18 Yaş Altı Çocuklar ve Öğrenciler için Hindistan Vizesi

18 Yaş Altı Çocuklar ve Öğrenciler için Hindistan Vizesi

Üyelere Özel İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Gerekli Evraklar

Pasaport

Seyahat bitiş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır 

Uçak Bileti Rezervasyonu

Mavi Rota tarafından sağlanacaktır

Otel Rezervasyonu

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu konfirmesi Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Davetiye

Davetiye var ise ASLI (bağlı bulunduğu belediyeden çıkarılmış orjinal davetiye.Davet eden kişinin adres,irtibat bilgilerini içeren davetiye ile birlikte davet eden kişiye ait;oturma izni veya Almanya kimlik fotokopisi,pasaport fotokopisi,eğer masrafları karşılıyorsa ,son üç aylık maaş bordrosu da olmalıdır.)

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus müdürlüklerinden ya da e-devlet üzerinden temin edilebilir. 
Nüfus Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları, Anne / Babası ve Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır. Yerleşim yeri bilgisini de içermesi gerekir.

Kimlik Fotokopisi

A4 kağıda alınız.

Biyometrik Fotoğraf

2 adet olmalıdır. Schengen başvurularında beyaz fon üzerine 3.5 cm x 4.5 cm., İngiltere ve Ameraka başvuralarında ise 5 cmm c 5 cmm ölçüsünde olmalıdır.

Öğrenci Belgesi Aslı

Okul öğrenci işlerinden alınmış, yeni tarihli.

Okuldan Talep Edilen Vize Süresi İçin İzin Yazısı Aslı

Tatil dönemi haricinde seyahat edilecekse

Sponsora Ait Gelir Belgeleri

Çalışan,emekli ve işveren olması durumuna göre gelirini gösterir belgeler.

Noter Onaylı Muvafakatname (18 Yaş Altı Çocuk)

Yalnız seyahat edecekse her iki ebeveyninden,ebeveynlerden biriyle seyahat edecekse seyahatte bulunmayacak olan diğer ebeveyninden alınmış noter onaylı muvaffakatname ASLI ve fotokopisi.

* Bazı ülkeler (Almanya) başvuralarda seyahat eden ebeveynden de muvaffakatname istemektedir. Detaylı bilgi için lütfen bize danışınız.

İngilizce Vize Talep Dilekçesi
İngilizce Sponsor Dilekçesi
Hindistan Vizesi Online Başvuru Formu
Hindistan Vizesi Bilgi Formu
Hindistan Vize Ücreti 170,00 $ Turistik

190 $

Fiyata Dahil Olanlar: Konsolosluk Harcı, Aracı kurum Hizmet Bedeli, 6 gunluk seyahat sigorta bedeli, Kargo Ücretleri, Mavi Rota Tour Hizmet Bedeli, KDV

Güney Asya’da bulunan Hindistan dünyanın Çin’den sonra en kalabalık ülkesidir ve 2016 sayımlarına göre ülkede yaklaşık 1 milyar 300 milyon kişi yaşamaktadır. Tarımın hala en önemli geçim kaynağı olduğu ülkede insanların çoğu kırlarda yaşar. Mistik ve renkli kültürleri ile Hindistan aynı zamanda bir turizm merkezidir. Yüzlerce farklı dilin konuşulduğu ülkede resmi dil Hintçe ve İngilizce’dir. Dünyanın önemli dinlerinden Hinduizm, Budizm, Jainizm ve Sihizm bu topraklarda doğmuştur. Dünyanın en önemli yapıtlarından olan Şah Cihan’ın yaptırdığı Tac Mahal yine bu topraklarda bulunur. Mutfağı, festivalleri, müzikleri ve sinemaları ile dünya kültüründe çok farklı bir yere sahiptir. Başkent Yeni Delhi Hintlilerin şehir yaşamına tanıklık edeceğiniz kozmopolit bir şehirdir. Ülkede para birimi olarak rupi kullanılır. Mumbai, Goa, Jaiour ülkenin en çok ziyaretçi çeken diğer şehirlerinden bazılarıdır. Varanasi Ganj nehrinin kıyısına kurulmuş kutsal bir şehirdir.

Yüz ölçümü olarak dünyanın en büyük 7. Ülkesi olan Hindistan’da iklim enlem farklılıklarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Muson bölgesi olan Hindistan’da muson dönemi boyunca çok şiddetli yağmurlar görülür.

İngiliz sömürgesine Mahatma Gandi önderliğinde karşı çıkmayı başaran Hindistan 1947 yılında bağımsızlığını kazanmış ve bu tarihten sonra da Müslümanların bölgesi Pakistan, Hinduların bölgesi ise Hindistan olmuştur.

Sizi Arayalım
Kategoriler