18 Yaş Altı Çocuklar ve Öğrenciler için İsrail Vizesi

18 Yaş Altı Çocuklar ve Öğrenciler için İsrail Vizesi

Üyelere Özel İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Gerekli Evraklar

Pasaport

Seyahat bitiş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır 

Uçak Bileti Rezervasyonu

Mavi Rota tarafından sağlanacaktır

Otel Rezervasyonu

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu konfirmesi Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Davetiye

Davetiye var ise ASLI (bağlı bulunduğu belediyeden çıkarılmış orjinal davetiye.Davet eden kişinin adres,irtibat bilgilerini içeren davetiye ile birlikte davet eden kişiye ait;oturma izni veya Almanya kimlik fotokopisi,pasaport fotokopisi,eğer masrafları karşılıyorsa ,son üç aylık maaş bordrosu da olmalıdır.)

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus müdürlüklerinden ya da e-devlet üzerinden temin edilebilir. 
Nüfus Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları, Anne / Babası ve Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır. Yerleşim yeri bilgisini de içermesi gerekir.

Kimlik Fotokopisi

A4 kağıda alınız.

Biyometrik Fotoğraf

2 adet olmalıdır. Schengen başvurularında beyaz fon üzerine 3.5 cm x 4.5 cm., İngiltere ve Ameraka başvuralarında ise 5 cmm c 5 cmm ölçüsünde olmalıdır.

Öğrenci Belgesi Aslı

Okul öğrenci işlerinden alınmış, yeni tarihli.

Okuldan Talep Edilen Vize Süresi İçin İzin Yazısı Aslı

Tatil dönemi haricinde seyahat edilecekse

Sponsora Ait Gelir Belgeleri

Çalışan,emekli ve işveren olması durumuna göre gelirini gösterir belgeler.

Noter Onaylı Muvafakatname (18 Yaş Altı Çocuk)

Yalnız seyahat edecekse her iki ebeveyninden,ebeveynlerden biriyle seyahat edecekse seyahatte bulunmayacak olan diğer ebeveyninden alınmış noter onaylı muvaffakatname ASLI ve fotokopisi.

* Bazı ülkeler (Almanya) başvuralarda seyahat eden ebeveynden de muvaffakatname istemektedir. Detaylı bilgi için lütfen bize danışınız.

İngilizce Vize Talep Dilekçesi
İngilizce Sponsor Dilekçesi

Orta Doğu’da bulunan İsrail Devleti yüz ölçümü Antalya kadar olan batısından doğusuna 2 saatte koşabileceğiniz küçük bir ülke. Ülkede 8 milyon insan yaşıyor ve bunların çok büyük çoğunluğu Yahudilerden oluşuyor. İnanç turizmin oldukça yoğun olduğu ülkede Kudüs pek çok Hristiyan, Müslüman ve Yahudi tarafından ziyaret ediliyor. Ülkede arkeolojik yapılar iyi korunmuş. Plajları ve ılıman iklimi de turistleri bölgeye çeken diğer etmenler. 1947 yılında Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla Filistin Araplar ve Yahudiler arasında paylaştırıldı ve Kudüs’e milletlerarası bir statü verildi. Verilen bu karar Araplar tarafından hoş karşılanmadı ve İsrail-Filistin savaşı yaşandı. 1949 yılında tekrar bir anlaşma yapılmasına rağmen iki ülke arasında süren çatışmalar halen devam etmektedir.

Ülkenin başkenti Tel-Aviv, kullanılan para birimi Yeni İsrail şekeli. 

Sizi Arayalım
Kategoriler