Öğrenciler için Kenya Vizesi

Öğrenciler için Kenya Vizesi

Üyelere Özel İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Gerekli Evraklar

Pasaport

Seyahat bitiş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır 

Otel Rezervasyonu

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu konfirmesi Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Davetiye

Davetiye var ise ASLI (bağlı bulunduğu belediyeden çıkarılmış orjinal davetiye.Davet eden kişinin adres,irtibat bilgilerini içeren davetiye ile birlikte davet eden kişiye ait;oturma izni veya Almanya kimlik fotokopisi,pasaport fotokopisi,eğer masrafları karşılıyorsa ,son üç aylık maaş bordrosu da olmalıdır.)

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Aşı Kimlik Kartı
Kenya Vize Ücreti 115,00 $ 1 Aylık Tek Giriş

185 $ 6 Aylık Multi

Fiyata Dahil Olanlar: Konsolosluk Harcı, Aracı kurum Hizmet Bedeli, 6 gunluk seyahat sigorta bedeli, Kargo Ücretleri, Mavi Rota Tour Hizmet Bedeli, KDV

Kenya Doğu Afrika’da yer alan ve topraklarının büyük çoğunluğu ya özel alan olarak ya da koruma alanı ve park olarak ayrılmış güzel bir ülke. Safari cenneti olarak bilinen Kenya’nın Masai Mara ve Serengeti Milli Parkı her yıl hayvanların büyük göçünü izlemeye gelen binlerce insan tarafından ziyaret ediliyor. Dünyanın en büyük vadisi olan Rift vadisi de yine bu topraklarda. Başkenti Nairobi olan ülkenin diğer önemli şehirleri Mombasa, Kisumu ve Nakuru. Kenya’da resmi dil İngilizce olup ikinci yerel oalrak kullandıkları dil ise Swahili. Ayrıca 47 ayrı kabilenin de kendine has dilleri var. Ülkede para birimi olarak Kenya Shilingi kullanılıyor. Kenya dünyada Karen Dinesen ile tanındı. Danimarkalı yazar burada yaşamını kurarak yoksul insanlara yardım etti. Yaşadığı çiftliğinde binlerce insanı istihdam etti. Out of Africa adlı kitabı (Benim Afrikam) aynı zamanda filme de çevrildi. Kenya Ekvator üzerinde yer aldığından ılıman bir ülkedir ve ülke genelinde tropikal iklim görülür.  Önceleri bir İngiliz sömürgesi olan Kenya 1952 yılında Jomo Kenyatta önderliğinde başlatılan bağımsızlık hareketiyle bağımsızlığına kavuşmuştur.

Sizi Arayalım
Kategoriler