18 Yaş Altı Çocuklar ve Öğrenciler için Kongo Vizesi

18 Yaş Altı Çocuklar ve Öğrenciler için Kongo Vizesi

Üyelere Özel İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Gerekli Evraklar

Pasaport

Seyahat bitiş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır 

Uçak Bileti Rezervasyonu

Mavi Rota tarafından sağlanacaktır

Otel Rezervasyonu

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu konfirmesi Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Davetiye

Davetiye var ise ASLI (bağlı bulunduğu belediyeden çıkarılmış orjinal davetiye.Davet eden kişinin adres,irtibat bilgilerini içeren davetiye ile birlikte davet eden kişiye ait;oturma izni veya Almanya kimlik fotokopisi,pasaport fotokopisi,eğer masrafları karşılıyorsa ,son üç aylık maaş bordrosu da olmalıdır.)

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Biyometrik Fotoğraf

2 adet olmalıdır. Schengen başvurularında beyaz fon üzerine 3.5 cm x 4.5 cm., İngiltere ve Ameraka başvuralarında ise 5 cmm c 5 cmm ölçüsünde olmalıdır.

Aşı Kimlik Kartı
Vize Başvuru Formu

Kongo Cumhuriyeti Batı Afrika’da yer alan bir ülke. Yer altı kaynakları zengin olan ülkenin başkenti Brazzaville ve kullanılan para birimi Kongo frangı. Ülke eski bir Fransız sömürgesi olduğundan Fransızca ülkenin resmi dilidir. Ancak halk tarafından kuzey bölgelerde Lingala dili ve güney bölgelerde ise Kituba dili kullanılır. Bunun dışında küçük halk toplulukları tarafından konuşulan geleneksel diller de mevcuttur. Ülke 1960 yılında Fransa’dan bağımsızlığını kazanmıştır. Ekvatorda yer alması nedeniyle tropikal iklimin görüldüğü Kongo’da Ocak – Mayıs arası ve Ekim – Aralık arası yoğun yağışlar görülür. Bütün yıl sıcaklığın pek fazla değişmediği Kongo’da ziyaret için en uygun zamanlar bu dönemlerin arasında kalan zamanlardır. Ülke yaban hayat ve bitki örtüsü açısından oldukça zengindir ve tarım da bir diğer önemli geçim kaynağıdır.

Sizi Arayalım
Kategoriler