18 Yaş Altı Çocuklar ve Öğrenciler için

18 Yaş Altı Çocuklar ve Öğrenciler için

Üyelere Özel İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Gerekli Evraklar

Pasaport

Seyahat bitiş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır 

Uçak Bileti Rezervasyonu

Mavi Rota tarafından sağlanacaktır

Otel Rezervasyonu

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu konfirmesi Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Davetiye

Davetiye var ise ASLI (bağlı bulunduğu belediyeden çıkarılmış orjinal davetiye.Davet eden kişinin adres,irtibat bilgilerini içeren davetiye ile birlikte davet eden kişiye ait;oturma izni veya Almanya kimlik fotokopisi,pasaport fotokopisi,eğer masrafları karşılıyorsa ,son üç aylık maaş bordrosu da olmalıdır.)

Eğer konaklamanızla ilgili bir davetiyeniz yoksa otel rezervasyonu gereklidir. Mavi Rota tarafından sağlanacaktır.

Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus müdürlüklerinden ya da e-devlet üzerinden temin edilebilir. 
Nüfus Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları, Anne / Babası ve Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır. Yerleşim yeri bilgisini de içermesi gerekir.

Kimlik Fotokopisi

A4 kağıda alınız.

Biyometrik Fotoğraf

2 adet olmalıdır. Schengen başvurularında beyaz fon üzerine 3.5 cm x 4.5 cm., İngiltere ve Ameraka başvuralarında ise 5 cmm c 5 cmm ölçüsünde olmalıdır.

Öğrenci Belgesi Aslı

Okul öğrenci işlerinden alınmış, yeni tarihli.

Okuldan Talep Edilen Vize Süresi İçin İzin Yazısı Aslı

Tatil dönemi haricinde seyahat edilecekse

Sponsora Ait Gelir Belgeleri

Çalışan,emekli ve işveren olması durumuna göre gelirini gösterir belgeler.

Noter Onaylı Muvafakatname (18 Yaş Altı Çocuk)

Yalnız seyahat edecekse her iki ebeveyninden,ebeveynlerden biriyle seyahat edecekse seyahatte bulunmayacak olan diğer ebeveyninden alınmış noter onaylı muvaffakatname ASLI ve fotokopisi.

* Bazı ülkeler (Almanya) başvuralarda seyahat eden ebeveynden de muvaffakatname istemektedir. Detaylı bilgi için lütfen bize danışınız.

İngilizce Vize Talep Dilekçesi
İngilizce Sponsor Dilekçesi
D-160 Formu

* Tarafımızdan doldurulacaktır.

ABD Bilgi Formu
Eski Pasaport

* Pasaportun işlenmiş her sayfasının fotokopisi gerekmektedir. 

Yaklaşık 10 milyon kilometrekarelik bir alana yayılmış olan Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en çok göç alan ülkesi konumundadır ve bu özelliğinden dolayı da birçok kültürü içinde barındırır. Çin ve Hindistan’dan sonra en kalabalık ülke konumundaki Amerika 50 eyaletten oluşur ve her eyaletin kendi yasalarını yapma ve uygulama hakkı bulunmaktadır. Ülke yer altı kaynakları açısından oldukça zengindir ve en çok ticaretin yapıldığı ülkedir. Turizm de ülke ekonomisinde büyük yer tutar. Birçok doğal ve coğrafi zenginliğe sahiptir. Dünyanın en önemli sit alanlarından biri olarak kabul edilen Yellowstone Doğal Parkı Idaho, Wyoming ve Montana eyaletlerini kapsar. Büyük Kanyon Ulusal Parkı ve Yellowstone her sene milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilir. Los Angeles’ta bulunan Hollywood film stüdyoları, New York şehri, Hawai Adaları gibi birçok turistik alan yine milyonlarca insan tarafından ziyaret edilmektedir. Ülke çok büyük bir alanı kapsadığından birçok farklı iklim özelliği görülür. Ülkede İngilizce konuşulur ama Meksika ve Küba’dan gelen göçmenler sebebiyle İspanyolca sıklıkla kullanılır. Ülkenin resmi kuruluş tarihi ise 1776’dır.

Sizi Arayalım
Kategoriler