Hindistan & Nepal Turu

Hindistan & Nepal Turu

 • Tur Detayları
 • Tur Programı
 • Dahiller/Hariçler
 • Otel Bilgisi

Delhi & Jaipur & Agra & Pokhara & Katmandu 2020 Tur paketi için, Mavi Rota Tour olarak,  

Öncelikle vizeniz yok ise vize için başvurunuzu yapıyoruz.
İstanbul - Delhi Uçak bileti, Delhi , Agra , Katmandu da Konaklama, Delhi havalimanı transferi, şehir turları ve Türkçe rehberlikten oluşan, 9 gece 10 günlük kaliteli ve uygun fiyatlı Delhi & Jaipur & Agra & Pokhara & Katmandu 2020  tur paketini özenle hazırlayıp sizlere sunuyoruz.

Sınırlı sayıda oluşan kontenjanlarımızdan faydalanmak ve

Erken rezervasyon fırsatları için hemen iletişime geçin.

10 kişi ve üzeri grubunuz var ise size özel indirimler ve özel avantajlar için

için hemen 4448305 i arayınız.

Hindistan Vizesi Al
DAHİL OLANLAR
 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Belirtilen Otellerde Konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Havalimanı Transferleri
HARİÇ OLANLAR
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Programda Olmayan Geziler
 • Rehber ve Şöfor Bahşişleri
 • Vize Takip Danışmanlık Ücreti
 • Fuar Giriş Bileti
1. Gün ( İstanbulNew Delhi )

20 KASIM 2020

Pasaport işlemlerini bitirdikten sonra uçağın kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Ardından tarifeli sefer ile Delhi uçuşumuz gerçekleşiyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

2 Gün

21 KASIM 2020

Ertesi gün Delhi’ye varışımızın ardından havaalanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle, 260 km uzaklıktaki Jaipur'a doğru yola çıkıyoruz. Jaipur Hindistan'ın en büyük eyaleti Rajaastanın başkentidir. Hindistan'ı deneyimlemek için Jaipur, en ideal yerlerin başında gelmektedir. Rajasthan usulü şehir hayatında Jaipur sizi havuzlar, çeşmeler, süslü dev bahçeler içinde festival alanlarının, pazar yerlerinin ve egzotik çekim alanlarının büyülü dünyası ile karşı karşıya getirir. Tüm şehre yayılan pembe binalarıyla “Pembe Şehir” olarak da anılan bu büyülü şehre, yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuz ardından varacağız. Dinlenmek için otelimize yerleşip alınan öğle yemeğinin ardından, şehir gezisi yapacak ve Şehir Sarayı Müzesi, Jantar Mantar Gözlemevi ile Rüzgârlı Saray ı görebileceğiz. Akşam yemeğinin ardından, günün yorgunluğunu atmak üzere tekrar konaklama yapacağımız otele geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

3 Gün

22 KASIM 2020

Kahvaltıdan sonra Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden biri olan, Amber Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Jaipur'un 12 km dışında yer alan Amber Kalesi'ne fil sırtında çıkıyoruz. Tepeye çıkışımızın ardından Sheesh Mahal, Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı göreceklerimiz arasında. Kalenin içinde bulunan sarayda birçok salon, tapınak ve bahçe bulunmaktadır. Burası, çok güzel işlemelere sahip romantik yapıları, göl ve şehir manzarasıyla, seyahatimiz boyunca göreceğimiz yerlerin en güzellerinden biri olacaktır. Amber Kalesi'nin karşısında dağ boyunca oldukça etkileyici, Çin Seddi'ne benzer bir yapı da göreceğiz. Bunun örnekleri Hindistan'da bolca bulunmasına karşın, bu duvar Çin Seddi'nden sonra en uzun duvar olan Kumbhalgarh'dır. Rajaastan eyaletinde bulunan bu dev duvarın uzunluğu aralıksız 36 kilometredir. Bu gezi sonrasında Jaipur'a dönüp öğle yemeğimizi aldıktan sonra akşam yemeğine kadar serbest zaman. Birlikte alacağımız akşam yemeğinin ardından, Konaklama otelimizde.

4 Gün

23 KASIM 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından keyifli bir güne merhaba deyip otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 228 km uzaklıktaki Agra'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Özel otobüsümüzle Agra şehrine varmadan önce yol üzerinde Agra'ya 40 kilometre mesafede 16. yüzyılda inşa edilmiş Fatehpur Sikri'ye uğrayacağız. Bu terkedilmiş şehir, 1570 - 1586 arasında İmparator Ekber Şah döneminde Babür hükümdarlığının başkentiymiş. Rivayetlere göre su yetmezliğinden 1586'da terk edilmiş ve her şey olduğu gibi kalmış. Burada bize düşen gezintinin ortasında mola verdiğimizde gözlerimizi kapatmak ve dönemin zenginliğini hayal etmek. Agra'ya varışımızın ardından otelimize yerleşip kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği için buluşuyoruz. Akşam yemeği sonrası Konaklama otelimizde.

5 Gün

24 KASIM 2020

Kahvaltıdan sonra Dünya'nın sayılı mimari eserlerinden biri olan muhteşem yapı Tac Mahal'i ziyaret edeceğiz. Hindistan'daki Agra kentinde bulunan Yamuna Nehri'nin doğusunda yer alan, 75 metre yüksekliğinde, saf mermerden yapılmış bir anıt mezar. Tac Mahal'i, "Şehzade Hürrem" adıyla da bilinen Hint-Türk imparatoru Şah Cihan, 1631'de, doğum sırasında ölen eşi Ercümend Banu Begüm'ün anısına yaptırmış. Eser, 20 yıl sonar 1652'de tamamlanmış. Tac Mahal adı ise, Begümün lakabı olan "Mümtaz Mahalden gelmektedir. Bu muhteşem ihtişamı arkamızda bırakarak şehir gezisine başlıyoruz. Agra Kalesi, İnci Camii, Jihangir Sarayı, Khas Mahal, Sheesh Mahall, Diwan-ı Am, Diwan-ı Khas, Musamman Burj keşif noktalarımız. Gezi bitiminde Tac Mahal'in güzelliğini tamamlayan mermerlerin nasıl işlendiğini görmek üzere mermer atölyelerine uğruyoruz. Gezinin ardından yaklaşık 205 km uzaklıktaki Delhi şehrine gidiyoruz. Hindistan'ın modern başkenti Delhi için çelişkiler başkenti de diyebiliriz. Hindistan özellikle biz batı toplumları için dünyanın en değişik yerlerinden biri. Delhi de bu değişikliklerin tümünü içinde barındıran muazzam bir kent. Gerçekten hangi ifade bu şehri özetler diye düşündüğümüzde, çok zorlandık ve “muazzam”ı seçtik. Ne istiyor, ne arıyor, neyi merak ediyor ve neyden kaçıyorsanız burada bulabilirisiniz. Beş bin yıllık tarihiyle bugüne kadar on bir kez yıkılıp yeniden inşa edildiği söylenen bu efsane kent, Hint mitolojisinde güçlü bir yere sahiptir. Hindistan Hükümetinin ve Delhi Bölgesi Ulusal Başkentinin merkezi olarak bu şehir dünyanın en hızlı büyüyen şehirlerinden biri olarak ziyareti hak ediyor. Delhi'ye varışımızla birlikte otelimize yerleşip, akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

6 Gün

25 KASIM 2020

Kahvaltıdan sonra eski ve yeniyi deneyimleyeceğimiz antik ve modern kültürü bir arada bulabileceğimiz Eski Delhi ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Gezi sırasında, geçmişe doğru tarihi ve kültürel bir yolculuk yapacak, Kızıl Kale, Raj Ghat, Jama Masjid ve Chandni Chowku'yu göreceğiz. Mahatma Gandhi'nin yakıldığı yer, Zafer Kulesi Qutub Minar, India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento ve Hükümet Binaları bu gezide farklı kültürleri ve mimarileriyle hayran kalacağımız yapılar. Şehir gezisinin ardından otele geri dönüyor ve dinleniyoruz. Öğleden sonra dilerseniz şehirde alışveriş yapmak, dilerseniz otelin imkânlarından faydalanabilmek için serbest zaman. Akşam yemeğinin ardından Konaklama otelimizde.

7 Gün

26 KASIM 2020

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelden çıkış işlemlerini gerçekleştirerek havalimanına yolculuk başlıyor. Yerel Havayolları ile Delhi üzerinden Kathmandu'ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Kathmandu'ya varışımızın ardından özel otobüsümüz ile Himalayalar'ın eteğinde bulunan Pokhara şehrine transferimiz gerçekleşiyor. Katmandu vadisinin harika manzaralarından geçiyoruz, büyük nehirler köprüler pirinç terasları ve köylerin içerisinden Yaklaşık 210 km mesafedeki Pokhara şehrine varışımızın ardından otelimize geçiyoruz. Pokhara`da öncelikle yapılacak aktiviteler, trekking, rafting, yamaç paraşütü, kano ve bisiklet. Pokhara'nın yemyeşil doğası ve temiz havası aklınızı başınızdan alacak. Otelimize yerleştikten dinleniyoruz. Konaklama otelimizde.

8 Gün

27 KASIM 2020

Sabah Nepal'in Kathmandu'dan sonraki en çok turist ziyareti alan ikinci şehri Pokhara. Pokhara'ya varınca sayfiye yerine geldiğinizi göreceksiniz. Önünde Phewa gölü arkasında Anapurnalar ve Himalayalar'ın eteklerinde cennetten kopmuş gibi bir şehir. Burada çıplak gözle gördüğünüz dağlar 7200 mt üzerinde bulunmakta. Bulutların icerisinden dağların tepesini görebileceksiniz. Himalaya'nın zirvesinden güneşin doğuşunu görebilmek üzere 45 dakikalık bir yolculukla Sarangkot'a gideceğiz. Sarangkot, muhteşem Pokhora vadisini ve Himalayalar'ın zirvesini görebileceğimiz, 1592 metre yükseklikte eşsiz bir yer. Sarangkot uzun yıllar önce savunma kalesi gibi kullanılmış ve eski yöneticilerin dönemlerinde kılıç dövüşü oyunu alanı olarak kullanılmıştır. Otelimize dönüş ve kahvaltı ardından öğleye kadar dinlenme. Öğle yemeğinin ardından Pokhara şehir merkezini gezmek üzere otelden ayrılacağız. Panoramik şehir gezimizin ardından Phewa gölünde 1 saatlik bot gezisi ve göl etrafında yaşayan kuşları görebilme ve gölün manzarasının tadını çıkarma imkanımız olacak. Konaklama otelimizde.

9 Gün

28 KASIM 2020

Kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Kathmandu şehrine gidiyoruz. Dünyanın çatısı olarak bilinen Nepal'in başkenti Kathmandu muhteşem insanları, batı toplumlarının yaşam biçiminden keskin şekilde ayrılmış hayat tarzı, tapınakları, renklilikleri, farklı kokuları, bayramları, festivalleri, tarihi-mistik dokusu, orijinalliği korunmuş şehirleri, Everest'in ve Himalayalar'ın gölgesindeki Kathmandu'yu ve Kathmandu Vadisini muazzam bir keşif bölgesi yapıyor. Kathmandu'ya varışımızın ardından dinlenmek için otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

10 Gün

29 KASIM 2020

Kahvaltıdan sonra Nepal'in başkenti Katmandu'yu keşfedeceğiz. Bu muazzam bir keşif destinasyonundaki her an ve göreceğiniz her yer çok özel. Gün boyunca sürecek turumuza Nepal'in en büyük 'stupa'sı olan Bouddhnath ile başlıyoruz. Tabanı toprağı, kubbesi suyu, sivri tepesi ateşi, şemsiyesi havayı ve en tepesi eteri temsil eden 'Stupa' yapılarının en önemlilerinden ünlü Maymunlar Tapınağı olarak da bilinen 2500 yıllık Swayambhunath Tapınağını ziyaret ederek gezimize devam ediyoruz. Sonrasında Kathmandu Durbar Meydanı, ünlü Shiva Tapınağını barındıran ve Nepal'de ölülerin yakıldığı kutsal tapınak Pashupatinath, Hanuman Dhoka, Mahadev ve Parvati Tapınakları ve Kumari'nın Evi göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Öğleden sonra Nepal'in eski başkentlerinden Bhadgaon veya diğer ismi ile Bhaktapur u ziyaret ediyoruz. ünlü Natyapole Tapınağı da göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Gezi esnasında göreceğimiz bazı yerler depremde hasar görmüş olabilir. Uzun ve keyifli turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama otelde.

11 Gün ( New Delhiİstanbul )

30 KASIM 2020

Kahvaltının ardından havalimanına transferimiz için rehberimizin belirleyeceği saatte yola çıkıyoruz. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra tarifeli uçuş ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte turumuzun sonu.

Tur Detayları

Delhi & Jaipur & Agra & Pokhara & Katmandu 2020 Tur paketi için, Mavi Rota Tour olarak,  

Öncelikle vizeniz yok ise vize için başvurunuzu yapıyoruz.
İstanbul - Delhi Uçak bileti, Delhi , Agra , Katmandu da Konaklama, Delhi havalimanı transferi, şehir turları ve Türkçe rehberlikten oluşan, 9 gece 10 günlük kaliteli ve uygun fiyatlı Delhi & Jaipur & Agra & Pokhara & Katmandu 2020  tur paketini özenle hazırlayıp sizlere sunuyoruz.

Sınırlı sayıda oluşan kontenjanlarımızdan faydalanmak ve

Erken rezervasyon fırsatları için hemen iletişime geçin.

10 kişi ve üzeri grubunuz var ise size özel indirimler ve özel avantajlar için

için hemen 4448305 i arayınız.

Hindistan Vizesi Al
Dahiller/Hariçler
DAHİL OLANLAR
 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Belirtilen Otellerde Konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Havalimanı Transferleri
HARİÇ OLANLAR
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Programda Olmayan Geziler
 • Rehber ve Şöfor Bahşişleri
 • Vize Takip Danışmanlık Ücreti
 • Fuar Giriş Bileti
Tur Programı
1. Gün ( İstanbulNew Delhi )

20 KASIM 2020

Pasaport işlemlerini bitirdikten sonra uçağın kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Ardından tarifeli sefer ile Delhi uçuşumuz gerçekleşiyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

2 Gün

21 KASIM 2020

Ertesi gün Delhi’ye varışımızın ardından havaalanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle, 260 km uzaklıktaki Jaipur'a doğru yola çıkıyoruz. Jaipur Hindistan'ın en büyük eyaleti Rajaastanın başkentidir. Hindistan'ı deneyimlemek için Jaipur, en ideal yerlerin başında gelmektedir. Rajasthan usulü şehir hayatında Jaipur sizi havuzlar, çeşmeler, süslü dev bahçeler içinde festival alanlarının, pazar yerlerinin ve egzotik çekim alanlarının büyülü dünyası ile karşı karşıya getirir. Tüm şehre yayılan pembe binalarıyla “Pembe Şehir” olarak da anılan bu büyülü şehre, yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuz ardından varacağız. Dinlenmek için otelimize yerleşip alınan öğle yemeğinin ardından, şehir gezisi yapacak ve Şehir Sarayı Müzesi, Jantar Mantar Gözlemevi ile Rüzgârlı Saray ı görebileceğiz. Akşam yemeğinin ardından, günün yorgunluğunu atmak üzere tekrar konaklama yapacağımız otele geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

3 Gün

22 KASIM 2020

Kahvaltıdan sonra Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden biri olan, Amber Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Jaipur'un 12 km dışında yer alan Amber Kalesi'ne fil sırtında çıkıyoruz. Tepeye çıkışımızın ardından Sheesh Mahal, Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı göreceklerimiz arasında. Kalenin içinde bulunan sarayda birçok salon, tapınak ve bahçe bulunmaktadır. Burası, çok güzel işlemelere sahip romantik yapıları, göl ve şehir manzarasıyla, seyahatimiz boyunca göreceğimiz yerlerin en güzellerinden biri olacaktır. Amber Kalesi'nin karşısında dağ boyunca oldukça etkileyici, Çin Seddi'ne benzer bir yapı da göreceğiz. Bunun örnekleri Hindistan'da bolca bulunmasına karşın, bu duvar Çin Seddi'nden sonra en uzun duvar olan Kumbhalgarh'dır. Rajaastan eyaletinde bulunan bu dev duvarın uzunluğu aralıksız 36 kilometredir. Bu gezi sonrasında Jaipur'a dönüp öğle yemeğimizi aldıktan sonra akşam yemeğine kadar serbest zaman. Birlikte alacağımız akşam yemeğinin ardından, Konaklama otelimizde.

4 Gün

23 KASIM 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından keyifli bir güne merhaba deyip otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 228 km uzaklıktaki Agra'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Özel otobüsümüzle Agra şehrine varmadan önce yol üzerinde Agra'ya 40 kilometre mesafede 16. yüzyılda inşa edilmiş Fatehpur Sikri'ye uğrayacağız. Bu terkedilmiş şehir, 1570 - 1586 arasında İmparator Ekber Şah döneminde Babür hükümdarlığının başkentiymiş. Rivayetlere göre su yetmezliğinden 1586'da terk edilmiş ve her şey olduğu gibi kalmış. Burada bize düşen gezintinin ortasında mola verdiğimizde gözlerimizi kapatmak ve dönemin zenginliğini hayal etmek. Agra'ya varışımızın ardından otelimize yerleşip kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği için buluşuyoruz. Akşam yemeği sonrası Konaklama otelimizde.

5 Gün

24 KASIM 2020

Kahvaltıdan sonra Dünya'nın sayılı mimari eserlerinden biri olan muhteşem yapı Tac Mahal'i ziyaret edeceğiz. Hindistan'daki Agra kentinde bulunan Yamuna Nehri'nin doğusunda yer alan, 75 metre yüksekliğinde, saf mermerden yapılmış bir anıt mezar. Tac Mahal'i, "Şehzade Hürrem" adıyla da bilinen Hint-Türk imparatoru Şah Cihan, 1631'de, doğum sırasında ölen eşi Ercümend Banu Begüm'ün anısına yaptırmış. Eser, 20 yıl sonar 1652'de tamamlanmış. Tac Mahal adı ise, Begümün lakabı olan "Mümtaz Mahalden gelmektedir. Bu muhteşem ihtişamı arkamızda bırakarak şehir gezisine başlıyoruz. Agra Kalesi, İnci Camii, Jihangir Sarayı, Khas Mahal, Sheesh Mahall, Diwan-ı Am, Diwan-ı Khas, Musamman Burj keşif noktalarımız. Gezi bitiminde Tac Mahal'in güzelliğini tamamlayan mermerlerin nasıl işlendiğini görmek üzere mermer atölyelerine uğruyoruz. Gezinin ardından yaklaşık 205 km uzaklıktaki Delhi şehrine gidiyoruz. Hindistan'ın modern başkenti Delhi için çelişkiler başkenti de diyebiliriz. Hindistan özellikle biz batı toplumları için dünyanın en değişik yerlerinden biri. Delhi de bu değişikliklerin tümünü içinde barındıran muazzam bir kent. Gerçekten hangi ifade bu şehri özetler diye düşündüğümüzde, çok zorlandık ve “muazzam”ı seçtik. Ne istiyor, ne arıyor, neyi merak ediyor ve neyden kaçıyorsanız burada bulabilirisiniz. Beş bin yıllık tarihiyle bugüne kadar on bir kez yıkılıp yeniden inşa edildiği söylenen bu efsane kent, Hint mitolojisinde güçlü bir yere sahiptir. Hindistan Hükümetinin ve Delhi Bölgesi Ulusal Başkentinin merkezi olarak bu şehir dünyanın en hızlı büyüyen şehirlerinden biri olarak ziyareti hak ediyor. Delhi'ye varışımızla birlikte otelimize yerleşip, akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

6 Gün

25 KASIM 2020

Kahvaltıdan sonra eski ve yeniyi deneyimleyeceğimiz antik ve modern kültürü bir arada bulabileceğimiz Eski Delhi ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Gezi sırasında, geçmişe doğru tarihi ve kültürel bir yolculuk yapacak, Kızıl Kale, Raj Ghat, Jama Masjid ve Chandni Chowku'yu göreceğiz. Mahatma Gandhi'nin yakıldığı yer, Zafer Kulesi Qutub Minar, India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento ve Hükümet Binaları bu gezide farklı kültürleri ve mimarileriyle hayran kalacağımız yapılar. Şehir gezisinin ardından otele geri dönüyor ve dinleniyoruz. Öğleden sonra dilerseniz şehirde alışveriş yapmak, dilerseniz otelin imkânlarından faydalanabilmek için serbest zaman. Akşam yemeğinin ardından Konaklama otelimizde.

7 Gün

26 KASIM 2020

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelden çıkış işlemlerini gerçekleştirerek havalimanına yolculuk başlıyor. Yerel Havayolları ile Delhi üzerinden Kathmandu'ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Kathmandu'ya varışımızın ardından özel otobüsümüz ile Himalayalar'ın eteğinde bulunan Pokhara şehrine transferimiz gerçekleşiyor. Katmandu vadisinin harika manzaralarından geçiyoruz, büyük nehirler köprüler pirinç terasları ve köylerin içerisinden Yaklaşık 210 km mesafedeki Pokhara şehrine varışımızın ardından otelimize geçiyoruz. Pokhara`da öncelikle yapılacak aktiviteler, trekking, rafting, yamaç paraşütü, kano ve bisiklet. Pokhara'nın yemyeşil doğası ve temiz havası aklınızı başınızdan alacak. Otelimize yerleştikten dinleniyoruz. Konaklama otelimizde.

8 Gün

27 KASIM 2020

Sabah Nepal'in Kathmandu'dan sonraki en çok turist ziyareti alan ikinci şehri Pokhara. Pokhara'ya varınca sayfiye yerine geldiğinizi göreceksiniz. Önünde Phewa gölü arkasında Anapurnalar ve Himalayalar'ın eteklerinde cennetten kopmuş gibi bir şehir. Burada çıplak gözle gördüğünüz dağlar 7200 mt üzerinde bulunmakta. Bulutların icerisinden dağların tepesini görebileceksiniz. Himalaya'nın zirvesinden güneşin doğuşunu görebilmek üzere 45 dakikalık bir yolculukla Sarangkot'a gideceğiz. Sarangkot, muhteşem Pokhora vadisini ve Himalayalar'ın zirvesini görebileceğimiz, 1592 metre yükseklikte eşsiz bir yer. Sarangkot uzun yıllar önce savunma kalesi gibi kullanılmış ve eski yöneticilerin dönemlerinde kılıç dövüşü oyunu alanı olarak kullanılmıştır. Otelimize dönüş ve kahvaltı ardından öğleye kadar dinlenme. Öğle yemeğinin ardından Pokhara şehir merkezini gezmek üzere otelden ayrılacağız. Panoramik şehir gezimizin ardından Phewa gölünde 1 saatlik bot gezisi ve göl etrafında yaşayan kuşları görebilme ve gölün manzarasının tadını çıkarma imkanımız olacak. Konaklama otelimizde.

9 Gün

28 KASIM 2020

Kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Kathmandu şehrine gidiyoruz. Dünyanın çatısı olarak bilinen Nepal'in başkenti Kathmandu muhteşem insanları, batı toplumlarının yaşam biçiminden keskin şekilde ayrılmış hayat tarzı, tapınakları, renklilikleri, farklı kokuları, bayramları, festivalleri, tarihi-mistik dokusu, orijinalliği korunmuş şehirleri, Everest'in ve Himalayalar'ın gölgesindeki Kathmandu'yu ve Kathmandu Vadisini muazzam bir keşif bölgesi yapıyor. Kathmandu'ya varışımızın ardından dinlenmek için otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

10 Gün

29 KASIM 2020

Kahvaltıdan sonra Nepal'in başkenti Katmandu'yu keşfedeceğiz. Bu muazzam bir keşif destinasyonundaki her an ve göreceğiniz her yer çok özel. Gün boyunca sürecek turumuza Nepal'in en büyük 'stupa'sı olan Bouddhnath ile başlıyoruz. Tabanı toprağı, kubbesi suyu, sivri tepesi ateşi, şemsiyesi havayı ve en tepesi eteri temsil eden 'Stupa' yapılarının en önemlilerinden ünlü Maymunlar Tapınağı olarak da bilinen 2500 yıllık Swayambhunath Tapınağını ziyaret ederek gezimize devam ediyoruz. Sonrasında Kathmandu Durbar Meydanı, ünlü Shiva Tapınağını barındıran ve Nepal'de ölülerin yakıldığı kutsal tapınak Pashupatinath, Hanuman Dhoka, Mahadev ve Parvati Tapınakları ve Kumari'nın Evi göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Öğleden sonra Nepal'in eski başkentlerinden Bhadgaon veya diğer ismi ile Bhaktapur u ziyaret ediyoruz. ünlü Natyapole Tapınağı da göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Gezi esnasında göreceğimiz bazı yerler depremde hasar görmüş olabilir. Uzun ve keyifli turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama otelde.

11 Gün ( New Delhiİstanbul )

30 KASIM 2020

Kahvaltının ardından havalimanına transferimiz için rehberimizin belirleyeceği saatte yola çıkıyoruz. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra tarifeli uçuş ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte turumuzun sonu.

Otel Bilgisi
20 Kasım 2020 - 30 Kasım 2020

Gidiş Uçuş Bilgileri

IST Atatürk DEL Indira Gandhi Intl

20-11-2020 20:55:00

Dönüş Uçuş Bilgileri

KTM Tribhuvan IST Atatürk

30-11-2020 12:40:00

İki Kişilik Oda da

Kişi Başı

€1749.00

Tek Kişilik Oda da

Kişi Başı

€2199.00

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Kategoriler