Yükleniyor...

Popüler Ülke Vizeleri

Vizeler ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Avrupa Birliği’nin vizesi olan Schengen vizesi Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Macaristan, Yunanistan, İtalya, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre’den alınabilir.

Yurtdışından Schengen vize başvurusu yapmak için bulunduğunuz ülkede oturum izninizin olması gerekir. Eğer oturumunuz yoksa sadece Türkiye’den başvurabilirsiniz.

Pasaportunuz genellikle seyahat tarihinden itibaren en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir. Geçerlilik süresi 6 ay ya da 3 ay olan pasaportla da bazı ülkelerden vize alınabilmektedir ancak riske girmemek adına pasaportunuzun en az 1 senelik geçerlilik süresi olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu durumda vize başvurunuzu en uzun kalacağınız ülkeden yapmanız gerekmektedir. Eğer her ülkede kalış süreniz aynıysa bu durumda ilk giriş yapacağınız ülkeden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan Avrupa Birliği ülkeleri olmalarına rağmen henüz Schengen bölgesine üye değiller. Schengen vizesi ile bu ülkelere giriş yapabilmenize karşın bu ülkelerin vizeleri ile Avrupa Birliği’nin diğer ülkelerine geçemezsiniz.

Müşteri Yorumları

Sizi Arayalım?