Özbekistan - Kırgızistan - Kazakistan Turu

Özbekistan - Kırgızistan - Kazakistan Turu

 • Tur Detayları
 • Tur Programı
 • Dahiller/Hariçler
 • Otel Bilgisi

Özbekistan - Kırgızistan - Kazakistan Turu 31 Mayıs - 10 Haziran   (11 Gün, 10 Gece)

Özbekistan Vizesi Al
DAHİL OLANLAR
 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Belirtilen Otellerde Konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Havalimanı Transferleri
HARİÇ OLANLAR
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Programda Olmayan Geziler
 • Rehber ve Şöfor Bahşişleri
 • Vize Takip Danışmanlık Ücreti
 • Fuar Giriş Bileti
1. Gün ( İstanbulTashkent )

31 Mayıs  2019 Cuma  
31 Mayıs Cuma günü  saat 18.30’da Yeni 3. Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. 19 Nisan saat 21.55’de  Türk Hava Yolları’na ait TK 372 sefer sayılı uçak ile Özbekistan’nın Önemli kentlerinden biri olan Semerkand’a Hareket ediyoruz. Geceleme Uçakta.

2 Gün

01 Haziran  2019 Cumartesi  
Yerel saat ile sabah 04:05 de Semerkan’da varışımızın ardından alanda bizi bekleyen aracımız ile erken check in yapmak için otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmenin ardından  Semerkand şehir turumuza başlayacağız. Rotamızın ilk varış noktası Dünya’ya meşhur, Orta Asya Türk mimarlığın nadir örneklerinden biri olan Registan Meydanı. Registan Meydanı üç medreseden ibaretdir, Uluğbey Medresesi, Şiir-Dor Meresesi ve Tilla-Kari Medresesi. Semerkand yerel restoranında öğle yemeği (optional) Öğleden sonra kent turu devam ediyor: Guri Emir Mozolesi (14-15inci c). Fotoğraf ve video çekebilmeniz için serbest zaman. Sonrasında trumuza devam ederek Shahi-Zinda Kompleksi’ni ziyaret edeceğiz (11-15 c.), Uluğ Bey Rasathanesi (15 c.). Semerkand’da yerel restoranında akşam yemeği sonrası  oteimize transfer ve geceleme..

3 Gün

02 Haziran  2019 Pazar 
Sabah erken kahvaltının ardından otel lobisinde rehberimiz ile buluşarak Semerkand tren istasyonu’na tranfer. 09:45 Semerkand – Buhara Afrosiyab hızlı tren ile Buhara’ya hareket edeceğiz.. 11:15’te Buhra’ya varışımızı takiben istasyonda karşılanarak aracımıza geçeceğiz. Sonrasında Buhara şehir turumuz başlar: Ark Kalesi (M.Ö.4), Bolo-Hauz Camii (20. yüzyılın başında), Samanid Türbesi (9-10 cc.), Chashmai Ayub Mozolesi (14 c.). Buhara yerel restoranında öğle yemeği (optional) Buhara şehir turumuz,  Poyi Kalon Ansambli kendine dahil eden Poyi Kalon Minaresi (12. c.), Kalon Camii (12 cc.), Miri Arab Medresesi (16 cc.), Nodir Devonbegi Medresesi ziyaretleri ile devam edeceğiz., Lyabi-Khauz Compleksi (14-17 cc.), Maggoki Attori Camii ziyaretleri sonrası Buhara’da yerel restoranında akşam yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Otele transfer, check- in ve geceleme otelimizde.

4 Gün

03 Haziran  2019 Pazartesi 
Erken kahvaltımızın ardından, otel lobisinde rehberiniz ile buluşun ve Hiva'ya doğru yolculuğumuz başlar. Eskiden Buhara'dan Hiva'ya yolculuk bir aydan fazla sürüyordu. Bugün ise “Khorezm” toprakları olan gizemli kırmızı çöl “Kyzyl-Kum” aracılığıyla araçla yolculuk 6-7 saat sürüyor. Bu arada çölün egzotik manzaralarını gezici develer, göçebe yurtlar ve Amudarya (Oxus) Nehri bize benzersiz manzaralar eşliğinde keyifli bir yolculuk sunacak. Yerel lokantada öğle yemeği (optional) Varışta otele transfer ve check-in. Hiva yerel restoranında akşam yemeği. Uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra Otelimize transfer, check-in sonrası serbest zaman ve geceleme otelimizde.

5 Gün

04 Haziran  2019 Salı  
Kahvaltının ardından Otel lobisinde rehberimiz ile buluşarak ve Hive turumuza başlayacağız bu gezimizde UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil olan tarihi yerlerden biri olan Içan – Kala (XII – XIX cc) kompleksinden başlayacağız, Hisir Kunya – Ark (XV – XVI cc.), Muhammad Amin Khan Medresesi. Hive yerel restoranında öğle yemeği (optional) Kazi Kalon Medresesi, Muhammad Rakhimkhan II Medresesi, Ismail Khodja Mozolesi, Sayid Allauddin Mozolesi, Kalta Küçük Külesi, Taş-Khovli Sarayi (XIX c.), Palvan Darvaza (Savaş Kapısı), Djuma Cami (X c.), Allakulikhan Medresesi, Kutlug Murad Inaq Medreseslerini ziyaret edeceğiz sonrasında. Hiva’da yerel retoranda akşam yemeğimizi alacağız.  Saat 19:30’da Hive havaalimanına iç hatlara transfer. 21:00 – 21:40 HY–58 sayılı ucağı ile Taşkent’e uçuş. Taşkent’e varış. Sonrası  Otele transfer, check-in ve geceleme otelimizde.

6 Gün

05 Haziran  2019 Çarşamba  
Kahvaltımızın ardından rehberimiz ile otelin lobisinde buluşmamızın ardından Taşkent’in  eski kesime doğru turumuz başlayacaktır: Barak Han Medresesinden (XVI c.) oluşan Khazrati Imam Kompleksi, Muyi - Mübarek Cami – Halife Osman`ın kendi el yazmasıyla yazmış olduğu Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed`in kutsal altın saçının bulunduğu cami, Khodja Akhrar Valin`ın Cuma Camisi, Kukeldaş Medreseslerini ziyaret edeceğiz. Taşkent yerel restoranında öğle yemeği (optional) Taşkentin en canlı pazarı olan ÇARSU oryantal çarşıda alışveriş zamanı. Turumuz öğleden sonra Taşkent’in yeni kesiminde devam edecek, Bağimsızlık Meydanı, Amir Temur Heykeli, Yeni Minor Camisi, Cesaret Anıtı, ve Taşkent TV külesi (dışarıdan), Taşkent`ın Metrolarında gezilerimizi tamamlayacağız.  Akşam yemeğimizi Taşkent yerel restoranında aldıktan sonra otelimize transfer ve geceleme.

7 Gün

06 Haziran  2019 Perşembe 
Sabah erken kahvaltımızın ardından Bişkek Uçuşumuz için havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. 08:30 HY-779 numaralı uçuşla Bişkek şehrine uçuş. Varışımızın ardından, havalimanından hareket ile 30 dakika mesafede Kırgızista’nın başkenti Bişkek’e transferimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm günlük Bişkek turumuzda, Pobeda Meydanı (Zafer Meydanı), Duboviy Parkı (Oak Park), Merkez Ala-Too Meydanı, Ulusal Sanat Müzesi, Ulusal Filarmoni ve diğer birçok ilgi çekici yerleri ziyaret edeceğiz. Bişkek yerel restoranında öğle yemeği (optional) Ancak Asya Çarşımızı ziyaret etmeden Bişkek turumuz henüz tamamlanmış değil!,  burada hareketli yerel hayatın birçok dinamik fotoğraflarını çekebileceksiniz. Bu çarşı kumaş ürünlerin, mal satan ve satın alanların, ve renkli halıların pazarıdır. Gezi sonrası yerel restoranda geleneksel akşam yemeği servis edilecektir. Yemeğimizin ardından Otele transfer, check-in ve geceleme.

8 Gün

07 Haziran  2019 Cuma  
Kahvaltının ardından, Ala Archa'yı ziyaret edeceğiz. Burası bir doğal parktır. Sovyetler zamanında sadece V.I.P. İnsanların burada yürüyüşe çıkma izni vardı. Ala Archa gorge, Tien Shan sıradağlarının bir uzantısıdır. Bişkek'e sadece 45 km uzaklıktadır. Boğazın panoramik manzarasını görmek için kısa bir yürüyüş turuna katılabilirsiniz. Yerel restoranda öğle yemeği (optional) Daha sonra Bişkek'e dönüyoruz ve kişisel ihtiyaçlar ile alışveriş için boş zamanınız olacak. Yerel bir restoranda geleneksel akşam yemeği servis edilecektir. Sonrasında otelimize transfer ve geceleme.

9 Gün

08 Haziran  2019 Cumartesi   
Sabah erken kahvaltımızın ardından Almaata yolculuğumuz için Korday sınırına transferimizi gerçekleştireceğiz.. Sınıra varışımızın ardından Almaata Şehrine devam edeceğiz. Almaata’ya varışımızın ardından Otele transfer ve check-in. Sonrası  Almatı yerel restoranında öğle yemeği (optional) Almata şehir turumuz başlayacak.. İlk durak, II. Dünya Savaşı sırasında General Ivan Panfilov'un komutası altında Almatı bölgesinden insanlardan oluşan ve adını alan 28 Panfilov askerinin bulunduğu park. Parkın kendisi yerel halk ve ziyareçiler için çok popülerdir. Parkın içinde, sonsuzluk ateşi, farklı kahraman karakterlerin anıtlarını, Yükseliş Katedrali'ni, XX yüzyılda güçlü bir depremden sonra yapılan Rus Ortodoks ahşap kilisesi bulacaksınız. Sadece yürüme mesafesinde bulunan, Almaata - “Yeşil Çarşı” veya Yeşil Pazarının turistik cazibesinin tadını çıkaracaksınız.. Bu yürüyüş bizi Kazakistan'da yaşayan farklı halkların ana lezzetlerini bulabileceğiniz gerçek oryantal bir pazarı tanımamız için fırsat olacak. Burada yiyecekleri deneyebilir ve açık bir şekilde yerel lezzetli ürünleri çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Bugünün son durağı yeşil bir tepede 1100 metre yükseklikte bulunan bir park olan Kok-Tobe'dir. Burası yerli halk ve turistler arasında oldukça popülerdir. Teleferik boyunca bir gezintiye çıkacağız ve 10 dakika içinde şehrin muhteşem panoramik manzarasını seyredeceğiz. Park ayrıca ziyaretçilerine diğer eğlence hizmetlerini de sunuyor: restoranlar, çocuk oyun alanı, küçük bir hayvanat bahçesi, dönme dolap, hızlı tren ve çok daha fazlası. Almatı yerel restoranında akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize geri dönüyoruz, sonrasında serbest zaman ve geceleme.

10 Gün

09 Haziran  2019 Pazar
Sabah kahvaltı sonrası Almaata çevresini keşfedeceğiz. Ili-Alatau dağları. Ilya Alatau Milli Parkı, 1996 yılında kuruldu, park 120 km uzanır ve toplam alanı 202.292 hektardır ve Yükseklik 600 ila 5000 metre arasında değişir. Medeo, Ili-Alatau Parkının ayrılmaz bir parçasıdır ve Almaata’nın bir şehir olarak gelişmesinin en iyi nedenlerindendir. 1,690 metre yükseklikte yer alan Medeo buz pateni pisti dünyanın en yüksek buz pateni pist olma özelliğine sahiptir. Almaata yerel restoranında öğle yemeği (optional) Ancak ziyaretimizin ana amacı Shymbulak - deniz seviyesinden 2.260 m yükseklikte bulunan bir dağ beldesidir. 1950'lerde kayak tutkunları genellikle 15 saat boyunca 3 saat dağa tırmanıp burda kayak yaparardı.. Şu anda, yüksek seviye ekipman ve altyapı ile gelişmiş bir kayak tesisidir. Burası tüm yıl boyunca çok popülerdir, kayak ve snowboard için sadece yamaçları değil, aynı zamanda ata binme veya bisiklete binme, otel ve restoranlar, geziler ve helikopter turları gibi diğer birçok hizmeti de sunmaktadır. Burada Büyük Almatı Gölü'nü ziyaret edeceğiz. Bu göl, Ili-Alatau Ulusal Parkı'nda, Almatı merkezinin 15 km güneyinde, deniz seviyesinden 2.511 metre yükseklikte bulunan bir dağ rezervuarıdır. Gölün yanı sıra Tien Shan dağlarındaki göllerin büyük çoğunluğu depremlerin sonucunda ortaya çıkmıştır. Mevsime bağlı olarak Büyük Almatı Gölü'nün suyu açık yeşilden turkuaz mavisi rengine dönüşür. Sonrasında Kazakistan'da tek bir şahin çiftliğinde özel eğitimli şahinler ile muhteşem bir şovun tadını çıkaracağız, onlarla avlanmak, Kazak yaşam tarzının eşsiz özelliklerinden biridir. Gösteride, altın ve cesur kartallar, bir baykuş, bir akbaba ve bir izleyici ile etkileşimde bulunan bir avcı gibi beş tür yırtıcı hayvan var. Almatı yerel restoranında akşam yemeği sonrasında yol güzergahımızda bulunan Birinci Başkanın Park'ını ziyaret edeceğiz. Gezimiz bitiminde otelimize transfer ve ertesi gün ki erken uçuşumuza kadar otelimizde serbest zaman.

11 Gün ( Tashkentİstanbul )

10 Haziran  2019 Pazartesi
Gece yarısından sonra saat 04:00 da Havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz.  TK351 sefer sayılı uçuş ile istanbula hareketimizin ardından lokal saat ile 09:50 de istanbul’a varıyoruz. 

Tur Detayları

Özbekistan - Kırgızistan - Kazakistan Turu 31 Mayıs - 10 Haziran   (11 Gün, 10 Gece)

Özbekistan Vizesi Al
Dahiller/Hariçler
DAHİL OLANLAR
 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Belirtilen Otellerde Konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Havalimanı Transferleri
HARİÇ OLANLAR
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Programda Olmayan Geziler
 • Rehber ve Şöfor Bahşişleri
 • Vize Takip Danışmanlık Ücreti
 • Fuar Giriş Bileti
Tur Programı
1. Gün ( İstanbulTashkent )

31 Mayıs  2019 Cuma  
31 Mayıs Cuma günü  saat 18.30’da Yeni 3. Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. 19 Nisan saat 21.55’de  Türk Hava Yolları’na ait TK 372 sefer sayılı uçak ile Özbekistan’nın Önemli kentlerinden biri olan Semerkand’a Hareket ediyoruz. Geceleme Uçakta.

2 Gün

01 Haziran  2019 Cumartesi  
Yerel saat ile sabah 04:05 de Semerkan’da varışımızın ardından alanda bizi bekleyen aracımız ile erken check in yapmak için otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmenin ardından  Semerkand şehir turumuza başlayacağız. Rotamızın ilk varış noktası Dünya’ya meşhur, Orta Asya Türk mimarlığın nadir örneklerinden biri olan Registan Meydanı. Registan Meydanı üç medreseden ibaretdir, Uluğbey Medresesi, Şiir-Dor Meresesi ve Tilla-Kari Medresesi. Semerkand yerel restoranında öğle yemeği (optional) Öğleden sonra kent turu devam ediyor: Guri Emir Mozolesi (14-15inci c). Fotoğraf ve video çekebilmeniz için serbest zaman. Sonrasında trumuza devam ederek Shahi-Zinda Kompleksi’ni ziyaret edeceğiz (11-15 c.), Uluğ Bey Rasathanesi (15 c.). Semerkand’da yerel restoranında akşam yemeği sonrası  oteimize transfer ve geceleme..

3 Gün

02 Haziran  2019 Pazar 
Sabah erken kahvaltının ardından otel lobisinde rehberimiz ile buluşarak Semerkand tren istasyonu’na tranfer. 09:45 Semerkand – Buhara Afrosiyab hızlı tren ile Buhara’ya hareket edeceğiz.. 11:15’te Buhra’ya varışımızı takiben istasyonda karşılanarak aracımıza geçeceğiz. Sonrasında Buhara şehir turumuz başlar: Ark Kalesi (M.Ö.4), Bolo-Hauz Camii (20. yüzyılın başında), Samanid Türbesi (9-10 cc.), Chashmai Ayub Mozolesi (14 c.). Buhara yerel restoranında öğle yemeği (optional) Buhara şehir turumuz,  Poyi Kalon Ansambli kendine dahil eden Poyi Kalon Minaresi (12. c.), Kalon Camii (12 cc.), Miri Arab Medresesi (16 cc.), Nodir Devonbegi Medresesi ziyaretleri ile devam edeceğiz., Lyabi-Khauz Compleksi (14-17 cc.), Maggoki Attori Camii ziyaretleri sonrası Buhara’da yerel restoranında akşam yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Otele transfer, check- in ve geceleme otelimizde.

4 Gün

03 Haziran  2019 Pazartesi 
Erken kahvaltımızın ardından, otel lobisinde rehberiniz ile buluşun ve Hiva'ya doğru yolculuğumuz başlar. Eskiden Buhara'dan Hiva'ya yolculuk bir aydan fazla sürüyordu. Bugün ise “Khorezm” toprakları olan gizemli kırmızı çöl “Kyzyl-Kum” aracılığıyla araçla yolculuk 6-7 saat sürüyor. Bu arada çölün egzotik manzaralarını gezici develer, göçebe yurtlar ve Amudarya (Oxus) Nehri bize benzersiz manzaralar eşliğinde keyifli bir yolculuk sunacak. Yerel lokantada öğle yemeği (optional) Varışta otele transfer ve check-in. Hiva yerel restoranında akşam yemeği. Uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra Otelimize transfer, check-in sonrası serbest zaman ve geceleme otelimizde.

5 Gün

04 Haziran  2019 Salı  
Kahvaltının ardından Otel lobisinde rehberimiz ile buluşarak ve Hive turumuza başlayacağız bu gezimizde UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil olan tarihi yerlerden biri olan Içan – Kala (XII – XIX cc) kompleksinden başlayacağız, Hisir Kunya – Ark (XV – XVI cc.), Muhammad Amin Khan Medresesi. Hive yerel restoranında öğle yemeği (optional) Kazi Kalon Medresesi, Muhammad Rakhimkhan II Medresesi, Ismail Khodja Mozolesi, Sayid Allauddin Mozolesi, Kalta Küçük Külesi, Taş-Khovli Sarayi (XIX c.), Palvan Darvaza (Savaş Kapısı), Djuma Cami (X c.), Allakulikhan Medresesi, Kutlug Murad Inaq Medreseslerini ziyaret edeceğiz sonrasında. Hiva’da yerel retoranda akşam yemeğimizi alacağız.  Saat 19:30’da Hive havaalimanına iç hatlara transfer. 21:00 – 21:40 HY–58 sayılı ucağı ile Taşkent’e uçuş. Taşkent’e varış. Sonrası  Otele transfer, check-in ve geceleme otelimizde.

6 Gün

05 Haziran  2019 Çarşamba  
Kahvaltımızın ardından rehberimiz ile otelin lobisinde buluşmamızın ardından Taşkent’in  eski kesime doğru turumuz başlayacaktır: Barak Han Medresesinden (XVI c.) oluşan Khazrati Imam Kompleksi, Muyi - Mübarek Cami – Halife Osman`ın kendi el yazmasıyla yazmış olduğu Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed`in kutsal altın saçının bulunduğu cami, Khodja Akhrar Valin`ın Cuma Camisi, Kukeldaş Medreseslerini ziyaret edeceğiz. Taşkent yerel restoranında öğle yemeği (optional) Taşkentin en canlı pazarı olan ÇARSU oryantal çarşıda alışveriş zamanı. Turumuz öğleden sonra Taşkent’in yeni kesiminde devam edecek, Bağimsızlık Meydanı, Amir Temur Heykeli, Yeni Minor Camisi, Cesaret Anıtı, ve Taşkent TV külesi (dışarıdan), Taşkent`ın Metrolarında gezilerimizi tamamlayacağız.  Akşam yemeğimizi Taşkent yerel restoranında aldıktan sonra otelimize transfer ve geceleme.

7 Gün

06 Haziran  2019 Perşembe 
Sabah erken kahvaltımızın ardından Bişkek Uçuşumuz için havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. 08:30 HY-779 numaralı uçuşla Bişkek şehrine uçuş. Varışımızın ardından, havalimanından hareket ile 30 dakika mesafede Kırgızista’nın başkenti Bişkek’e transferimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm günlük Bişkek turumuzda, Pobeda Meydanı (Zafer Meydanı), Duboviy Parkı (Oak Park), Merkez Ala-Too Meydanı, Ulusal Sanat Müzesi, Ulusal Filarmoni ve diğer birçok ilgi çekici yerleri ziyaret edeceğiz. Bişkek yerel restoranında öğle yemeği (optional) Ancak Asya Çarşımızı ziyaret etmeden Bişkek turumuz henüz tamamlanmış değil!,  burada hareketli yerel hayatın birçok dinamik fotoğraflarını çekebileceksiniz. Bu çarşı kumaş ürünlerin, mal satan ve satın alanların, ve renkli halıların pazarıdır. Gezi sonrası yerel restoranda geleneksel akşam yemeği servis edilecektir. Yemeğimizin ardından Otele transfer, check-in ve geceleme.

8 Gün

07 Haziran  2019 Cuma  
Kahvaltının ardından, Ala Archa'yı ziyaret edeceğiz. Burası bir doğal parktır. Sovyetler zamanında sadece V.I.P. İnsanların burada yürüyüşe çıkma izni vardı. Ala Archa gorge, Tien Shan sıradağlarının bir uzantısıdır. Bişkek'e sadece 45 km uzaklıktadır. Boğazın panoramik manzarasını görmek için kısa bir yürüyüş turuna katılabilirsiniz. Yerel restoranda öğle yemeği (optional) Daha sonra Bişkek'e dönüyoruz ve kişisel ihtiyaçlar ile alışveriş için boş zamanınız olacak. Yerel bir restoranda geleneksel akşam yemeği servis edilecektir. Sonrasında otelimize transfer ve geceleme.

9 Gün

08 Haziran  2019 Cumartesi   
Sabah erken kahvaltımızın ardından Almaata yolculuğumuz için Korday sınırına transferimizi gerçekleştireceğiz.. Sınıra varışımızın ardından Almaata Şehrine devam edeceğiz. Almaata’ya varışımızın ardından Otele transfer ve check-in. Sonrası  Almatı yerel restoranında öğle yemeği (optional) Almata şehir turumuz başlayacak.. İlk durak, II. Dünya Savaşı sırasında General Ivan Panfilov'un komutası altında Almatı bölgesinden insanlardan oluşan ve adını alan 28 Panfilov askerinin bulunduğu park. Parkın kendisi yerel halk ve ziyareçiler için çok popülerdir. Parkın içinde, sonsuzluk ateşi, farklı kahraman karakterlerin anıtlarını, Yükseliş Katedrali'ni, XX yüzyılda güçlü bir depremden sonra yapılan Rus Ortodoks ahşap kilisesi bulacaksınız. Sadece yürüme mesafesinde bulunan, Almaata - “Yeşil Çarşı” veya Yeşil Pazarının turistik cazibesinin tadını çıkaracaksınız.. Bu yürüyüş bizi Kazakistan'da yaşayan farklı halkların ana lezzetlerini bulabileceğiniz gerçek oryantal bir pazarı tanımamız için fırsat olacak. Burada yiyecekleri deneyebilir ve açık bir şekilde yerel lezzetli ürünleri çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Bugünün son durağı yeşil bir tepede 1100 metre yükseklikte bulunan bir park olan Kok-Tobe'dir. Burası yerli halk ve turistler arasında oldukça popülerdir. Teleferik boyunca bir gezintiye çıkacağız ve 10 dakika içinde şehrin muhteşem panoramik manzarasını seyredeceğiz. Park ayrıca ziyaretçilerine diğer eğlence hizmetlerini de sunuyor: restoranlar, çocuk oyun alanı, küçük bir hayvanat bahçesi, dönme dolap, hızlı tren ve çok daha fazlası. Almatı yerel restoranında akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize geri dönüyoruz, sonrasında serbest zaman ve geceleme.

10 Gün

09 Haziran  2019 Pazar
Sabah kahvaltı sonrası Almaata çevresini keşfedeceğiz. Ili-Alatau dağları. Ilya Alatau Milli Parkı, 1996 yılında kuruldu, park 120 km uzanır ve toplam alanı 202.292 hektardır ve Yükseklik 600 ila 5000 metre arasında değişir. Medeo, Ili-Alatau Parkının ayrılmaz bir parçasıdır ve Almaata’nın bir şehir olarak gelişmesinin en iyi nedenlerindendir. 1,690 metre yükseklikte yer alan Medeo buz pateni pisti dünyanın en yüksek buz pateni pist olma özelliğine sahiptir. Almaata yerel restoranında öğle yemeği (optional) Ancak ziyaretimizin ana amacı Shymbulak - deniz seviyesinden 2.260 m yükseklikte bulunan bir dağ beldesidir. 1950'lerde kayak tutkunları genellikle 15 saat boyunca 3 saat dağa tırmanıp burda kayak yaparardı.. Şu anda, yüksek seviye ekipman ve altyapı ile gelişmiş bir kayak tesisidir. Burası tüm yıl boyunca çok popülerdir, kayak ve snowboard için sadece yamaçları değil, aynı zamanda ata binme veya bisiklete binme, otel ve restoranlar, geziler ve helikopter turları gibi diğer birçok hizmeti de sunmaktadır. Burada Büyük Almatı Gölü'nü ziyaret edeceğiz. Bu göl, Ili-Alatau Ulusal Parkı'nda, Almatı merkezinin 15 km güneyinde, deniz seviyesinden 2.511 metre yükseklikte bulunan bir dağ rezervuarıdır. Gölün yanı sıra Tien Shan dağlarındaki göllerin büyük çoğunluğu depremlerin sonucunda ortaya çıkmıştır. Mevsime bağlı olarak Büyük Almatı Gölü'nün suyu açık yeşilden turkuaz mavisi rengine dönüşür. Sonrasında Kazakistan'da tek bir şahin çiftliğinde özel eğitimli şahinler ile muhteşem bir şovun tadını çıkaracağız, onlarla avlanmak, Kazak yaşam tarzının eşsiz özelliklerinden biridir. Gösteride, altın ve cesur kartallar, bir baykuş, bir akbaba ve bir izleyici ile etkileşimde bulunan bir avcı gibi beş tür yırtıcı hayvan var. Almatı yerel restoranında akşam yemeği sonrasında yol güzergahımızda bulunan Birinci Başkanın Park'ını ziyaret edeceğiz. Gezimiz bitiminde otelimize transfer ve ertesi gün ki erken uçuşumuza kadar otelimizde serbest zaman.

11 Gün ( Tashkentİstanbul )

10 Haziran  2019 Pazartesi
Gece yarısından sonra saat 04:00 da Havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz.  TK351 sefer sayılı uçuş ile istanbula hareketimizin ardından lokal saat ile 09:50 de istanbul’a varıyoruz. 

Otel Bilgisi
31 Mayıs 2019 - 10 Haziran 2019

Gidiş Uçuş Bilgileri

IST Atatürk SKD Samarkand

31-05-2019 00:00:00

Dönüş Uçuş Bilgileri

ALA Almaty IST Atatürk

10-06-2019 00:00:00

İki Kişilik Oda da

Kişi Başı

$2299.00

Tek Kişilik Oda da

Kişi Başı

$2798.00

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Kategoriler