Emekliler için Bangladeş Vizesi

Emekliler için Bangladeş Vizesi

Üyelere Özel İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Gerekli Evraklar

Pasaport

Seyahat bitiş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır 

Uçak Bileti Rezervasyonu

Mavi Rota tarafından sağlanacaktır

Otel Rezervasyonu

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu konfirmesi Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Davetiye

Davetiye var ise ASLI (bağlı bulunduğu belediyeden çıkarılmış orjinal davetiye.Davet eden kişinin adres,irtibat bilgilerini içeren davetiye ile birlikte davet eden kişiye ait;oturma izni veya Almanya kimlik fotokopisi,pasaport fotokopisi,eğer masrafları karşılıyorsa ,son üç aylık maaş bordrosu da olmalıdır.)

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Banka Hesap Dökümü

Bankadaki hesabınıza ait son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren,içerisinde minimum 7000 TL bakiye bulunan yetkili imzalı- kaşeli,güncel hesap dökümü ( yetkililere ait imza sirküleriyle beraber,maksimum 1 hafta önce alınmış olmalıdır)

* İtalya ve İngiltere ve İrlanda Cumhuriyeti vize başvurularında son 6 aylık banka dökümü istenmektedir. 

Kimlik Fotokopisi

A4 kağıda alınız.

Biyometrik Fotoğraf

2 adet olmalıdır. Schengen başvurularında beyaz fon üzerine 3.5 cm x 4.5 cm., İngiltere ve Ameraka başvuralarında ise 5 cmm c 5 cmm ölçüsünde olmalıdır.

SGK Emekli aylık bilgisi (4A)

E-devlet üzerinden ya da SGK'Dan temin edilebilir. 

İngilizce Vize Talep Dilekçesi
Vize Başvuru Formu

Bangladeş Güney Asya’da bulunan, adı sıklıkla politik olaylarla gündeme gelen karmaşası hala sürse de ekonomik olarak kendini geliştirmekte olan bir ülkedir. Zengin ormanları ve güzel kumsalları bulunan ülkenin başkenti Dakka özellikle pirinç üretimi ile öne çıkan bir kenttir. Uzun yıllar İngiltere sömürgesi altında kalmıştır. Hindu, Budist ve İslam geleneklerinin yaşandığı kendine has toplumsal bir yapıya sahiptir. Ülkenin resmi dili Bengalce olmasına rağmen İngilizce sıklıkla konuşulur. Para birimi takadır. Muson ikliminin egemen olduğu ülkede yağış miktarı yüksektir. Sıcaklık Ocak ayında bile 25 derece civarındadır.

Sizi Arayalım
Kategoriler