolosluğun da başvurunuz sonucunda tarafınıza kesinlikle vize vereceği, vize almanızın ülkeye giriş yapacağınızı garanti ettiği anlamını taşımadığının tarafınızca kabul edildiğini belirtmektedir.

mavi rota tour olarak hem sektördeki 20 yıllık tecrübemiz hem de uzman ekip arkadaşlarımızla, Hindistan vize başvurularınızın her aşamasında yanında yer almaktayız. Bize ulaştığınızda, seyahat amacınız ve çalışma durumunuza göre sizinle paylaşılan, Hindistan Konsolosluğunun talep ettiği evrak listesini tam ve eksiksiz olarak ilettiğinizde, vermiş olduğunuz bilgiler ışığında Hindistan Vize Başvuru Formunu doldurup, ikamet ilinize göre İstanbul ya da Ankara’da bulunan konsolosluklardan vize randevunuzu oluşturuyoruz. Sadece Türk vatandaşları için değil, E-vize uygulamasına tabi tutulan yabancı ülke vatandaşlarının Hindistan vize başvurularında da yine aynı şekilde tarafımıza ilettiğiniz evraklara istinaden Hindistan vize başvuru formu 2022 yılı kriterlerine göre seyahat uzmanlarımız tarafından doldurulmaktadır.

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022

Hindistan vizesi için gerekli evraklar 2022 yılında seyahat amacınız, çalışma durumunuz, seyahat süresince masrafların kimin tarafında karşılanacağı gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir. Hindistan vizesine başvurularda konsolosluğun sizlerden talep ettiği ortak evraklar ise aşağıdaki gibidir;

 • Tam ve eksiksiz olarak doldurulmuş Hindistan Vizesi Başvuru Formu,  
 • Planlanan seyahat tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği ve en az 2 adet boş sayfası bulunan güncel pasaport, varsa eski pasaportlar,
 • Yakın zamanda çekilmiş, arka fonu beyaz, 5*5 boyutunda, 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • E-devlet'ten alınmış ikametgah,
 • Son 3 aylık banka hesap cüzdanı. Banka yetkilileri tarafından kaşe ve imzalanmış olmalı ve imza sirküleri de sunulmalıdır,
 • Hindistan Konsolosluğu'na hitaben ve İngilizce yazılmış Vize Talep Dilekçesi
 • Zorunlu olmamakla birlikte eğer varsa satın alınmış uçak bileti ve otel rezervasyonları.

Otel ve uçak rezervasyonları hususuyla da biz ilgilenmekteyiz. Seyahat amacına göre değişiklik göstermekle birlikte hesapta bulunması gereken bakiye minimum 2500 TL olmalıdır. Vize talep dilekçeniz de yine tarafımıza ileteceğiniz evraklar ışığında, seyahat amacınıza göre seyahat uzmanlarımız tarafından yazılabilmektedir.

 

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz evraklar, ortak evraklardır. Seyahat amacınız ve çalışma durumunuza göre konsolosluğun sizlerden talep ettiği güncel evrak listesi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için ofisimizi ziyaret edebilir ya da bizleri arayabilirsiniz.

Hindistan Vize Ücreti 2022

Hindistan vize ücreti 2022 yılında, vize başvurusu esnasında konsolosluğa peşin ve sadece USD olarak ödenebilmektedir. Merkez Bankasının o günkü döviz satış kuru üzerinden TL olarak ya da kredi kartıyla ödeme konsoloslukça kabul edilmemektedir. Hindistan vizesi harç bedelleri her başvuru sahibi için ayrı ayrı alınmaktadır. Vize reddi durumunda konsolosluğa yapılan ödemenin iadesi söz konusu değildir.

Hindistan vizesi ücreti 2022 yılı için 175 Dolardır.

Hindistan vize ücreti hem de vize danışmanlık bedellerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ofisimizi ziyaret edebilir ya da bizleri arayarak seyehat danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Hindistan Vize Randevusu 2022

Hindistan Konsolosluğu vize başvurularında parmak izinizi aldığından, vize randevusunda şahsen bulunmanız gerekmektedir. 70 yaş üstü vatandaşlarımız bu uygulamadan muaf tutulmaktadır. Vize işlemlerinizi bizim aracılığımızla yürüttüğünüzde Hindistan vize randevusu 2022 yılında da bizim tarafımızdan oluşturulmaktadır. Hindistan vizesi işlemlerinde randevunun nasıl oluşturulduğundan kısaca bahsedelim. seyahat uzmanlarımızla iletişime geçtiğinizde, çalışma durumunuz ve seyahat amacınız dikkate alınarak konsolosluğun talep edeceği evrak listesi sizinle paylaşılır. Evraklarınızı tam ve eksiksiz olarak ilettiğinizde vermiş olduğunuz bilgilere dayanarak konsolosluğun web sitesinde yer alan online ve İngilizce olan Hindistan vizesi başvuru formunuz seyehat uzmanlarımız tarafından doldurulur ve randevu oluşturma aşamasına geçilir. Hindistan, bölge ayrımı yaptığı için, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Muğla, Balıkesir, Bursa, Çanakkale Tekirdağ ve Yalova’da ikamet ediyorsanız vize başvurularında İstanbul’da, bu iller dışında ikamet ediyorsanız da Ankara’da bulunan Hindistan konsolosluğunda bulunmanız gerekir.

Vize randevuları konsolosluğun yoğunluğu ya da resmi tatil, bayram gibi özel günler dikkate alındığında değişebilmekle birlikte, genellikle başvuru formu doldurulduktan sonraki 3 ya da 4 iş günü sonrasında oluşturulmaktadır. seyahat uzmanlarımız randevu oluşturma aşamasında hem sizin hem de konsolosluğun uygunluk durumunu dikkate almaktadır.

Vize Başvurularınızı güvenle yapmak ve sektördeki tecrübemizden faydalanabilmek için bizleri arayabilir ya da ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hindistan, ülkesine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ve konsoloslukça belirlenmiş 156 ülkenin vatandaşı için farklı vize prosedürleri uygulamaktadır. Türk vatandaşları klasik vize uygulamalarına tabi tutulmaktayken, 156 ülkenin vatandaşı vize başvuru ve alım süreçlerini tamamen online olarak yürütebilmektedir. Bu nedenle Hindistan vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı, vize alım sürecine göre değişiklik göstermektedir.

Diplomatik Pasaport hamili vatandaşlarımız 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır. Diğer durumlarda bütün vatandaşlarımızın Hindistan seyahatleri öncesinde vize alması gerekmektedir. Hindistan Konsolosluğu vize başvurularında parmak izinizi aldığından, özellikle ilk başvurunuzda şahsen bulunmanız gerekmektedir. 70 yaş üstü vatandaşlarımız bu uygulamadan muaftır. Konsolosluk bölge ayrımı yaptığından, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne Kocaeli, Sakarya, Muğla, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet eden vatandaşlarımız vize başvurularını sadece İstanbul’da, diğer illerde ikamet eden vatandaşlarımız ise sadece Ankara’da bulunan Hindistan Başkonsolosluğu'ndan yapabilmektedir. Vize randevuları genellikle başvuru formu doldurulduktan sonraki 3 ya da 4 iş günü sonrasına verilmektedir. Resmi tatil, yoğunluk ya da konsolosluğun gerekli gördüğü takdirde sizlerden ek evrak isteme durumu da göz önünde bulundurularak, genellikle planlanan seyahat tarihinden 20 gün kadar önce vize başvurusu yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Konsolosluk vize bölümünden iş günlerinde 09:30-12:00 saatleri arasında başvuruları kabul edilmektedir. Türk vatandaşlarının vize başvuruları çoğunlukla parmak izi verildiği gün saat 17:00’de sonuçlanmaktadır. 

Hindistan Başkonsolosluğunca belirlenmiş 156 ülkenin vatandaşı ise, klasik vize uygulamalarından farklı olarak vize başvuru işlemlerini konsolosluk resmi web sitesinde yer alan, online ve İngilizce olan Hindistan Vize Başvuru Formunu doldurarak yapabilmektedir. E-vize başvuruları genellikle başvuru formu doldurulduktan sonraki 3 ya da 4 iş günü içinde sonuç alınmaktadır. Konsolosluğun yoğunluğuna göre bu süre uzayabilir. E-vize başvurularında, onaylanan vize konsolosluğun web sitesinden çıktı olarak alınır.

Hindistan Vize Reddi

Hindistan vize reddi, özellikle turistik vize başvurularında çok nadir söz konusu olmakla birlikte, her vize başvurusunda olduğu gibi Hindistan vize başvurularının da ret ile sonuçlanma olasılığı az da bulunmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda itiraz hakkı maalesef bulunmamaktadır. Ayrıca vize başvuruları için konsolosluğa ödenen vize harçlarının iadesi de yapılmamaktadır. Hindistan vizesi ret durumunda, seyahat amacınız ve çalışma durumunuza göre konsolosluğun sizlerden talep ettiği evraklar yeniden hazırlanmalı, vize başvuru formu yeniden doldurulup vize randevusu alınmalı ve vize harcı tekrar ödenmelidir. Bütün bu süreç hem maddi hem de zaman açısından maliyetli olacağından, vize başvuru sürecinde bizlerden profesyonel hizmet almanız, vize başvurunuzun hem olumsuz olarak sonuçlanma olasılığını azaltacak hem de zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Hindistan vizesi için ilk ve en önemli adım, konsolosluğa sunulacak evrakların seyahat amacınızla uyumlu olacak şekilde tam ve eksiksiz olarak hazırlanmasıdır. Evraklar hazırlandıktan sonra konsolosluğun web sitesinde yer alan online ve İngilizce ve uluslararası statüde resmi evrak olan Hindistan vizesi başvuru formu, İngilizce ve büyük harflerle ve konsolosluğa sunulacak evraklarla uyumlu olacak şekilde doldurulmalıdır. Form kaydedildikten sonra geri dönüş yapılıp bilgiyi güncelleme durumu olmadığından, bilgiler doldurulurken dikkatli olunmalıdır. Vize reddi alınmasının bir diğer nedeni, konsolosluk tarafında seyahat amacınızla ilgili soru işareti oluşmasıdır. Örneğin turistik vize almanız durumunda ticari faaliyette bulunmanız, vize ihlali anlamına gelmektedir. Ülkeyi planladığınız seyahat tarihinin sonunda terk etmemeniz de aynı şekilde vize ihlali yapmanıza neden olacaktır. Evraklarınızı işleme alacak olan konsolosluk yetkilisi tarafında vize ihlali yapabileceğiniz konusunda şüphe oluşması durumunda iki olasılık söz konusu olacaktır; ya tarafınızdan vize başvurunuzu güçlendirmesi için ek evraklar talep edilecek ya da vize başvurunuz reddedilecektir. 

Hindistan vize reddi ile karşılaşmamak için vize uzmanlarımızın desteğiyle başvuru yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Hindistan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Hindistan Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) Pasaport sahiplerini, Hindistan vize başvuru prosedürüne tabi tutmaktadır. Hindistan vize başvuru işlemleri için sunulan pasaport, Hindistan seyahatine başlamadan önce pasaportunuzun başvuru tarihi itibariyle 6 aylık süresi bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz. Diplomatik pasaportlular (Siyah) vizeden muaftır. Hindistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, seyahatleri öncesinde Hindistan Konsolosluk temsilciliklerinde başvuruda bulunmaları gerekir.

Hindistan Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Hindistan vize başvurusu için verilen form, İngilizce olarak online doldurulmalıdır.Formu doldurmadan ön arka fonu beyaz bir vesikalık fotoğrafınızı yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.Formu doldurduktan sonra fotoğrafınızı scan edip online forma yüklemeniz gerekecektir.Hindistan konsolosluğu daha önce parmak izi vermiş olsanız bile her başvuru için tekrar parmak izi vermeniz gerekmektedir. Online başvuru formu doldurduktan sonra randevu günü alabilir gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmasından sonra güncel bir fotoğraf ile beraber randevu günü başvuru yapabilirsiniz.

Aydın,Balıkesir, Bursa, Çanakkale,Denizli, Edirne,Bolu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Yalova, illerinden başvurular Hindistan İstanbul Konsolosluğundan, diğer illerin başvuruları Hindistan Ankara Büyükelçiliğinden yapılmaktadır. Türk vatandaşlarının Hindistan’a giriş yapabilmeleri için Hindistan vizesi almaları gerekmektedir. Bu yüzden Hindistan’ın giriş için,  bağlı olduğunuz bölgedeki yurt dışı temsilciliğine Hindistan vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Hindistan vizesi için seyahat amacına göre vize türleri mevcuttur. Bunlar, Hindistan Turistik Vizesi, Hindistan Konferans Vizesi, Hindistan Araştırmacı Vizesi, Hindistan Gazeteci Vizesi, Hindistan Tedavi Amaçlı Vize, Hindistan Refakatçi Vizesi, Hindistan Transit Vizesidir ve dâhil olan tüm vize kategorilerinde tek giriş olmak üzere 90 güne kadar konaklama hakkı tanınır. Hindistan Ticari vize ise çok girişli 6 ay talep edilebilir. Daha önce 6 aylık Ticari vize almış iseniz 1 yıl çok girişli talep edebilirsiniz.

Hindistan’da uzun süreli (aile birleşimi, çalışma, eğitim, vb.) nedenlerle seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, uzun süreli Hindistan vizesi için başvuru yapmalıdır. Uzun süreli Hindistan vize başvuruları  için Hindistan Konsolosluğuna ya da Hindistan Büyükelçiliğine başvuruda bulunmak gerekir.

Hindistan Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Her vize başvurusunda olduğu gibi Hindistan vize işlemlerinde de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Hindistan Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenlerden kısaca bahsedelim;
 • Öncelikle seyahat amacınız ve çalışma durumunuza göre konsolosluğun sizlerden istediği evraklar tam ve eksiksiz olarak hazırlanmalıdır,
 • Sunulacak evraklar seyahat amacınızla çelişmemelidir,
 • Ticari vize başvurularında davetiye sunulması önem arz eder. Davetiye olmadan ticari vize başvurunda bulunulamamaktadır,
 • Seyahat süresince masrafların kimin tarafından karşılanacağı önemlidir. Örnek verecek olursak öğrencilerin vize başvurularında birinci derece akrabalarının sponsor olması gerektiğinden, sponsorluk yazısı ve ek olarak sponsorun gelir belgeleri de sunulmalıdır,
 • Hindistan vizesi işlemlerinde, konsolosluğa sunulan bütün belgeler güncel olmak zorundadır. Örneğin biyometrik fotoğraflar vize başvurusundan yakın zaman önce çekilmiş olmalıdır. Ticari vize başvurularında konsolosluğa sunulacak davetiyenin 3 ay geçerliliği olduğundan, davetiyenin süresi dolmadan başvuru yapılmalıdır,
 • Pasaportunuz güncel olmalı ve en az 2 adet boş sayfası bulunmalıdır. Planlanan seyahat süresinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği olmalıdır.
 • Konsolosluğun web sitesinde yer alan online ve İngilizce Hindistan vizesi başvuru formunda doldurulacak bilgilerle, konsolosluğa sunulacak evraklarda yer alan bilgiler tutarlı olmalıdır aksi halde başvurunuz vize reddiyle sonuçlanabilir.
 • Türk vatandaşlarının başvurularında harç bedelleri, vize randevu günü sadece nakit ve USD olarak kabul edilmektedir. Merkez Bankasının o günkü döviz satış kurundan TL olarak nakit ya da kredi kartıyla ödeme kabul edilmediğinden, yanınızda nakit USD bulundurmanız önem arz etmektedir.

Başvuru sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan kısaca bahsetmeye çalıştık. Daha detaylı bilgi için ofisimizi ziyaret edebilir ya da bizleri arayabilirsiniz.

Sizi Arayalım
Kategoriler