18 Yaş Altı Çocuklar ve Öğrenciler için Cezayir Vizesi

18 Yaş Altı Çocuklar ve Öğrenciler için Cezayir  Vizesi

Üyelere Özel İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Gerekli Evraklar

Pasaport

Seyahat bitiş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır 

Vize Talep Dilekçesi

Örneği tarafımızdan sağlanacaktır. İş yeri sahipleri şirket antetli kağıdına yazmalıdır.

Uçak Bileti Rezervasyonu

Mavi Rota tarafından sağlanacaktır

Otel Rezervasyonu

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu konfirmesi Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Davetiye

Davetiye var ise ASLI (bağlı bulunduğu belediyeden çıkarılmış orjinal davetiye.Davet eden kişinin adres,irtibat bilgilerini içeren davetiye ile birlikte davet eden kişiye ait;oturma izni veya Almanya kimlik fotokopisi,pasaport fotokopisi,eğer masrafları karşılıyorsa ,son üç aylık maaş bordrosu da olmalıdır.)

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Kimlik Fotokopisi

A4 kağıda alınız.

Biyometrik Fotoğraf

2 adet olmalıdır. Schengen başvurularında beyaz fon üzerine 3.5 cm x 4.5 cm., İngiltere ve Ameraka başvuralarında ise 5 cmm c 5 cmm ölçüsünde olmalıdır.

Sponsor Dilekçesi

Sponsorunuzun Büyükelçilik / Başkonsolosluk hitaben yazılmış, seyahatinizin masraflarını karşılayacağına dair hazırlanmış dilekçesi (Örneği tarafımızdan sağlanacaktır)

Öğrenci Belgesi Aslı

Okul öğrenci işlerinden alınmış, yeni tarihli.

Okuldan Talep Edilen Vize Süresi İçin İzin Yazısı Aslı

Tatil dönemi haricinde seyahat edilecekse

Sponsora Ait Gelir Belgeleri

Çalışan,emekli ve işveren olması durumuna göre gelirini gösterir belgeler.

Noter Onaylı Muvafakatname (18 Yaş Altı Çocuk)

Yalnız seyahat edecekse her iki ebeveyninden,ebeveynlerden biriyle seyahat edecekse seyahatte bulunmayacak olan diğer ebeveyninden alınmış noter onaylı muvaffakatname ASLI ve fotokopisi.

* Bazı ülkeler (Almanya) başvuralarda seyahat eden ebeveynden de muvaffakatname istemektedir. Detaylı bilgi için lütfen bize danışınız.

Vize Başvuru Formu

Cezayir Kuzey Afrika’da yer alır ve Afrika’nın en büyük ülkesidir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ve bu sebeple kültürel hazineleri zengindir. Sahra Çölü’nü develerle gezmek harika bir tecrübedir. Ülkenin başkenti Cezayir deniz ile çölün buluştuğu bir şehirdir ve Akdeniz kıyısında bulunur. Cezayir’in dar sokakları hem Osmanlı’nın hem de uzun yıllar sömürgesi altında kaldığı Fransa’nın izlerini taşır ve bu da ülkeye ve Cezayir şehrine kendine has bir hava katar. Cezayir 1960 yılında uzun süren bir kurtuluş mücadelesinden sonra bağımsızlığına kavuşmuştur. Resmi dil Arapçadır ancak Fransızca ve Berberce de kullanılan diller arasındadır. Para birimi olarak Cezayir Dinarı kullanılır. Ülkenin kuzeyinde doğal olarak Akdeniz iklimi görülür ve güney kısmı ise çöl ikliminin etkisi altındadır.

Sizi Arayalım
Kategoriler