İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar

İngiltere Vize Alma Süreci

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişilerin İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda için de geçerli olacak İngiltere vizesi (Birleşik Krallık Vizesi) başvurusu yapmaları gerekmektedir. İngiltere vize süresi ve başvuru aşamaları vize türüne bağlı olarak değişmektedir fakat en çok başvuru yapılan standart ziyaretçi vizesi kategorileri için; 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvurusu yapılabilmektedir.

Mavi Rota Tour ile İngiltere Vizesi

Diğer tüm ülkelere olduğu gibi; İngiltere’ye turistik, ticari, aile ziyareti, yerleşim, eğitim ya da çalışma gibi amaçlar ile seyahat edecek başvuru sahiplerinin vize başvuru işlemlerinin tüm aşamalarında profesyonel hizmet vermekte olan özel bir acentayız. İngiltere vize başvurunuzu Mavi Rota Tour ile gerçekleştirecek olmanız durumunda aşağıdaki hizmetlerden yararlanabileceksiniz;

 • İngiltere vize kategorinizin belirlenmesi, 
 • Kategorinin gerektirdiği vize evraklarının hazırlığı ve kontrolü, 
 • Kategorinize uygun vize başvuru formlarının doldurulması,
 • Vize talep dilekçelerinin hazırlanması, işlem süresi boyunca pasaportunuzun takibi ve teslim alınarak size ulaştırılması işlemleri Mavi Rota Tour tarafından yapılmaktadır. 

Başvuru dosyanız hazırlandıktan sonra, randevu günü temsilcimiz eşliğinde başvuru tesliminiz yapılacaktır. Mavi Rota Tour, uzun yılların verdiği tecrübe ile vize başvuru sahibini seyahat gerekçesine en uygun vize kategorisine yönlendirerek vize türünün gerektirdiği başvuru evrakları ve prosedürleri konusunda danışmanlık sağlamaktadır. Mavi Rota Tour ile karışık vize başvuru sürecini herhangi bir sorunla karşılaşmadan tamamlayarak, profesyonel yönlendirme ile en kısa sürede İngiltere vizenizi alabilirsiniz.

 

İngiltere vizesi almak için,  Mavi Rota Tour en doğru çözüm ortağınız olacaktır. Alanında uzman seyehat danışmanları ile Türkiye’nin tüm şehirlerinden yapılacak İngiltere vizesi başvuruları konusunda destek olmaktadır. Ayrıca İngiltere Mavi Rota Tour, tüm illerden yapılacak vize başvuruları için posta yoluyla evrak kabulü de yapmaktadır.

İngiltere Vizesi Türleri Nelerdir?

İngiltere vize başvuru kategorileri; standart ziyaretçi vizeleri, eğitim vizeleri, çalışma vizeleri ve yerleşim kategorisi altında bulunan vizeler olarak sınıflandırılır. Her bir kategori, farklı pek çok alt vize türüne sahiptir ve her vize türü için dikkat edilmesi gereken hususlar ve zorunlu evrakları vardır. Yine vize başvuru ücretleri de büyük oranda başvuru kategorisine göre değişiklik gösterir. 

 

En çok başvuru yapılan İngiltere vize türleri genel hatları ile aşağıdaki gibidir. 

 • İngiltere standart ziyaretçi vizesi (İngiltere Turistik Vize, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere Ticari Vize)
 • İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi
 • Tier 4 İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi
 • Tier 2 Çalışma Vizesi
 • Tier 5 Kısa Süreli Çalışma Vizesi
 • Tier 1 Vizesi (girişimci, yatırımcı ve üstün yetenekliler için)
 • İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi
 • İngiltere Yerleşim Vizesi Kategorileri
 • İngiltere Transit Vizesi
 • İngiltere Eea Family Permit Vizesi
 • İngiltere Ev Hizmetlisi Vizesi

İngiltere vizesi, alınması en zor vizelerden biri olarak bilinir fakat gerekli koşulların sağlanması ve doğru vize türüne uygun evraklarla başvuru yapılması durumunda vize onayı almak çok zor olmayacaktır. Bu noktada da Mavi Rota Tour'un 20 yılı aşkın sektör deneyimi devreye girmektedir.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, öncelikle vize prosedürlerini eksiksiz olarak yerine getirmelidir. Tamamlanması gereken İngiltere vize prosedürleri aşağıdaki gibidir:

 • Vize başvuru formunun doldurulması,
 • Vize ücretinin ödenmesi,
 • Vize başvuru evraklarının taranarak sisteme yüklenmesi,
 • Vize randevusunun alınması,
 • Randevu günü parmak izi beyanı, fotoğraf çekimi, evrak ve pasaport teslimi şeklindedir.

Başvuru sürecinde vize ücretleri, gerekli evrakalar, vize süreleri ve prosedürlerin değişiklik göstereceğini unutmamak gerekir. İngiltere Konsolosluğu vize bölümü, vize başvurularına dair karar verirken vize evrakları ve beraberinde doldurulan vize başvuru formunu detaylı olarak incelemektedir. Ayrıca İngiltere vizesi için gerekli evraklar da başvuru esnasında istenilmektedir. Başvuru formunda hatalı bilgilerin olması, sunulan evraklarla çelişkili bilgilerin yazılması ve hatalı kategori seçimleri İngiltere vize reddine neden olmaktadır. 

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi işlem sonuçlanma süresi randevu günü sonrası  21 gündür. İngiltere Konsolosluğu’nun yoğunluk durumuna göre sonuçlanma süresi değişebilir,  fakat başvuruyu yaparken randevu günü sonrası en az 21 gününüz daha olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. İngiltere vize başvuru sonucunuzu normal sonuçlanma süresinden daha kısa sürede almak istemiz durumunda, ek hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Ek hizmetler vize ücreti dışında ek ödeme yapmanızı gerektirmektedir.

 

Vize başvuru süreciniz için 0332 350 8080 nolu telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Seyahat nedeniniz ve tarihinize göre ‘’İngiltere vizesi kaç günde çıkar?’’ ve ‘’İngiltere vizesi ne kadar sürede çıkar?’’ gibi sorularınız yanıtlanarak başvuru randevunuz seyahat tarihinize uygun olarak alınacaktır. 

İngiltere Vize Ücreti 2022 Ne Kadar?

İngiltere vize başvurusu yapacak başvuru sahiplerinin, ilgili kategoriye ait İngiltere vize ücreti ödemeleri gerekmektedir. Başvuru sahibinin vize ödemesinden muaf tutulduğu bazı kategoriler dışında, standart ziyaretçi vize kategorilerinin tamamı, öğrenci vizeleri, çalışma vizeleri için vize ücreti ödenecektir.

 

Peki İngiltere vizesi ne kadar? İngiltere vizesi başvuru ücretleri başvuru yapılan vize türüne ve vize süresine göre değişmektedir. Örneğin; en çok başvuru yapılan standart ziyaretçi vizesi kategorileri (turistik, ticari, aile ziyareti) için 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık başvuru seçenekleri vardır. Başvuru sahibi seçtiği vize süresine göre ödeme yapacaktır.

 

İngiltere standart ziyaretçi vizesine başvuru yapacak kişiler vize harç ücreti;

 • 6 aylık vize için 220 Usd, 
 • 2 yıllık vize için 600 Usd, 
 • 5 yıllık vize için 1.020 Usd, 
 • 10 yıllık vize için ise 1270 Usd şeklindedir.
Sizi Arayalım
Kategoriler