İş İnsanları için Turistik Hindistan Vizesi

İş İnsanları için Turistik Hindistan Vizesi

Üyelere Özel İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Gerekli Evraklar

Vergi Levhası

Vergi Levhası 2019 yılını da içermelidir

Pasaport

Seyahat bitiş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır 

Uçak Bileti Rezervasyonu

Mavi Rota tarafından sağlanacaktır

Otel Rezervasyonu

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu konfirmesi Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Davetiye

Davetiye var ise ASLI (bağlı bulunduğu belediyeden çıkarılmış orjinal davetiye.Davet eden kişinin adres,irtibat bilgilerini içeren davetiye ile birlikte davet eden kişiye ait;oturma izni veya Almanya kimlik fotokopisi,pasaport fotokopisi,eğer masrafları karşılıyorsa ,son üç aylık maaş bordrosu da olmalıdır.)

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
Firma Yetkililerine Ait İmza Sirküleri Fotokopisi
Firmaya Ait Ticaret Odası Faaliyet Belgesi - Sicil Kayıt Sureti

3 aydan eski olmamalıdır. Islak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Banka Hesap Dökümü

Bankadaki hesabınıza ait son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren,içerisinde minimum 7000 TL bakiye bulunan yetkili imzalı- kaşeli,güncel hesap dökümü ( yetkililere ait imza sirküleriyle beraber,maksimum 1 hafta önce alınmış olmalıdır)

* İtalya ve İngiltere ve İrlanda Cumhuriyeti vize başvurularında son 6 aylık banka dökümü istenmektedir. 

Tapu - Ruhsat Fotokopileri

Var ise tapu - ruhsat fotokopileri,kira gelirini gösteren kontratlar dosyaya eklenebilir. 

Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus müdürlüklerinden ya da e-devlet üzerinden temin edilebilir. 
Nüfus Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları, Anne / Babası ve Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır. Yerleşim yeri bilgisini de içermesi gerekir.

Kimlik Fotokopisi

A4 kağıda alınız.

Biyometrik Fotoğraf

2 adet olmalıdır. Schengen başvurularında beyaz fon üzerine 3.5 cm x 4.5 cm., İngiltere ve Ameraka başvuralarında ise 5 cmm c 5 cmm ölçüsünde olmalıdır.

SGK / Bağ-kur Hizmet Dökümü (4B)

SGK' dan imzalı ve kaşeli olarak temin edilmelidir. 

İngilizce Vize Talep Dilekçesi
İngilizce Şirket Ortağı Garanti Yazısı
Hindistan Vizesi Online Başvuru Formu
Hindistan Vizesi Bilgi Formu

Güney Asya’da bulunan Hindistan dünyanın Çin’den sonra en kalabalık ülkesidir ve 2016 sayımlarına göre ülkede yaklaşık 1 milyar 300 milyon kişi yaşamaktadır. Tarımın hala en önemli geçim kaynağı olduğu ülkede insanların çoğu kırlarda yaşar. Mistik ve renkli kültürleri ile Hindistan aynı zamanda bir turizm merkezidir. Yüzlerce farklı dilin konuşulduğu ülkede resmi dil Hintçe ve İngilizce’dir. Dünyanın önemli dinlerinden Hinduizm, Budizm, Jainizm ve Sihizm bu topraklarda doğmuştur. Dünyanın en önemli yapıtlarından olan Şah Cihan’ın yaptırdığı Tac Mahal yine bu topraklarda bulunur. Mutfağı, festivalleri, müzikleri ve sinemaları ile dünya kültüründe çok farklı bir yere sahiptir. Başkent Yeni Delhi Hintlilerin şehir yaşamına tanıklık edeceğiniz kozmopolit bir şehirdir. Ülkede para birimi olarak rupi kullanılır. Mumbai, Goa, Jaiour ülkenin en çok ziyaretçi çeken diğer şehirlerinden bazılarıdır. Varanasi Ganj nehrinin kıyısına kurulmuş kutsal bir şehirdir.

Yüz ölçümü olarak dünyanın en büyük 7. Ülkesi olan Hindistan’da iklim enlem farklılıklarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Muson bölgesi olan Hindistan’da muson dönemi boyunca çok şiddetli yağmurlar görülür.

İngiliz sömürgesine Mahatma Gandi önderliğinde karşı çıkmayı başaran Hindistan 1947 yılında bağımsızlığını kazanmış ve bu tarihten sonra da Müslümanların bölgesi Pakistan, Hinduların bölgesi ise Hindistan olmuştur.

Sizi Arayalım
Kategoriler