İpek Yolu Turu

İpek Yolu Turu

 • Tur Detayları
 • Tur Programı
 • Dahiller/Hariçler
 • Otel Bilgisi
DAHİL OLANLAR
 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Belirtilen Otellerde Konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Havalimanı Transferleri
HARİÇ OLANLAR
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Programda Olmayan Geziler
 • Rehber ve Şöfor Bahşişleri
 • Vize Takip Danışmanlık Ücreti
 • Fuar Giriş Bileti
1. Gün ( İstanbulSamarkand )

Pasaport işlemlerini bitirdikten sonra uçağın kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Ardından tarifeli sefer ile Semerkant uçuşumuz gerçekleşiyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

2 Gün

Havalimanından özel otobüsümüz ile otele geçiyoruz. Kahvaltı sonrasında şehir turu. Rotamızın ilk varış noktası dünyaca meşhur, Orta Asya Türk mimarlığın nadir örneklerinden biri olan Registan Meydanı. Registan Meydanı üç medreseden oluşur; Uluğbey Medresesi, Şiir-Dor Meresesi ve Tilla-Kari Medresesi.Öğleden sonra kent turu devam ediyor: Guri Emir Mozolesi’ni (14-15. yüzyıl) görüyoruz. Fotoğraf ve video çekebilmeniz için serbest zaman. Sonrasında turumuza devam ederek Shahi-Zinda Kompleksi’ni ziyaret edeceğiz (11-15. yüzyıl.), Uluğ Bey Rasathanesi’ni (15. yüzyıl) görmemiz sonrası. Semerkant’ta yerel restoranda akşam yemeği sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

 

 

 

Konaklama otelimizde.

3 Gün

Sabah erken kahvaltının ardından otel lobisinde rehberimiz ile buluşarak Semerkant Tren İstasyonu’na transfer. 09.45’te Afrosiyab hızlı treni ile Buhara’ya hareket edeceğiz. 11.15’te Buhara’ya varışımızı takiben istasyonda karşılanarak aracımıza geçeceğiz. Sonrasında Buhara şehir turumuz başlar: Ark Kalesi (M.Ö. 4), Bolo-Hauz Camii (20. yüzyılın başında), Samanid Türbesi (9-10 yüzyıl.), Chashmai Ayub Mozolesi (14 yüzyıl) görülecek yerler arasındadır. Buhara şehir turumuza Poyi Kalon Ansambli kendine dahil eden Poyi Kalon Minaresi (12. yüzyıl), Kalon Camii (12 yüzyıl), Miri Arab Medresesi (16 yüzyıl), Nodir Devonbegi Medresesi ziyaretleri ile devam edeceğiz. Lyabi-Khauz Kompleksi (14-17 yüzyıl.), Maggoki Attori Camii ziyaretleri sonrası Buhara’da yerel restoranında akşam yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında otele transfer, check- in ve geceleme otelimizde.

4 Gün

Erken kahvaltımızın ardından, otel lobisinde rehberiniz ile buluşup Hiva'ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Eskiden Buhara'dan Hiva'ya yolculuk bir aydan fazla sürüyordu. Bugün ise “Khorezm” toprakları olan gizemli kırmızı çöl “Kyzyl-Kum” aracılığıyla araçla yolculuk 6-7 saat sürüyor. Bu arada gezici develer, göçebe yurtlar ve Amudarya (Oxus) Nehri bize benzersiz manzaralar eşliğinde keyifli bir yolculuk sunacak. Varışta otele transfer ve check-in. Hiva yerel restoranında akşam yemeğiOtelimize transfer, check-in sonrası serbest zaman ve geceleme otelimizde.

5 Gün

Kahvaltının ardından otel lobisinde rehberimiz ile buluşarak Hiva turumuza başlayacağız. Bu gezimizde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan tarihi yerlerden biri olan Içan - Kala (XII - XIX yüzyıl) kompleksinden başlayacağız, Hisir Kunya - Ark (XV - XVI yüzyıl), Muhammad Amin Khan Medresesi görülecek yerler arasındadır. Kazi Kalon Medresesi, Muhammad Rakhimkhan II Medresesi, Ismail Khodja Mozolesi, Sayid Allauddin Mozolesi, Kalta Küçük Külesi, Taş-Khovli Sarayı (XIX yüzyıl), Palvan Darvaza (Savaş Kapısı), Djuma Cami (X yüzyıl), Allakulikhan Medresesi, Kutlug Murad Inaq Medreseslerini ziyaret edeceğiz. Hiva’da yerel restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Saat 19.30’da Hiva havalimanına transfer. 21.00 ‘de Taşkent’e uçuş. Taşkent’e varış. Sonrasında otele transfer, check-in ve geceleme otelimizde.

6 Gün

Kahvaltımızın ardından rehberimiz ile otelin lobisinde buluşmamızın ardından Taşkent’in eski kesimine doğru turumuz başlayacaktır: Barak Han Medresesinden (XVI yüzyıl) oluşan Khazrati Imam Kompleksi, Muyi - Mübarek Cami - Halife Osma’ın kendi el yazmasıyla yazmış olduğu Kuran-ı Kerim ve Hz.Muhammed’in kutsal saçının bulunduğu cami, Khodja Akhrar Valin’ın Cuma Camisi, Kukeldaş Medreseslerini ziyaret edeceğiz. Taşkent’in en canlı pazarı olan Çarşu oryantal çarşısında alışveriş zamanı. Turumuz öğleden sonra Taşkent’in yeni kesiminde devam edecek, Bağımsızlık Meydanı, Amir Temur Heykeli, Yeni Minor Camisi, Cesaret Anıtı, ve Taşkent TV kulesi (dışarıdan), Taşkent’ın metrolarında gezilerimizi tamamlayacağız. Akşam yemeğimizi Taşkent yerel restoranında aldıktan sonra otelimize transfer ve geceleme.

7 Gün

Sabah erken kahvaltımızın ardından Bişkek uçuşumuz için havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. 08.30’daBişkek şehrine uçuş. Varışımızın ardından, havalimanından hareket ile 30 dakika mesafede Kırgızistan’nın başkenti Bişkek’e transferimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm günlük Bişkek turumuzda, Pobeda Meydanı (Zafer Meydanı), Duboviy Parkı (Oak Park), Merkez Ala-Too Meydanı, Ulusal Sanat Müzesi, Ulusal Filarmoni ve diğer birçok ilgi çekici yerleri ziyaret edeceğiz. Ancak Asya Çarşımızı ziyaret etmeden Bişkek turumuz henüz tamamlanmış değil! Burada hareketli yerel hayatın birçok dinamik fotoğraflarını çekebileceksiniz. Bu çarşı kumaş ürünlerin, mal satan ve satın alanların ve renkli halıların pazarıdır. Gezi sonrası yerel restoranda geleneksel akşam yemeği servis edilecektir. Yemeğimizin ardından otele transfer, check-in ve geceleme.

8 Gün

Kahvaltının ardından, Ala Archa'yı ziyaret edeceğiz. Burası bir doğal parktır. Sovyetler zamanında sadece üst sınıf insanların burada yürüyüşe çıkma izni vardı. Ala Archa, Tien Shan sıradağlarının bir uzantısıdır. Bişkek'e sadece 45 km uzaklıktadır. Boğazın panoramik manzarasını görmek için kısa bir yürüyüş turuna katılabilirsiniz. Daha sonra Bişkek'e dönüyoruz ve kişisel ihtiyaçlar ile alışveriş için boş zamanınız olacak. Yerel bir restoranda geleneksel akşam yemeği servis edilecektir. Sonrasında otelimize transfer ve geceleme.

9 Gün

Sabah erken kahvaltımızın ardından Almatı yolculuğumuz için Korday sınırına transferimizi gerçekleştireceğiz. Sınıra varışımızın ardından Almatı şehrine devam edeceğiz. Almatı’ya varışımızın ardından otele transfer ve check-in. Sonrasında Almatı şehir turumuz başlayacak. İlk durak, II. Dünya Savaşı sırasında General Ivan Panfilov'un komutası altında Almatı bölgesinden insanlardan oluşan ve adını alan 28 Panfilov askerinin bulunduğu park. Parkın kendisi yerel halk ve ziyaretçiler için çok popülerdir. Parkın içinde, Sonsuzluk Ateşi, farklı kahraman karakterlerin anıtlarını, Yükseliş Katedrali'ni ve XX. yüzyılda güçlü bir depremden sonra yapılan Rus Ortodoks ahşap kilisesini bulacaksınız. Sadece yürüme mesafesinde bulunan, Almatı “Yeşil Çarşı” veya Yeşil Pazarı’nın turistik cazibesinin tadını çıkaracaksınız. Bu yürüyüş bizi Kazakistan'da yaşayan farklı halkların ana lezzetlerini bulabileceğiniz gerçek oryantal bir pazarı tanımamız için fırsat olacak. Burada yiyecekleri deneyebilir ve açık bir şekilde yerel lezzetli ürünleri çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Bugünün son durağı yeşil bir tepede 1100 metre yükseklikte bulunan bir park olan Kok-Tobe'dir. Burası yerli halk ve turistler arasında oldukça popülerdir. Teleferik boyunca bir gezintiye çıkacağız ve 10 dakika içinde şehrin muhteşem panoramik manzarasını seyredeceğiz. Park ayrıca ziyaretçilerine diğer eğlence hizmetlerini de sunuyor: restoranlar, çocuk oyun alanı, küçük bir hayvanat bahçesi, dönme dolap, hızlı tren ve çok daha fazlası. Almatı yerel restoranında akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize geri dönüyoruz, sonrasında serbest zaman ve geceleme.

10 Gün

Sabah kahvaltı sonrası Almatı çevresini keşfedeceğiz. Ili-Alatau dağlarındaki Ilya Alatau Milli Parkı, 1996 yılında kuruldu. Park 120 km. boyunca uzanır ve toplam alanı 202.292 hektardır. Yükseklik 600 ila 5000 metre arasında değişir. Medeo, Ili-Alatau Parkı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve Almatı’nın bir şehir olarak gelişmesinin en iyi nedenlerindendir. 1,690 metre yükseklikte yer alan Medeo buz pateni pisti dünyanın en yüksek buz pateni pist olma özelliğine sahiptir. Ancak ziyaretimizin ana amacı olan Shymbulak, deniz seviyesinden 2.260 m yükseklikte bulunan bir dağ beldesidir. 1950'lerde kayak tutkunları genellikle 15 saat boyunca 3 saat dağa tırmanıp burada kayak yaparlardı. Şu anda, yüksek seviye ekipman ve altyapı ile gelişmiş bir kayak tesisidir. Burası tüm yıl boyunca çok popülerdir, kayak ve snowboard için sadece yamaçları değil, aynı zamanda ata binme veya bisiklete binme, otel ve restoranlar, geziler ve helikopter turları gibi diğer birçok hizmeti de sunmaktadır. Burada Büyük Almatı Gölü'nü ziyaret edeceğiz. Bu göl, Ili-Alatau Ulusal Parkı'nda, Almatı merkezinin 15 km güneyinde, deniz seviyesinden 2.511 metre yükseklikte bulunan bir dağ rezervuarıdır. Gölün yanı sıra Tien Shan dağlarındaki göllerin büyük çoğunluğu depremlerin sonucunda ortaya çıkmıştır. Mevsime bağlı olarak Büyük Almatı Gölü'nün suyu açık yeşilden turkuaz mavisi rengine dönüşür. Sonrasında Kazakistan'da şahin çiftliğinde özel eğitimli şahinler ile muhteşem bir şovun tadını çıkaracağız, onlarla avlanmak Kazak yaşam tarzının eşsiz özelliklerinden biridir. Gösteride, altın ve cesur kartallar, bir baykuş, bir akbaba ve bir izleyici ile etkileşimde bulunan bir avcı gibi beş tür yırtıcı hayvan var. Almatı yerel restoranında akşam yemeği sonrasında yol güzergahımızda bulunan Birinci Başkan’ın Parkı'nı ziyaret edeceğiz. Gezimiz bitiminde otelimize transfer ve ertesi günkü erken uçuşumuza kadar otelimizde serbest zaman.

11 Gün ( Samarkandİstanbul )

Rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor ve tarifeli seferi ile İstanbul' a yolculuğumuz başlıyor. Varışımızla birlikte turumuz sona eriyor.

Dahiller/Hariçler
DAHİL OLANLAR
 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Belirtilen Otellerde Konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Havalimanı Transferleri
HARİÇ OLANLAR
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Programda Olmayan Geziler
 • Rehber ve Şöfor Bahşişleri
 • Vize Takip Danışmanlık Ücreti
 • Fuar Giriş Bileti
Tur Programı
1. Gün ( İstanbulSamarkand )

Pasaport işlemlerini bitirdikten sonra uçağın kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Ardından tarifeli sefer ile Semerkant uçuşumuz gerçekleşiyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

2 Gün

Havalimanından özel otobüsümüz ile otele geçiyoruz. Kahvaltı sonrasında şehir turu. Rotamızın ilk varış noktası dünyaca meşhur, Orta Asya Türk mimarlığın nadir örneklerinden biri olan Registan Meydanı. Registan Meydanı üç medreseden oluşur; Uluğbey Medresesi, Şiir-Dor Meresesi ve Tilla-Kari Medresesi.Öğleden sonra kent turu devam ediyor: Guri Emir Mozolesi’ni (14-15. yüzyıl) görüyoruz. Fotoğraf ve video çekebilmeniz için serbest zaman. Sonrasında turumuza devam ederek Shahi-Zinda Kompleksi’ni ziyaret edeceğiz (11-15. yüzyıl.), Uluğ Bey Rasathanesi’ni (15. yüzyıl) görmemiz sonrası. Semerkant’ta yerel restoranda akşam yemeği sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

 

 

 

Konaklama otelimizde.

3 Gün

Sabah erken kahvaltının ardından otel lobisinde rehberimiz ile buluşarak Semerkant Tren İstasyonu’na transfer. 09.45’te Afrosiyab hızlı treni ile Buhara’ya hareket edeceğiz. 11.15’te Buhara’ya varışımızı takiben istasyonda karşılanarak aracımıza geçeceğiz. Sonrasında Buhara şehir turumuz başlar: Ark Kalesi (M.Ö. 4), Bolo-Hauz Camii (20. yüzyılın başında), Samanid Türbesi (9-10 yüzyıl.), Chashmai Ayub Mozolesi (14 yüzyıl) görülecek yerler arasındadır. Buhara şehir turumuza Poyi Kalon Ansambli kendine dahil eden Poyi Kalon Minaresi (12. yüzyıl), Kalon Camii (12 yüzyıl), Miri Arab Medresesi (16 yüzyıl), Nodir Devonbegi Medresesi ziyaretleri ile devam edeceğiz. Lyabi-Khauz Kompleksi (14-17 yüzyıl.), Maggoki Attori Camii ziyaretleri sonrası Buhara’da yerel restoranında akşam yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında otele transfer, check- in ve geceleme otelimizde.

4 Gün

Erken kahvaltımızın ardından, otel lobisinde rehberiniz ile buluşup Hiva'ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Eskiden Buhara'dan Hiva'ya yolculuk bir aydan fazla sürüyordu. Bugün ise “Khorezm” toprakları olan gizemli kırmızı çöl “Kyzyl-Kum” aracılığıyla araçla yolculuk 6-7 saat sürüyor. Bu arada gezici develer, göçebe yurtlar ve Amudarya (Oxus) Nehri bize benzersiz manzaralar eşliğinde keyifli bir yolculuk sunacak. Varışta otele transfer ve check-in. Hiva yerel restoranında akşam yemeğiOtelimize transfer, check-in sonrası serbest zaman ve geceleme otelimizde.

5 Gün

Kahvaltının ardından otel lobisinde rehberimiz ile buluşarak Hiva turumuza başlayacağız. Bu gezimizde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan tarihi yerlerden biri olan Içan - Kala (XII - XIX yüzyıl) kompleksinden başlayacağız, Hisir Kunya - Ark (XV - XVI yüzyıl), Muhammad Amin Khan Medresesi görülecek yerler arasındadır. Kazi Kalon Medresesi, Muhammad Rakhimkhan II Medresesi, Ismail Khodja Mozolesi, Sayid Allauddin Mozolesi, Kalta Küçük Külesi, Taş-Khovli Sarayı (XIX yüzyıl), Palvan Darvaza (Savaş Kapısı), Djuma Cami (X yüzyıl), Allakulikhan Medresesi, Kutlug Murad Inaq Medreseslerini ziyaret edeceğiz. Hiva’da yerel restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Saat 19.30’da Hiva havalimanına transfer. 21.00 ‘de Taşkent’e uçuş. Taşkent’e varış. Sonrasında otele transfer, check-in ve geceleme otelimizde.

6 Gün

Kahvaltımızın ardından rehberimiz ile otelin lobisinde buluşmamızın ardından Taşkent’in eski kesimine doğru turumuz başlayacaktır: Barak Han Medresesinden (XVI yüzyıl) oluşan Khazrati Imam Kompleksi, Muyi - Mübarek Cami - Halife Osma’ın kendi el yazmasıyla yazmış olduğu Kuran-ı Kerim ve Hz.Muhammed’in kutsal saçının bulunduğu cami, Khodja Akhrar Valin’ın Cuma Camisi, Kukeldaş Medreseslerini ziyaret edeceğiz. Taşkent’in en canlı pazarı olan Çarşu oryantal çarşısında alışveriş zamanı. Turumuz öğleden sonra Taşkent’in yeni kesiminde devam edecek, Bağımsızlık Meydanı, Amir Temur Heykeli, Yeni Minor Camisi, Cesaret Anıtı, ve Taşkent TV kulesi (dışarıdan), Taşkent’ın metrolarında gezilerimizi tamamlayacağız. Akşam yemeğimizi Taşkent yerel restoranında aldıktan sonra otelimize transfer ve geceleme.

7 Gün

Sabah erken kahvaltımızın ardından Bişkek uçuşumuz için havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. 08.30’daBişkek şehrine uçuş. Varışımızın ardından, havalimanından hareket ile 30 dakika mesafede Kırgızistan’nın başkenti Bişkek’e transferimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm günlük Bişkek turumuzda, Pobeda Meydanı (Zafer Meydanı), Duboviy Parkı (Oak Park), Merkez Ala-Too Meydanı, Ulusal Sanat Müzesi, Ulusal Filarmoni ve diğer birçok ilgi çekici yerleri ziyaret edeceğiz. Ancak Asya Çarşımızı ziyaret etmeden Bişkek turumuz henüz tamamlanmış değil! Burada hareketli yerel hayatın birçok dinamik fotoğraflarını çekebileceksiniz. Bu çarşı kumaş ürünlerin, mal satan ve satın alanların ve renkli halıların pazarıdır. Gezi sonrası yerel restoranda geleneksel akşam yemeği servis edilecektir. Yemeğimizin ardından otele transfer, check-in ve geceleme.

8 Gün

Kahvaltının ardından, Ala Archa'yı ziyaret edeceğiz. Burası bir doğal parktır. Sovyetler zamanında sadece üst sınıf insanların burada yürüyüşe çıkma izni vardı. Ala Archa, Tien Shan sıradağlarının bir uzantısıdır. Bişkek'e sadece 45 km uzaklıktadır. Boğazın panoramik manzarasını görmek için kısa bir yürüyüş turuna katılabilirsiniz. Daha sonra Bişkek'e dönüyoruz ve kişisel ihtiyaçlar ile alışveriş için boş zamanınız olacak. Yerel bir restoranda geleneksel akşam yemeği servis edilecektir. Sonrasında otelimize transfer ve geceleme.

9 Gün

Sabah erken kahvaltımızın ardından Almatı yolculuğumuz için Korday sınırına transferimizi gerçekleştireceğiz. Sınıra varışımızın ardından Almatı şehrine devam edeceğiz. Almatı’ya varışımızın ardından otele transfer ve check-in. Sonrasında Almatı şehir turumuz başlayacak. İlk durak, II. Dünya Savaşı sırasında General Ivan Panfilov'un komutası altında Almatı bölgesinden insanlardan oluşan ve adını alan 28 Panfilov askerinin bulunduğu park. Parkın kendisi yerel halk ve ziyaretçiler için çok popülerdir. Parkın içinde, Sonsuzluk Ateşi, farklı kahraman karakterlerin anıtlarını, Yükseliş Katedrali'ni ve XX. yüzyılda güçlü bir depremden sonra yapılan Rus Ortodoks ahşap kilisesini bulacaksınız. Sadece yürüme mesafesinde bulunan, Almatı “Yeşil Çarşı” veya Yeşil Pazarı’nın turistik cazibesinin tadını çıkaracaksınız. Bu yürüyüş bizi Kazakistan'da yaşayan farklı halkların ana lezzetlerini bulabileceğiniz gerçek oryantal bir pazarı tanımamız için fırsat olacak. Burada yiyecekleri deneyebilir ve açık bir şekilde yerel lezzetli ürünleri çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Bugünün son durağı yeşil bir tepede 1100 metre yükseklikte bulunan bir park olan Kok-Tobe'dir. Burası yerli halk ve turistler arasında oldukça popülerdir. Teleferik boyunca bir gezintiye çıkacağız ve 10 dakika içinde şehrin muhteşem panoramik manzarasını seyredeceğiz. Park ayrıca ziyaretçilerine diğer eğlence hizmetlerini de sunuyor: restoranlar, çocuk oyun alanı, küçük bir hayvanat bahçesi, dönme dolap, hızlı tren ve çok daha fazlası. Almatı yerel restoranında akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize geri dönüyoruz, sonrasında serbest zaman ve geceleme.

10 Gün

Sabah kahvaltı sonrası Almatı çevresini keşfedeceğiz. Ili-Alatau dağlarındaki Ilya Alatau Milli Parkı, 1996 yılında kuruldu. Park 120 km. boyunca uzanır ve toplam alanı 202.292 hektardır. Yükseklik 600 ila 5000 metre arasında değişir. Medeo, Ili-Alatau Parkı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve Almatı’nın bir şehir olarak gelişmesinin en iyi nedenlerindendir. 1,690 metre yükseklikte yer alan Medeo buz pateni pisti dünyanın en yüksek buz pateni pist olma özelliğine sahiptir. Ancak ziyaretimizin ana amacı olan Shymbulak, deniz seviyesinden 2.260 m yükseklikte bulunan bir dağ beldesidir. 1950'lerde kayak tutkunları genellikle 15 saat boyunca 3 saat dağa tırmanıp burada kayak yaparlardı. Şu anda, yüksek seviye ekipman ve altyapı ile gelişmiş bir kayak tesisidir. Burası tüm yıl boyunca çok popülerdir, kayak ve snowboard için sadece yamaçları değil, aynı zamanda ata binme veya bisiklete binme, otel ve restoranlar, geziler ve helikopter turları gibi diğer birçok hizmeti de sunmaktadır. Burada Büyük Almatı Gölü'nü ziyaret edeceğiz. Bu göl, Ili-Alatau Ulusal Parkı'nda, Almatı merkezinin 15 km güneyinde, deniz seviyesinden 2.511 metre yükseklikte bulunan bir dağ rezervuarıdır. Gölün yanı sıra Tien Shan dağlarındaki göllerin büyük çoğunluğu depremlerin sonucunda ortaya çıkmıştır. Mevsime bağlı olarak Büyük Almatı Gölü'nün suyu açık yeşilden turkuaz mavisi rengine dönüşür. Sonrasında Kazakistan'da şahin çiftliğinde özel eğitimli şahinler ile muhteşem bir şovun tadını çıkaracağız, onlarla avlanmak Kazak yaşam tarzının eşsiz özelliklerinden biridir. Gösteride, altın ve cesur kartallar, bir baykuş, bir akbaba ve bir izleyici ile etkileşimde bulunan bir avcı gibi beş tür yırtıcı hayvan var. Almatı yerel restoranında akşam yemeği sonrasında yol güzergahımızda bulunan Birinci Başkan’ın Parkı'nı ziyaret edeceğiz. Gezimiz bitiminde otelimize transfer ve ertesi günkü erken uçuşumuza kadar otelimizde serbest zaman.

11 Gün ( Samarkandİstanbul )

Rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor ve tarifeli seferi ile İstanbul' a yolculuğumuz başlıyor. Varışımızla birlikte turumuz sona eriyor.

Otel Bilgisi
28 Ağustos 2019 - 7 Eylül 2019

Gidiş Uçuş Bilgileri

IST Atatürk SKD Samarkand

28-08-2019 21:55:00

Dönüş Uçuş Bilgileri

ALA Almaty IST Atatürk

07-09-2019 04:00:00

İki Kişilik Oda da

Kişi Başı

€2199.00

Tek Kişilik Oda da

Kişi Başı

€2999.00

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Kategoriler